Ve P90X’in Yıldızı Pam, P90X-Türk’te…

Editör’ün Notu: Ve Türkiye’de bir ilk daha, P90X-TR sayfalarında… P90X videoları ile belki her gün bir anlamda evinize misafir ettikleriniz arasında muhtemelen en sevileni ve tartışmasız en güler yüzlüsü Pam, Tony’nin değimiyle “Pam the Blam!”, P90X-TR ile aldığı inanılmaz sonuçlarından fazlasıyla etkilendiği İbrahim’in sorularını cevapladı. Herkesin ilgisini çekecek ve Türkiye’deki P90X camiasında bir ilk niteliğindeki bu röportajı gerçekleştiren İbrahim’e ve de “P90X-TR’yi Seviyorum” yazısını kendi eliyle hazırlayıp bize jest yapan Pam’e tekrar teşekkür ederiz. İşte karşınızda Pam…

Merhaba Pam (diğer adıyla Blam! :-) Öncelikle, bize vakit ayırdığın ve sorularımıza cevap verdiğin için çok teşekkürler. P90X-TR, 1 Milyonu aşkın takipçisi ile Türkiye’nin tartışmasız bir numaralı P90X ve Ev Fitness Blog’u durumunda. Ve siz de, P90X videolarında yer alanlar arasında muhtemelen en popülerlerdensiniz ve hayranlarınız yorumlarınızı Türkiye Blog’unda görmekten oldukça mutluluk duyacaktır.

Hakkınızda oldukça merak edilenlerden derlediğimiz sorularımızı cevaplarsanız çok mutlu olacağız.

Soru: Pam, muhtemelen bu soruyla binlerce kez karşılaşmışsınızdır ama, dünyanın tartışmasız en popüler Ev Fitness Serisinde yer almak nasıl bir duygu? Tüm dünya üzerinde adeta milyonlarca kişi tarafından izlenmiş olmak?

Cevap: Bunu şu kelimelerle özetleyebilirim; gurur, ayrıcalık ve de sürpriz. Spor salonumdaki basit bir ilana yanıt verdiğimde, sonucunun bu kadar pozitif sonuçlara yol açabileceğini tahmin edemezdim. Sırf yeni bir şeyler deneme isteğimin, dünyanın 1 numaralı Ev Fitness Video’larında yer bulmama neden olacağını da bilemezdim. Ve bundan çok mutluyum.

S: Yaşadığınız yerin on binlerce kilometre uzağında, Türkiye’de, P90X’in ve de sizin ne kadar popüler olduğunuzu bilseniz şaşırırdınız. Biz hepimiz harika bir vücut ve fiziğe sahip olduğunuzu düşünüyoruz :-) Ama özellikle Türk kadınları, nedense P90X ile biraz fazla kaslanacaklarından korkabiliyorlar. Onları da sizin gibi P90X yapmaya ikna etmek için fikirlerinizi paylaşır mıydınız?

C: Haklısınız, bunu sizden ilk duyduğumda oldukça şaşırdım. Kadınlar için, o korktukları aşırı kaslı bedene P90X ile ulaşılması biraz gerçek dışı. Normalde bunu amaçlayan profesyonel atletlerin, egzersizlere aşırı hızlı cevap verebilen bir vücut tipi (mezamorfik) ve aşırı sıkı bir diyet takip etmesi gerekir. Onun yerine benim bayanlara tavsiyem, “P90X’i bir deneyin ve vücudunuzun nasıl cevap vereceğini görün” olur. Kaybedecek hiçbir şeyiniz yok ama kazanacak çok şeyiniz olacak.

S: P90X’ten önce de aktif bir yaşam tarzınız var mıydı? Ve P90X Video’larında rol aldıktan sonra, hayatınızda ne gibi şeyler değişti?

