Yeni Hayatımda İlk Haftam

Evet, yeni hayatımda ilk haftam… En azından ben böyle nitelendiriyorum :-)

Insanity Workout’ın bitiminin ardından P90X’e hemen geçiş yaptım. Aklımda en ufak şüphe bile kalmamıştı sizler sayesinde :-) Başladığımda da zaten bunu anlamış oldum. P90X, değişik kas grubunu çalıştıran farklı egzersizler, cardio egzersizleri vs. ile çok iyi dizayn edilmiş bir program bana göre. Tabii ilk günlerde biraz ağrı da oldu :-P Favori egzersizimi de belirledim, “Kenpo X”! Ben bu kadar zevkli ve aynı anda ter attıran başka bir egzersiz görmedim. Başlamadan önce Aykut Hocamın dediği gibi, sadece boş yumruklar ve tekmeler atmak yerine kendimi adayarak, odaklanarak yaptım.

Beslenmeme gelecek olursak, şu an kafamda net bir programa tabii olmak yerine İbrahim Abi’nin yaptığı gibi beslenmemi çeşitlendirerek programa devam etmeyi düşünüyorum. P90X’i bana verilmiş bir fırsat olarak değerlendiriyorum ve bu fırsatı kaçırmadan 3 ayın sonunu merakla bekliyorum :-)

Not: Ayrıca yılbaşı günü P90X’imi 23:30 gibi yapmayı düşünüyorum. Yeni yıla nasıl girersen bütün yıl öyle geçer mantığında :-)

5 Yorum

 1. BBatuhan

  Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim :-)

  Cevapla
 2. p90x en güzel yanıda bu çeşitli olması sayesinde başkası yogayı sen kenpoyu ben diyelim legs baskası plyoyu sevebılıyor farklılık öznellik güzeldir p90x farklı kılanda bu bence .D
  kenpo da nizami yapınca sert ymruklar gerçekcesine attıkca cıdden cok ıyı terletiyor hatta aralarda durmak yerıne boksör gibi zıpladıgında o moa girince hadi adamım gel kim abimiş görelim gibi şeyler kurguladında cok cok guzel ve zevkli oluyor ılk hafta herzaman en zor hafta ve en özelidir başarılar :D

  Cevapla
 3. Hayati

  Bu programın hakkını vermek sonuca hızlı ulaşmak demektir, ne kadar ter o kadar kas… Başarmak için 90 günün sonunda olacakları her gününde hissetmelisin durmak yok ASLA PES ETME…

  Cevapla
 4. Pınar BAYTAR

  tebrikler batuhan yeni yıl sna çok güzel şeyler getirecek :) kenpo-x benim hayallerimi canlandırıyor kum torbası hayal edip onda çalışıyorum bazen kendimi dövüşçü gibi görüyorum belkide burcumun balık olmasından kaynaklı hihi :) videoya bakmıyorum bir noktaya odaklanıyorum :) ellerimin içi,kollarım,çorablarım sırılsıklam oluyo demekki dogru yoldayım :) başarılar :)

  Cevapla
 5. Selam Batuhan,

  Yeni hayatında ilk haftanı tebrik ederim. P90X gerçekten mükemmel dizayn edilmiş bir program ve senin de mükemmel sonuçlar alacağına eminim.

  Bu arada kesinlikle benim favorim de “Kenpo-X”tir. Ama senin de söylediğin gibi, elleri kolları öylesine sallamakla, gerçekten kendini vermek arasında çok fark var. T-Shirt’ü sırıl sıklam olan biri Kenpo’yu da doğru yapıyor demektir.

  Bu arada Yılbaşı gecesi P90X yapma fikri de çok orjinal. İlk defa duydum ve hoşuma gitti :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız