Sakin Ol ve Elindeki Hamburgeri Yavaşça Yere Bırak…

Unuttunuz Beni Zalımlar… :-)

Öncelikle devam eden kardeşlerime başarılar, yeni bir tura başlamak için gün sayanlara bol motivasyon ve hala harekete geçmemişlere de Allahtan akıl fikir diliyorum :-)

Vaktim yok ama ahde vefa diye birşey var. O yüzden işi gücü bıraktım ve bu yazıyı yazıyorum. İlk turu biraz uzatmalı olarak yılbaşından hemen önce bitirmiş, bu süreç içersinde yaşadıklarımı sık sık sizlerle paylaşmıştım. Yaşlı ve yorgun bir adam olarak oldukça iyi sonuçlar almıştım. İkinci tur için JohnGalt ile tutuştuğumuz iddiayı elimize yüzümüze bulaştırmamış olsaydık tahminen ikinci turu da bitirmek üzere olabilirdim ama olmadı, olamadı. JohnGalt nerede bu arada?

İkinci turun ilk ayını dostlar alış verişte görsün kıvamında yaptım ama öteye geçemedik. İş güç izin vermedi, zamansızlık en büyük mesele ve bu meseleyi maalesef çözemedim. Umuyorum yaz sonu tekrar harekete geçerek biraz daha gelişme kaydedebilirim.

Şimdi bu yazıyı yazmamın asıl sebebine geleyim… Yaklaşık 4 aydır sporsuzum. Yoğun çalışıyorum ve beslenmeme dikkat etmeye çalışsam da maalesef düzenli ve yeterli değil. “Evet o hazin sonu ben de yaşadım, verdiklerimi misliyle geri aldım” dememi bekliyorsanız… üzgünüm :-))

Almadım. İlk turu sanıyorum 99 kilo ile bitirmiştim ve an itibariyle 97,5 kiloyum :-)) Benim gibi kilo almaya meyilli bir adam için bu nasıl oldu derseniz işin sırrı falan yok. Yani bu bir sır değil. Sadece şunu unutmadım ;

“Ne yediğiniz değil, ne kadar yediğiniz önemli”…  Aykut Hocama da selamımızı çakmış olduk böylelikle.

P90X ile birlikte hayatımdan çıkardığım; gazlı içecekler, hazır meyve suları, rafine şeker, beyaz ekmek, tuz… Geri dönmemek üzere gittiler. Kaçırdığım öğünlerin arkasından hüzünle bekmek yerine çekmeceme kuru yemiş ve çerez stokladım, onları kullandım. Özellikle çam fıstığı ve tuzsuz ayçiçeği hem mide sorunlarınız varsa iyi geliyor hem de garip biçimde kilo yapmıyor.

Velhasıl ne yemeniz gerektiğini değil de ne yememeniz gerektiğini çözerseniz iş gerçekten kolay.

Erkan P90X Hatırası

7 Yorum

 1. Tüm ıslam aleminin ve p90x ailesinin kandilli mübarek olsun :)

  Cevapla
 2. Valla bir hafta boyunca döner hamburger çiğ köfte mantı dondurma cips gofret kek pizza kola (sadece bi kere) , kısaca ne kadar zararlı ve kötü şey varsa yedim :)) ve evime döndüm sanırım artık spora ve düzgün beslenmeye dönmenin zamanı geldi :)

  Cevapla
 3. Gençler ve onlara imrenen yaşlılar nasılsınız yaaa görüşmeyeli :D

  Cevapla
 4. Erkan

  Supriz oldu hocam yazarken isim cikti yarim birakmistim yeni mail uyarisini gorunce bakayim dedim yaziyi yayimlamissiniz :-) bahane degil inanin vakit sorunum had safhada su an saat 23:15 isim yeni bitti ve daha onumde 45 km lik bi yol var. Direksiyon basinda uyukluyorum :-) eve gidip spor yapmaya vakit kalir mi takdir sizlerin. Spor yapamiyorum bari bogazima hakim olayim mantigiyla kazanimlarimi korumaya calisiyorum. Siz gunes insanisiniz ben de yagmur camur… kisin hayattayim yazin bitkisel hayat :-) iki satir yazi icin bile vakit kalmiyor bazen. Johngalt i alt edecegim sozum olsun :-)) belki yarin belki obur gun ama devran doner ben yine baslarim bir yerden insallah.

  Cevapla
 5. viXen

  Harika bir yazı olmuş.
  benim anlamadığım hepimiz ben de dahil zamansızlık diyoruz ama tv karşısında, aptal telefon oyunlarında ya da internette surf yapmaya zaman ayırıyoruz; yan gelip yatmaya bolca vaktimiz var yani… Peki neden spora gelince yok ki spor bizi çok mutlu edecek sağlıklı kılacakken! Ben söyleyim çünkü pes etmek ve kendimize acımak çok kolay.

  Zor olanı başarmak işte o zaman insan olmaya bir adım atmış oluyoruz.

  Cevapla
  • Benim sanırım onca zaman sonra bugün keşfettiğim… ben güneş adamıyım! Sabahın körü, öğlen, akşam güneş batmadan… yaptım yaptım. Gece araya başka şeyler girme oranı her zaman daha yüksek. Benim tavsiyem, gün içinde mümkün olduğunca erken yapın kurtulun!

   Cevapla
 6. Vay Erkan Hocam… Vallahi sizin yazıyı görünce çocuklar gibi sevindim. Bilmiyorum “Kontrol Bekliyor” değil de “Taslak” olarak bekliyordu ama, okudum, bundan daha iyisi olamaz dedim, ve hemen yayınladık :-)

  JohnGalt ile olan düellonun fos çıkması beni çok şaşırtmadı desem yeridir :-) Yani, pozisyonum gereği çok ama çok fazla kişi gördüm-tanıdım, bazen anlayabiliyorum. Ama sonuç olarak siz bir “P90X Mezunu”sunuz! Bu zaten başlı başına başarılı bir şey… Ve gelişme de çok sevindirici. Yani “Yo-Yo” diyetlerinde olduğu gibi gerisin geri başladığınız noktaya dönmemek, beslenme alışkanlıklarını kökten değiştirmek…

  Yeri gelmişken, işte bu yüzden P90X’te uzuuun bir süredir “şu dakika şunu yemelisin” tarzı bir diyet kullanılmıyor, da P90X Beslenme Tablosu (orijinal adıyla Michi’s Ladder) kullanılıyor. Çünkü o tip bir “diyet” yaklaşımı olsaydı, eski hale dönmüş olmanız muhtemeldi. Şimdi ise beslenmeye yaklaşım kökten değişmiş; en doğrusu da bu zaten. İnanın bu oğlunuzun bile hayattaki beslenme yaklaşımını değiştirecektir, ne mutlu.

  Bakın sizi özlemişiz, çenem düştü :-) Sizi daha sık görmek dileğiyle…

  Saygılar,

  Cevapla

Yorum Paylaşınız