Yeni Yıl Kararları…

Öncelikle herkese mutlu seneler. 2013’ün, içindeki “13”ten dolayı uğursuz geçtiğini düşünen pek çok kişi olmuştu (ben değil), ama bu sayfaları takip eden ve egzersiz ile sağlıklı beslenmeyi hayatına bir şekilde dahil edecek herkes için, 2014’ün çok ama çok güzel geçeceğini söyleyebilirim.

Bugün 1 Ocak ve aslında tahmin ettiğimiz gibi info@p90xtr.com hesabında bugün 1000’in üzerinde yeni e-posta vardı :-) Ahhh yeni yıl kararları… Muhtemelen bir o kadar da takip eden ilk Pazartesi günü gelecektir, Pazartesi başlangıçları da sevilir :-) Maillerin hepsine teker teker ve özenle cevap verileceğini buradan bir kez daha hatırlatmak isterim. Ama öncesinde, faydalı olabileceğini düşündüğüm kısa kısa notlar…

P90X, 90 günlük bir program ve ana sayfadaki motivasyonel sayaç, o gün P90X’e başlasanız, tam olarak hangi gün hayatınızın en iyi fiziğine kavuşacağınızı (tabii ileride iyinin de iyisi olacaktır) göstermekte. Örneğin 1 Ocak’ta P90X’e başlamış bir kişi tam da 1 Nisan’da hayallerindeki ideal fiziğe kavuşacaktır.

Henüz hala düşünme aşamasında olanlar için… P90X’e başlamak için “mükemmel zaman” diye bir şey yoktur. Ama olsa idi, muhtemelen yeni yıl başlangıcından daha iyi bir mükemmel zamanlama olamazdı. Lütfen, siz de yumurta kapıya dayanınca ve tam plaj sezonu açılınca “amanın günde iki kat P90X mi yapsam” diyenlerden olmayın.

Ve son olarak, yeni başlamış olanlar için. İlk günlerinizde, hatta ilk haftalarınızda zorlanacaksınız ve bu çok normal. Belki başlangıçta ekranda gördüklerinizin yarısını, belki daha azını yapabileceksiniz, bu da çok normal. Ama her geçen gün, bir öncekinden daha iyi olduğunuzu da göreceksiniz. Ve çok kısa sayılabilecek bir zamanda kendinizi nasıl iyi hissedeceğiniz, çevrenizden almaya başlayacağınız iltifatlar ve de ayna görmeye başlayacağınızı yeni “kişi”, sizi P90X’e daha da bağlayacaktır.

Tony’nin dediği gibi… Roma bir günde inşaa edilmedi, vücudunuz da öyle. Ama önce kendinize, sonra da uyguladığınız bu mükemmel programa güvendiğinizde, istediğiniz sonuçlar %100 gelecek ve sonucunda muhtemelen 2014 sizin için muhteşem bir yıl olacaktır!

Herkese tekrar iyi yıllar…

13 Yorum

 1. Aykut Hocam sizin sayenizde birçok şekilde motivasyon oluyorum.Yoga yaparken o paraşütçü adam,Plymetrics yaparken Eric,Chest and Back yaparken ise sizin mi hatırlamıyorum Azda yapsan hiç yapmamaktan iidir.

  Cevapla
 2. eshbeh

  az önce p90x in ilk gününü bitirmiş bulunuyorum :)

  Cevapla
 3. Metehan

  P90X tişörtlerinden istiyorum hocam ne zaman gelicek :D

  Cevapla
  • Çok yakında sitede tam bir hediye dönemi başlıyor (İbrahim bizi bu konuda ikna etti :-) PS4’e kadar yolu var…

   Cevapla
   • Metehan

    Mevzuyu tam bilmiyorum ama bekliyoruz Aykut hocam :)

    Cevapla
   • hkn23slr

    hocam benimkinide hazırla ilk 45 bitti :)

    Cevapla
   • bu konuda aykut hocam geçmişde müzdarip tecrübeler yaşadı kesinlikle yapmayı düşünmüyordu ama p90xtr ailesinin böyle bir döneme ihtiyacı vardı ve hakedenlerine motivasyon kaynağı olsun diye kendisini ikna edebildim herzman çıtayı yükseltiyor koç:D

    Cevapla
 4. Bu yılın hedefi benim için P90X tişörtünü haketmektir.

  Cevapla
 5. Aykut hocam P90X ‘te 2. ayımın içindeyim ama gögüs kaslarımın iç kısmında bi gelişme göremiyorum. Vücudumun diğer bütün bölümlerinde süper bi gelişme var ancak dediğim kısımda yok. Gögüsümün dış kısımları toplarlandı üst bölümleri şişti ancak dediğim gibi iç kısmında gelişme yok, neyi yanlış yapıyorum ?

  Cevapla
 6. Ben de başlayanlardanım :)

  Cevapla
 7. Ramadan

  2014teki en büyük hedefim tam belirgin sixpack :D

  Cevapla
 8. Aykut Hocam düşüncelerime ve de biraz korkularıma tercüman olmuşsunuz. Bugün ilk günümdü ve biraz da moralim bozulmuştu açıkçası ama şimdi sayenizde geçti :-)

  2014 hedeflerim P90X mezuniyeti ve de motosiklet almak :-) İnşallah ikisi de olur.

  Cevapla
  • Motosiklete ben birşey yapamam ama P90X mezuniyeti konusunda her zaman yardımcı olmak isterim :-)

   Başarılar…

   Cevapla

Yorum Paylaşınız