C: Evet, aslında her zaman atletiktim. Egzersiz ve aktif yaşam, bir şekilde hayatımın parçasıydı. Ben şuna inanırım ki, sadece “bir” vücudumuz var ve aslında ne kadar estetik görüneceğinden ziyade, ne kadar sağlıklı olacağı daha önemli. Vücudunuzu çalıştırmaya ne kadar erken başlarsanız, o kadar iyi. Bu, yaşlılığınızı da daha kolay ve güzel yapacaktır. P90X Video’larında ve reklamlarında bulunmak, herkes tarafından tanınmak dışında, hayatımda çok da büyük değişikliğe yol açmadı. Çoğu insan, videolar çekileli aslında neredeyse 10 yıl olduğunu bilmiyor. Üzerinden bu kadar süre geçmiş olmasına rağmen, hala sağlıklı bir yaşamın örneği olmak ve başkalarına da ilham kaynağı olabilmek çok güzel.

S: Videolardan gördüğümüz kadarıyla, inanılmaz pozitif, dışa dönük ve “mutlu” bir karakterin var. Hep böyle miydi, yoksa P90X ve diğer fiziksel aktivitelerin, fiziksel faydalarının yanında, bu karakterine de pozitif etkisi oldu mu?

C: Evet, “mutlu ve şanslı” bir kişiliğim var. İnsanlar P90X videolarında oldukça fazla gülümsediğimi söyüyor ve bu benim hayata bakış açımla yakından alakalı. Zorluklar karşısında gülümseyerek, beynime “başaracağımın” ve sonunun istediğim gibi olacağının sinyalini gönderiyorum. Bu da size büyük bir ipucu olsun :-)

Daha iyi bir vücut ve daha huzurlu bir akıl için, beden ve ruh birlikte çalışmalıdır. Eğer düzenli bir şekilde egzersiz yapmazsam, psikolojimdeki düşüşü de hemen hissediyorum. Başkalarının da böyle hissettiğine eminim.

S: P90X-Türkiye Ailesinin bir parçası olarak, Türkiye’deki hayranlarınıza ayırdığınız zaman için tekrar teşekkür ederiz. Buradaki takipçilerinize son sözleriniz ne olurdu? Türkiye’yi ziyaret etmeyi düşünüyor musunuz?

C: Bana ulaştığınız ve bu fırsatı tanıdığınız için ben teşekkür ederim. Ve de beni bu geniş takipçi kitlenizle paylaştığınız için. Türkiye, her zaman gidilmesi gereken ülkeler listemde olmuştur ancak şimdiye kadar en yakın Mısır’a kadar ziyaret edebildim. Seyahat etmeye bayıldığımdan, bir dahaki maceramı Türkiye’de yapabilirim, neden olmasın.

Son söz olarak, herkesi genel sağlığı ve hayatı konusunda daha duyarlı olmaya teşvik etmek isterim. İyi görünmek güzel, ama hayatınızın kontrolünü elinizde tutmak, kendiniz hakkında harika hissetmek ve uzun dönem hedeflerinize ulaşabilmek daha da önemli. Kendinizi ne kadar iyi hissederseniz, tüm dünya için de daha iyi bir birey olursunuz. Sakın pes etmeyin!

Hepinize en iyi dileklerimle… İyi kalın…

Pam

Pam Loves P90X Turkey Big

P90X Video’ların en popüler yıldızlarından Pam, kendi eliyle hazırladığı “I love P90X-TR” yazısını tutarken…

Hello Pam (a.k.a. Pam the Blam :-)

First of all, thank you very much for taking the time to chat with us. P90X-TR Blog is by far the number 1 P90X and Home Fitness Blog in Turkey with more than a Million followers! And you are also the most popular person among the P90X Videos Crew where tons of Turkish followers would love to just see your comments in our Blog.

We really appreciate your willingness to answer our few questions below.

Question: Pam, you were probably asked this question a thousand times but, how is it like to be in the most popular Home Fitness Video Series in the world? You were literally seen by millions of people, all around the world.

Answer: It is an honor, privilege and quite a surprise. I had no idea that responding to an ad in a gym would result in being acknowledged in such a positive way. In fact, I had no idea that a best-selling fitness DVD series would be the result of trying something new. And I’m very happy about it.

Q: You would be surprised how popular you are particularly in Turkey, thousands of miles away from where you actually live. We all agree that you have a great body and physique :-) But especially Turkish ladies are somewhat afraid of getting too muscular with P90X! Could you share few words and tips to convince them to start P90X?

A: You’re right, I am pleasantly surprised. For the ladies, getting the kind of body that most women are afraid of is highly unlikely as a result of just doing P90X. You’d have to begin with the kind of body that is highly responsive to muscle building (mesomorphic), not to mention sticking to a very strict diet. So I would say, try it and see what results you get for your body type. Since you can always go back to what you were before, you really have nothing to lose by trying.

Q: Did you always have an active lifestyle before P90X? And what has been changed in your daily life after your appearance in P90X videos?

A: I have always been athletic. Some kind of working out or active play has always been a part of my lifestyle. We only get one body and more important than how we look aesthetically, is the goal of overall good health. The earlier you start training your body, in any way you choose, the better. It makes getting older a lot easier and more pleasant. Not much has changed in my daily life except being recognized from the non-stop advertising in the United States. Most people don’t realize it has been almost ten years since we filmed. It’s great to be an inspiration all these years later as a living example of maintaining physical health.

Q: As far as we know you from the videos, you seem have an extremely positive, outgoing and “happy” personality. Were you always like this, or P90X and/or other physical activities have a positive effect on your personality, as well as the physical benefits?

A: I do have a happy-go-lucky personality. People tell me I smile a lot of in the videos so I think that has a lot to do with your perception of me. I smile through my challenges sending a message to my brain and body that I can do it and things are going 

Pam Loves P90X Turkey 2

to work out the way I want. That’s a big life tip :) So yes, the mind and body work together resulting in more peaceful spirit plus the benefits of a “better body”. If I don’t exercise regularly, I can definitely tell the difference in my “personality”. I’m sure others can too.

Q: Again, as a part of the P90X-Turk community, we thank you for your time for all your die-hard followers here in Turkey. What would be your final words to your followers in Turkey? And would you consider to visit us in Turkey?

A: Thank you for reaching out to me and your interest. Thank you for sharing me with your audience. Turkey has always been on my list of places to visit but so far I’ve only made it to Egypt. I love to travel so maybe the next time I go on an adventure, I can make it to Turkey. As a final word, I encourage everyone to be mindful of their overall health and make it a lifestyle. Looking great is nice but taking control of your life, seeing things through and ultimately feeling great about yourself has long term and far-reaching benefits. The better you feel about yourself, the better person you can be in the world. Don’t give up on yourself. Best wishes to all. Be well.

Thank you again… I love you all… :-)

Pam

16 Yorum

 1. Aykut hocam merhaba ismim Serdar Yaş: 29 Boy:184 Kilo:103 fazla kilolu göbekli biriyim P90X’e başlamayı düşünüyorum hiç spor geçmişim yok. Bana p90x’in hangi sürümünü tavsiye edersin ? ona göre sipariş vermek istiyorum. Ve göndercek olduğunuz dvd’lerde nasıl beslenceğimiz ne yiceğimiz belirtiliyormu yoksa ayrıca beslenme konusunu sitedenmi öğrencez ?

  Cevapla
 2. özellikle o elindeki süper olmuş :)

  Cevapla
 3. gercekten cok guzel fotograf aslinda Tony Horton u Türkiye ye davet etsek hic fena olmaz yada Pam ı
  :))

  Cevapla
  • bence turkiyede yapilmasi gereken daha cok. Durumlar var daha cok mezun verip prof konumuna turkiyede daha tanibmis hala gelirse program turkihe ici durumlar var ama ileride nedn olmasin

   Cevapla
 4. Helal olsun :) Azmin sonu forma süper katkı olmuş :D

  Cevapla
 5. İbrahim bey sizi tebrik ederim öncelikle
  şuan daha baslayamadim ama bu gun dvd yi takip onceden bir izlim dedim ve ilk videoda karsima cikan Pam di ve hosuma gitmisti gercekten günler yüzlü ve suan onunla yaptiginiz röportajı okudum benim icin gercekten süpriz oldu
  tekrar tebrikler emeğinize sağlık

  Cevapla
 6. Metehan

  Pam in o videodaki guler yuzlulugu ve yorulsa bile onu belli ettirmemesi gercekten videolarda motivasyonumu her zaman en ust zirvede tutmustu hele o core sinerjisindeki guler yuzlulugu cok iyi sadece Pam degil tum p90x ekibi boyle.

  Cevapla
 7. Pam dan daha çok benim ilgimi çeken yine İbrahim abi oldu :) Her ne kadar o bu kelimeyi kabul etmese de o benim idolüm konumumda , öncelikle İbrahim Abiye ve Aykut Hocama, sonrada Pam’a teşekür ederim :) Umarım Türkiye’ye gelir ve P90X Ailesi Türkiye’de bir seminer düzenler :D

  Cevapla
 8. Acaba şimdi sırada kim var diye merak ediyorum Ibrahim abi :-)
  Düşündüm de Tony Horton’u ülkemize davet etsek hiç de fena olmaz :-)
  P90X yapan insanların bir özelliği de ilgili neşeli ve yardımsever olmaları sanırım :) çok etkileyici ve önemli bir röportaj olmuş gerçekten.
  Teşekkürler P90X-TR ailesi…

  Cevapla
 9. Vay be demek P90X videoları 10 sene önce yapılmış :) Bu hesaba göre 28 yaşında başlasaymışım şimdi farklı bir noktada olabilirmişim…Neyse zararın neresinden dönsek kârdır.Türkiyede daha geç duyuldu sanırım…

  Cevapla
 10. P90x’e ilk başladığım zamanlarda Pam’i örnek alırdım. Çünkü Tony beni çok zorlarken( Özellikle plyometrics’de) o bize modifiye hareketleri gösteriyordu :-)

  Zamanla Pam’i geçmenin ve Tony’e yetişmenin mutluluğunu bize yaşattığı için Pam’e çok teşekkür ederim.

  Bu konuşmayı yapan İbrahim arkadaşımıza da başarılarının devamını diliyor, ve yazıyı bizlerle buluşturduğu için teşekkür ediyorum. :-)

  Cevapla
 11. bu arada kendisine p90xtr de bitiren bayan arkadaslarimiza sonuclarini atacagim kendiside merak ediyor. Dery kabul ederse onunla baslayabilirim :)

  Cevapla
 12. Pam’in gerçekten de hayranları çokmuş. Daha ben yorum yapamadan, gecenin köründe hemen gelen yorumlar beni şaşırttı. Ya da şaşırtmadı :-)

  Herşey bir yana, P90X yapan ve Pam’in pozitifizminden etkilenmeyen pek yoktur sanırım.

  Bizim ona gönderdiğimiz PDF’nin değil de kendi eliyle yaptığı “P90X-TR’yi Seviyorum” yazısı, sanırım bunun en güzel kanıtı.

  Bu güzel olaya vesile olduğu için de sevgili İbrahim’e tekrar çok teşekkürler…

  Önce Joe Bovino, şimdi Pam… senin çevre bayağı genişliyor İbrahim :-)

  Cevapla
  • tesekkurler hocam dediginiz gibi cok sicK biri :) surekli love p90xtr family demesi aslinda pam roportaj amacim kadinlarin forumda etkinligini arttirmak erkekler kadar bitiren baya. Ark olmasini istedigimizden dolayi genelde blog yazilarim erkek agirliklo oldu ama bundan sonra bayanlara yonelik daha cok olacak siz pam ile ilgili yorumlarinizi ben kendisine iletecegim ileride dah guzel projeler ve suprizler bizleri bekliyor olucak. Pam de artik takipcimiz ve aileden biri :)

   Cevapla
 13. Ben de Pam’in hayranlarındanım. Özellikle güler yüzlülüğüne atıfta bulunmanız çok yerinde olmuş :-)

  Hello Pam! WE LOVE YOU!!!

  Mel

  Cevapla
 14. Vaaaaay… İşte artık buna ne derim bilmiyorum! Pam yaa… İdolum yaa… Ve elinde kalbiyle… :-)

  Ne diyim İbrahim, sana da helal olsun. Yakında Pam, Aykut Hoca, sen, boğaz turu yaparsanız şaşmam.

  Bu çok iyi oldu. İlk kez bana yorum yazdırdı. Ama Pam yaaaaaaa…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız