Yemyeşil Kırlarda Koşmak İstiyorsan, Üzerindeki Karı Küreyeceksin

Herkese Merhaba;

Bundan tam 52 hafta önce tanışmıştım P90X ile ve yine tam 51 hafta önce programı edinmiştim, büyük bir heves ve başlama arzusuyla. Ama sonuç hüsrandı :-( Aslında hiç kopmadım bu bir sene içerisinde ne sizlerden, ne de programdan. Sık sık girdim siteye, sizleri takip ettim, okudum yazdıklarınızı… Sizlerle ve başarılarınızla mutlu oldum ben de. Siz farkında değildiniz ama ben de ailenizin içerisindeydim.

Bu sefer daha kararlı ve daha azimliyim. Yarın sabaha karşı ilk kez başlayacağım programa. Artık mental olarak daha hazır hissediyorum başlamaya. Programda gerekli olabilecek unsurlardan tek eksiğim olan yoga matını da bu gece sipariş ettim. Haftasonundan önce elimde olur diye umut ediyorum.

Olmazsa olmaz şeyler değil ancak kendi motivasyonumu daha yukarıya çıkartacağını bildiğimden biraz supplement takviyesi de yapacağım. Onlarında siparişlerini tamamladım.

Başlangıç fotoğraflarımı çektim (Aykut Hocanın nasıl olması gerektiğini içeren yazısını tekrar okuduktan sonra), tartıya çıktım, fotoğraf ile belgeledim. Hedef 12,5 kilogram kaybetmek olacak bu 3 aylık serüvende. 178 boy ve 87,5 kilogram ağırlığa sahibim.

Aykut Hocanın “Neden Kolay” serisinde değindiği gibi bir çoğumuzun başlangıç programı olan Core Sinerjik benim programımın da başlangıcı. İşe yetişebilmek için en geç 08:00’da yola çıkmış olmam gerekiyor. 1 saatlik program için ilk gün olması sebebiyle 3 saat önce kalkmayı hedefliyorum. Bu sabah 05:00’da kalk borusu ötecek benim için…

L-Carnitin ile gözümü açacağım sabaha, 30 dakika sonra antrenman, muhtemelen 1 saat 15 dakika sürecektir (hedeflenenden biraz daha fazla mola vermem gerekecek diye düşünüyorum). Oldu mu saat 06:45. Sonra 15 dakikalık bir duş planlıyorum. Pek bir duş olacakmış gibi gelmiyor, muhtemelen kollarımı kaldıramayacağım için suyun altında bekleyiş diyelim :-) Saatler 07:00’yi gösterecek ve önümde tek engel kahvaltı ve işe hazırlık kaldı. Engel diyorum çünkü 15 yıldır kahvaltı yapmıyorum (istisnalar hariç).

Kahvaltı Mönüm:

Önce Limonlu Ballı Su
2 Yumurta
5 Siyah Zeytin
5 Badem / 2 Ceviz içi
Sade Şekersiz 3’ü 1 Arada

Kahvaltı seçeneklerim (daha doğrusu tüm öğün seçeneklerim) ne yazık ki kişisel sebeplerden dolayı çok sınırlı (ilerleyen günlerde berbat beslenme alışkanlığım hakkında sizleri bilgilendireceğim :-)

Benden şimdilik bu kadar, umarım uzun soluklu bir birliktelik sonucunda ben de mezunlar kervanına katılırım. Lütfen desteğinizi eksik etmeyin. Kendime ait motivasyon cümlemi de sizlerle paylaşarak bu günlük veda ediyorum sizlere;

Yemyeşil kırlarda koşmak istiyorsan, üzerindeki karı küreyeceksin. Görüşmek üzere!!!

Dip Not: Yazı biraz gecikti ama 24/11/2014 tarihinde programa başladım.

14 Yorum

 1. musess

  Hoşgeldiniz Pİ_PET:) yazınızı keyif içinde okudum gayet güzel hazırlanıp motive olmuşsunuz kahvaltı da oldukça sağlıklı duruyor ……HEDEFLER NET !sabah erkendende kalkılıyor daha ne olsun yogayı gözünüzde fazla büyütmemenizi tavsiye ederim bu şekilde daha sevimli olabilir gerçekten başarılar takip ediyor olacağım

  Cevapla
 2. pi-pet

  Yoga gününe kadarmış dedim çünkü; yoganın korkusu öyle bir işlemiş ki içime, yoga sabahı ilk 3 güne nazaran çok isteksiz kalktım yataktan, ayaklarım geri geri gitti. Ama programa başladım, ilk 5-10 dk eh işte şeklinde geçti. Sonraki 10-15 dakika ise öf-pöf şeklinde. Geri kalan dakikaları ise yoga matında yatarak :) İyi tarafından bakıyorum bu yatışa da en azından kalkım yatağımda yatmak yerine, programın tamamını izleyerek sonraki günlerde beni nelerin beklediğini öğrenmeye çalıştım.
  Sonra dedim ki bu böyle olmayacak yeni bir düzenleme yapmam gerek. Bende bu sabah itibariyle programı bırakmaya karar verdim :(
  Bırakmaya karar vermeden önce 3 Aralık çarşamba günü başlamaya da karar vermiştim aslında :)
  Çarşamba günü başlayacak olmam 2 avantaj sunacaktı bana birisi zorluğu kadar uzunluğu ile de sorun olan Yoga Cumartesi gününe denk gelecek (programı sabah işe gitmeden yaptığım için bir çok güne nazaran yoga günleri daha erken uyanmama sebep oluyordu) ve dinlenme günün ise zaten tatil olan pazar günü yerine hafta içerisine denk gelerek programın zorlayıcılığını biraz olsun kendi adıma rahatlatmış olacak.

  Görüşmek üzere…

  Cevapla
  • merverol

   Merhaba tam yorum yapmak için girmiştim bıraktım yazısını görünce şaşırdım ve Üzüldüm. Ben de yogayı sevmiyorum.daha odaklanamadım hareketlere :)) yarımda yapıp bıraktığım oldu, ama artık yogayada sıcak bakıyorum sevmeye çalışıyorum ve hareketleri tam anlamıyla yapacağım artık. Benim de 19.Günüm. İnşallah planladığın programa düzene uyarsın. Sonuçlarını bekliyoruz

   Cevapla
   • Sessiz sedasız 19 gün olmuş :-) Daha dün gibi başladığın. En zoru (ilk 21 gün derler) bitmiş, geriye birşey kalmamış :-)

    Cevapla
    • merverol

     Evet hocam çok şükür 19. Günüm bitti.zaten alıştım artık yapmadan duramam herhalde :)) çok hırslıyım ve ben bir işi yarım bırakmayıda sevmem, sağlıkla ilgili sorun olmadığı sürece devam :))sonuçlarımıda paylaşacağım inşallah.

     Cevapla
   • pi-pet

    Programın tüm bölümleri gibi , stratejik öneme sahip olan yogayı her perşembe yarım yamalak yapacağıma daha yolun başındayken, daha verimli yapabileceğim hafta sonuna getirecek şekilde yeniden başlamanın daha akıllıca olacağını düşündüm. 51 hafta beklemişim 1 haftadan bir şey olmaz :)

    Cevapla
    • merverol

     :))) bu sefer bitirmekte kararlısın inşallah bu kararın değişmez. Kendine göre düzenleme yapman iyi birşey. Sonucunun güzel olacağını biliyoruz. 30-60-90 gün sonuçlarını bekliyoruz. Başarılar :)

     Cevapla
  • Başlangıcı Çarşamba’ya getirmek mantıklı taktik. Merak eden varsa, benim P90X başlangıç günüm de aynı sebepten dolayı Perşembe idi (yani klasik Pazartesi değil).

   Cevapla
   • umtku

    arkadaşlar ilk turda yogayı tamamen atladım sadece 1 kez yaptım 40 dakika sonra şunu bi yapayım bakayım neymiş bu dedim tam yaptım tabi bazı hareketleri yapacak esneklikte değilim onları yapabildiğim kadar yapıyorum bazılarında ise vay ben bunu nasıl yaptım diye seviniyorum :) yoganın sonlarına doğru süper hareketler var.. atladığıma pişmanım açıkcası yaptıkça keyifli geliyor ve aslında hızlı geciyor

    Cevapla
 3. icten

  wuhuvvv.. oldukça sağlam motivasyon olmuşsun sanki.
  Her zaman dediğimiz gibi iyi bir motivasyon en önemli element.

  Cevapla
  • pi-pet

   İyi motive olduğuma bende inanıyordum ancak , motivasyon patlaması Yoga gününe kadarmış :( :)

   Cevapla
 4. Merhabalar Pi!

  Aramıza hoş geldin (gerçi bayağı öncesinde hoş gelmişsin :) Blog paylaşman çok güzel çünkü bizim istatiklerimiz P90X-Türkiye sitesinde blog paylaşanların bir şekilde havlu atmadıklarını ve sonuca ulaştıklarını gösteriyor (Srgl hariç, onun son durumunu bilmiyorum henüz).

  Tahmin edilenin aksine, şu sıralar P90X’e başlamak için en uygun zaman; yazın yumurta kapıya dayandıktan sonraki zaman kıyaslandığı zaman.

  Şimdiden tekrar başarılar, gelişmeleri de paylaşman dileğiyle…

  Aykut

  Cevapla
  • pi-pet

   Hocam Blog’a renk katan fotoğraf tercihiniz için teşekkür ederim. Genel olarak blog paylaşımı ile programı tamamlama başarısı arasında ki doğru orantıyı bende fark ettim. Umarım bu orantıya bende katkı sağlarım.
   Gelişmeleri paylaşmak ümidiyle…

   Cevapla
  • Erkan

   Beşinci günün şafağinda doğuya bakın…

   Cevapla

Yorum Paylaşınız