Siz Ne Yiyorsanız, Aslında O’sunuz…

Bir yerde denk geldiğim soldaki fotoğraf bana hemen bunu hatırlattı… “Ne yiyorsanız, o’sunuz”. Tamam belki karıncalar gibi anında yediğimizi dış görüntümüze yansıtacak kadar anlık ve hızlı bir süreç değil ama biraz daha yavaş da olsa, sonunda olacak olan bu. Her sabah kahvaltı yerine poğaça ve simit yiyorsanız, bir süre sonra sizin de simitiniz olacaktır, göbeğinizin çevresinde. Ya da durmaksızın yediğiniz tatlılar ve şekerpareler, göbeğinizi de koca bir şekerpareye çevirebilir (burada kuralı bozan, baklava yiyerek karın baklavalarına sahip olunmayacağıdır, ama bu da Türkçe’nin bir oyunu :-)

Ya da tersini düşünün… Yarım bir ceviz içi, aynı bir beyine benzer ve ceviz beyne iyi gelir. Yine bir havucu ortadan ikiye kırdığınızda, kılcal damarlarıyla, göz bebeği ve her şeyiyle bir gözü andırır ve havucun gözlere ne kadar iyi geldiğini söylemeye gerek yok.

Yani diyoruz ki… Gerçekten siz ne yiyorsanız, o’sunuz… Dilerseniz buyurun sizin için hazırladığımız görsele bir bakın.

Ne-Yiyorsanız-O-sunuz P90X

7 Yorum

 1. bugün kimse yok galiba tek kaldım blogta :D ben yinede yazıyım belki şuralardan biyerden aykut hoca görür :)
  bugün kenpo x yaptım aralarda molalarda kafam başka şeye daldı yaklaşık 5-6 dklk bir zaman kaybı yaşadım ve vucüdumun soğudunu gördüm terleyemedim açıkçası o yüzden ders oldu bana mola aralarında kaytarmak yok vucütu herzaman sıcak tutumalı hareket halinde olmalı yok işe yaramıyor gibi oldu bugün yanlışım varsa düzeltin iyi günler iyi tatiller :D

  Cevapla
  • Selamlar Beginnerfit,

   Evet, ben de 2 hafta boyunca ABD’de olacağımdan, 8 saatlik fark sebebiyle de her zaman yorumları göremeyebiliyorum.

   Yorumunda söylediğin, özellikle Kenpo için söylediğin çok doğru. Tony Üstad herşeyi düşünmüş olmalı; o aralardaki Jumping Jack’ler oraya boşuna konmamış. Amaç kalp ritmini çok düşürmeden, yüksek tutarak devam etmek. Başarılar… :-)

   Cevapla
 2. görsel çok fena motive etti yanlız , hocam artık antremanlar ağrı vermiyor yanma çok az oluyor birde diyet listesini yazarken size insülin direncimin düşük çıktığını söylemiişmiydim ? geçen kan testi yaptırdım insülin direncim tekrar yüksek çıkmış çok şekerli şeyler ve açlık başlıyor geri dönüşünüz için şimdiden teşekürler…

  Cevapla
 3. Güzel bir konu olmuş hocam.

  Cevapla
  • Teşekkürler Muharrem.

   Aşağıdaki büyük görseli geçen senelerde hazırlamıştık ama karıncaları böyle görünce direkt aklıma bu geldi ve hatırlatmak istedim :-)

   Cevapla
 4. Çok mükemmel bir görsel olmuş :-) Hemen Facebook’umda paylaşıyorum izninizle :-)

  Cevapla
  • İzin sizin. Ne demek, paylaşın tabii :-)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız