Şimdi Biraz (De)Motivasyon!

Motivasyon motivasyon… nereye kadar? Şimdi biraz da “de-motivasyon”a ne dersiniz?!

Her yerde duyarsınız; bu işin “%50’si egzersiz, %50’si beslenme” vs. diyenleri… Ya da %60-40’ları, bilmem %70-30’ları… Herkes matematik profesörü mübarek! Biz ise çıkar deriz ki, bu işin %100’ü motivasyon! O olmadan zaten hiçbir şey olmaz.

İşte sizin için aşağıda hazırladığımız görsele motivasyon ya da de-motivasyon gözüyle bakabilirsiniz. Bu genel olarak bardağın hangi tarafına baktığınıza bağlı.

Evet, siz daha başlamaya karar vermeye çalışırken ya da “ne olacak bugün de yapmayıvereyim” derken; emin olun birileri belki hemen yanıbaşınızda bir yerlerde, terinin son damlasına kadar çabalıyor…

Siz hala “başlamak için henüz hazır değilim, önce biraz hazırlanayım” diye vakit kaybederken, birileri “başlamak için harika olmak gerekmez, ama harika olmak için başlamak gerekir” diyor…

Siz en ufak bir zorlanmada havlu atarken, birileri “sizi zorlamayacak şeyin sizi değiştirmeyeceğini” de biliyor…

Siz her zora gelmede “off”layıp “puff”layıp şikayet ederken, birileri hırsla “daha yok mu, tüm elinden gelen bu mu?!” diye adeta meydan okuyor…

Siz daha çok “keşke” kelimesini kullanırken, birileri daha çok “iyi ki” kelimesini kullanıyor…

Siz sabah çalar saatinizin veya telefonunuzun “snooze” tuşuna belki 10. kez basıp kalkmayı ertelerken, birileri 5:45’te saatsiz uyanıyor…

Siz daha karnınızda 6-pack’leri göremezken, birilerin onları sırtında çıkarıyor! 

Motivasyon ya da De-motivasyon… Karar Sizin!

5 Yorum

 1. İtiraf ediyorum. O 5:45’te saatsiz kalkan bendenizim :-)

  Cevapla
  • hocam ben o kadar uğraşıyorum, o düzeni oturtamıyorum sırrınız ne acaba, bir de 5-6 saatlik uyku bizim gibi ekstrem spor yapanlar için yeterli mi?

   Cevapla
   • Bir sır yok tabii ki :-) Ben sadece “sabah adamı”yım. Yani severim sabahları, istisnasız her gün mutlu uyanırım. Hem yapı, hem alışkanlık meselesi olsa gerek. Ama bu şekilde gün (ve hayat) çok daha verimli geçiyor, onu söyleyeyim. Kaliteli uyku da 6 saat yeterli görüyorum ben. Ömrün 3’te 1’ini yastığa bağışlamak çok doğru gelmiyor bana.

    Cevapla
    • 6 saat yeterli demeniz çok iyi oldu, çünkü hep sporcular en az 7-8 saat uyumalılar vs denilince 5-6 saat uyuduğum zaman psikolojik olarak az geliyodu, artık az gelmeyecek:-)

     Cevapla
     • Bence öyle ama “nitelik, nicelikten önemli” bu konuda. Yani 6 saatlik “kaliteli” uyku, 8 saatlik kalitesiz uykudan iyidir.

      Cevapla

Yorum Paylaşınız