Var Mısın? Uyan ve Ayaklan… (Mo-ti-vas-yon!)

P90X-Türkiye kurulduğundan bu yana, 2 yılı aşkın bir süredir, her gün en az bir blog yazısı yayınlama prensibimiz vardır. Takipçiler her gün yeni bir şeyler bulsun diye… Ve şu anda okumakta olduğunuz yazının starı olacak aşağıdaki sadece 3 buçuk dakikalık videoyu; montajıyla, tercümesiyle, altyazısıyla, senkronuyla… sonlandırması yaklaşık 12 saat sürse de, yine de gün dönmeden 23:59’da olsa bile yayınlamak istedik.

Eğer çok isteseniz de sabahları uyanamayan biriyseniz, artık bir yerlerden başlamak isteyen ama o motivasyonu bir türlü kendinde bulamayan biriyseniz, ya da sadece ama sadece bir adet motivasyon videosu izleyebilecek biriyseniz, bu aşağıdakini izlemenizi tavsiye ederiz… Sabah saat 6’ya kurduğunuz saatiniz her çaldığında hatırlamanız dileğiyle… İyi motivasyonlar… İyi seyirler…

Uyan ve Ayaklan… Var mısın?

* Türkçe altyazıları otomatik olarak görmüyorsanız, lütfen videodaki “CC” tuşuna basınız.

17 Yorum

 1. Zaten motivasyonum çok yüksek ama etkilendim yinede… Zirve yaptı :) Kollarım omuzlarım sırtım öyle çok ağrıyorki muscorilin hapını içtim bana mısın demedi… Ama yinede 8 nolu dvd yi yaptım…

  Benim motivasyonum beslenmekten yana düşük, o konuyu ne yapıcam bilmiyorum :( Çok fazla atıştırıyorum haftasonları 2 gün ne bulduysam yedim…

  Cevapla
 2. Eren

  Hocam mükemmel ötesi olmuş :) Videoyu telefonu yükledim, her sabah izlerim artık. Fazla realist sözler. 35. günden selamlar :)

  Cevapla
 3. Müthiş bir motivasyon paylaşımı olmuş. Hocam devamını da bekleriz :-) Alıştırdınız bizi.

  Cevapla
 4. bjcaksontr

  Vay canına :) bunu her sabah izlemek gerek

  Cevapla
 5. umtku

  :) ) ) )

  Cevapla
 6. icten

  Tüylerim diken diken oldu… çok etkilendim.

  Cevapla
 7. merverol

  Wowwww süper olmuş tam böyle bir havada sıcak çayımı yudumlarken izledim, bir gaza geldim bursayı koşarak turlayasım var, o kadar yani :))) tebrik ederim süper olmuş.

  Cevapla
 8. Emeginize saglik..

  Cevapla
 9. The Rock

  Süper süper süper ! Bundan sonra normal antrenmanlar dışında cardio-x de yapıyo olucamm. Siz bizi motive ettiniz Allah da sizi motive etsin Aykut hocam :)))

  Cevapla
 10. umtku

  Uzanmış tv izliyordum ki.. kalkıp bi karın egzersizi yapıp uzandım :) tamam sakatlandım ama karın çalışmama engel değil:)

  Cevapla
 11. Erkan

  Guzel video ama gelin itiraf edelim bu gaz 7-8 gun surer. Bu isin fitratinda var tembellik. Bazen yenileceksin, yenilince sucluluk hissedeceksin ki yaptigin seyle arandaki bag ilmek ilmek saglamlassin. Bu bir imtihan. Her zaman kazanamazsin. Kaybetgiginde aslinda yeniden denemek icin onune yeni bir firsat ciktigini anlamalisin. Aslansin kaplansin ama gazla calismiyorsun. :-)

  Cevapla
  • The Rock

   Zaten bi videoyla kimsenin süper hero olmasını beklemiyoruz heralde. Bugün bu videoyla kazandığımız motivasyonu 7-8 gün sonra başka bir yazıyla, videoyla yeniden kazanabiliriz. Dediklerinizde haklısınız ama spor yaparken motivasyonun etkisi azımsanmayacak kadar fazla bence.

   Cevapla
   • Erkan

    7-8 gun sonra tekrar goruselim :-)

    Cevapla
   • umtku

    15 yıl önce askerde komutanımın tek bir lafı vardı vücudunuzu hiç zorlamadınız zorladığınız zaman neler yapabileceğine inanamazsınız hala daha aklımdadır.. hayatın her alanında gecerli olan tek şey istemek,azim, kararlılık bunu ben yaparım.. yada benim gibi inatçıysanız biri size bunu yapamazsın dediği anda yapanlardansanız sorun yok.. ama ben bunu nasıl yapayım deyip ilk denemede pes ediyorsanız sorun çok.. bazı şeylerde ben kendime ceza veriyorum barfiks 1tane çektim diyelim gün için de her fırsatta tutunacak bi yer gördüm mü bir tane barfiks çekiyorum.. akşam 2 tane oluyor:) veya bir video izliyorum adam şınav çekiyor bakıyorum sonuç olarak oda benim gibi 9 ay 10 günlük ben neden yapamayayım diyip denemeye başlıyorum yapamdığım zaman tekrar deniyorum bu gün olmadı mı yarın deniyorum olana kadar.. P90x içinde çok zor yapamazsın dayanamazsın demişlerdi yapılabilir olduğunu dayanıldığını gösterdim çok mutluyum:))

    Cevapla
    • Erkan

     Mutluysanız sorun yok zaten. yapabiliyor olmak mühim. yapamıyor iseniz ne video ne ceza kar etmez. videonun motivasyonu zaten yapabilene. videoyu izledim ben de hiç hareket olmadı. Gaza gelip barfiks çekeyim demedim misal. :-)

     Cevapla
     • Eren

      Yenilin, ertesi gün daha güzel yenilin ama pes etmeyin :) Siz yapabilirsiniz Erkan abi fakat niye sürekli olumsuz düşünüyorsunuz her konuda anlamıyorum :) Yapmayın tüm samimiyetimle söylüyorum ya-pa-bi-lir-si-niz. Bir şeyi ilk anda ya da hemen mükemmel şekilde yapamamamız kadar daha normal bir durum yok heralde. Önemli olan mükemmele ulaşmak mı yoksa mükemmellik yolunda verilen emek mi ? Onu konuşalım :)

      Cevapla
     • Eren

      http://www.p90xtr.com/baslamak-birakmanin-yarisidir-2/ mesala bu mükemmel yazının sahibinden bu yorum nasıl çıkıyor :D valla anlayamıyorum Erkan abi :)

      Cevapla

Yorum Paylaşınız