Stres Yapmadan Başlamak

Herkese Merhabalar…

Uzun bir zamandır siteyi pek takip edemiyordum. Bir hayat teleşı kaptırmış giderken, P90X beni yine kendine kendine çekiyor. Tekrar söylüyorum, daha iyi bir seçenek yok!!! Acaba şunu yapsam mı, bunu yapsam mı düşünmeyin, en iyisi bu, Tony daha iyisini yapana kadar.

P90X3 yaptım bir kaç gün ama bana çok kolay geldi. O tadı alamadım o teri dökemedim. P90X iyidir. 8 nolu DVD’yi yapmış bulunmaktayım. Bunun ardından gerçekten nankör bir program değil. Hiç hareket etmeden geçirmiş olduğum zamanlarım olmasına rağmen hala güçlü ve sıkı hissediyorum. Erken kalk ve kendine bir saat ayır, işte her şey bu kadar basit. Sadece ama sadece bir saat, yani günde bir saatcik (tüm günün %4’ü).

90 gün sonunu merak etmemek! Evet bu sefer başlarken alacağım sonucu merak etmiyorum. Sadece yapmak için yapacağım bu kez, bütün hareketleri ayrı ayrı. Sonuca odaklanmadan yolculuğun kendisinden keyif alacağım. Çünkü bunu istiyorum. Tamamladığım 90 günlük programı yaparken fazlaca stresliydim. Şu an sakinim, bu tur stresin sonuçlar üzerindeki etkisini tartacağım. Sonuç olarak stres, kas ve kemiklerde kayıp, hormonlarda değişme ve şeker hastalığına yol açıyor. Tahminim bedenim stres faktörleri olmadan daha olumlu değişiklikler gösterecek!

Hep birlikte görelim 32 gün sonra sonuçlarla birlikte bir blog daha yazacağım.

8 Yorum

 1. UgurDUZLA

  Aaa Musess gelmiş hoşgelmiş, gerçi ben de pek aktif değilim bu aralar

  Cevapla
  • musess

   Hoşbulduk seri seri yayınladınız tur sonuçlarını köşeye çekilmeyi hak ettiniz :)

   Cevapla
 2. mrkzk

  P90X3 ü büyük bir heyecanla bekleyip (kısa sürmesinden dolayı) 2 hafta kadar ben de yaptım ve umduğumu bulamadım. Gerçi programı bitirmeden konuşmak yanlış olur. Ama yoga veya pilatesi zaman zaman P90X in yogası yerine yapıyorum. Ve P90X in nankör bir program olmadığına sonuna kadar katılıyorum.

  Cevapla
  • musess

   O teri.dökemediğim için p90x3 u sevemedim şimdilik :)

   Cevapla
 3. musess

  Çok sağolun aykut hocam :) yazının resmi bir harika olmuş reiko slipt direkte ki bu hareketin adı yanılmıyorsam! yolculuğun kendisi güzel p90x ile ve şınavlar barfiksler gelsin artık ohhh harika bir acı var şuan sırtımda işte bunu seviyorum.. Evinizin konforunda yapabileceğimiz en iyi şey.

  Cevapla
  • Hareketin ismini bilmiyordum ama öğrenmiş olduk :-) Human Flag’ı bilirim ama :-)

   Beni de özendirdin, bugün sırf senin için (empati için) ben de Core Synergistics yapabilirim. Nedense, programda en sevdiğim egzersizdir kendileri.

   Cevapla
   • musess

    1 cd tamamdır koç aykut bugün nasıl mutluyum. Nasıl özlemişim anlatamam… Sizede kolay gelsin şimdiden ?

    Cevapla
 4. Vuhuuu… Muses is Back!!! Süper haber :-)

  Çok iyi bir karar, P90X gibisi yoktur! Stressiz bir başlangıç ve stressiz bir yolculuk da çok iyi karar. “Sonuca odaklanmadan yolculuğun kendisinden keyif alacağım” sözünün altını çizdim (kalınlaştırdım :) çünkü o da bence çok önemli, her zaman herkesten duymadığım bir yaklaşım.

  Sonuçları iple çekiyor olacağım. Bu sefer kendini daha da aşacağını tahmin ediyorum.

  Başarılar Muses…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız