Pişmalık Üzerine Samimi Bir Yazı…

“Merhabalar,

Daha önce de iki yazı yazmıştım fakat bu seferki biraz farklı olacak… Aslında herşey çok güzel başlamıştı, taa ki 60. güne kadar. Evet, kurban bayramında memlekete ailemin yanına giderken bile yanıma P90X DVD’lerimi almış, 3 gün boyunca da programıma devam etmiştim. Fakat döndükten sonra nedenini tam anlayamadığım bir tembellik ve rahatlık çöktü üzerime; ha bugün başlarım ha şu gün başlarım diyerek bugüne kadar tek bir gün çalışmadan geldim!

Tabi bu geçen boş süre içerisinde hiç de uslu durmadım, programı yaptığım günlerde neyi hayatımdan çıkardıysam geri aldım ve başladığımdan daha kötü bir haldeyim. Hayatım boyunca tuttuğunu koparan istikrarlı birisi olmadım, daha önce de yarıda bıraktığım şeyler mevcut ama bu sefer başkaydı, konu sağlığımdı ama ben o dayanma gücünü gösteremeyip kolaya kaçıp pes etmiştim (şimdilik).

Pes edişimin kendimce nedenleri var tabi ama inanın düşününce hiçbiri geçerli sebepler değil. Benim başıma gelen pek çok kişinin başına gelmiş olabilir ama burada önemli olan ne yaptığınızın değil aslında ne yapmadığımızın farkına varabilmek ve ben şu anda acı olarak farkına vardım.”

Yukarıda okumuş olduğunuz yazıyı 2 ay önce yazıp taslaklara kaydetmiştim! Ha bu 2 ay içerisinde hatamı görüp programa başladım mı? Tabi ki hayır, sanırım ilahi bir güç bekledim ki başlayabileyim. Gördüğüm kadarıyla böyle bir şey de olmayacak o yüzden şu anda önümde bir fırsat var. Sağlığım ciddi olarak tehlike altında ve tek çarem istikrarlı bir şekilde bu programı bitirmek. Bana şans dileyin, bu sefer çok kararlı şekilde geliyorum. Aykut hocam sizden de bir ricam olacak, ”Bugün Alacağınız En Motive Edici Email‏” adı altında gelen maillerin devamını istiyorum :-)

Herkese kolay gelsin ve başarılar…

17 Yorum

 1. JohnGalt

  Ziya bey merhaba,
  60 gun yapmışsınız ancak hic paylasmamissiniz 1.-30.-60. gün fotoğraflarınızı. Sitede daha aktif paylasimci olmak istikrar ve motivasyon acısından faydalı olacaktır. Hatta varsa fotograflarınız boyle bir blog yapın. 1.gun -- 60.gün ve şimdiki haliniz. Siz paylaşın sitede göreceksiniz burda nasıl bir destek olduğunu göreceksiniz yapmanız icin. Hatta bu blog ta görülüyor :-)

  Şimdiden basarılar dilerim.

  Cevapla
 2. musess

  Merhabalar ziya bey :)
  Sıkıntıların olmasına ve devam etmemenize 60 gün kadar programı yapıp edememenize üzüldüm çünkü 60. Güne gelen birinin kolay kolay bırakacağını zannetmiyorum umarım haklı Haksız sebeplerin hepsi kısa sürede ortadan kalkar ve baştan başlarsınız sadece p90x é değil bütün hayata daha mutlu daha atak daha umutlu olarak, kendimden bildiğim bir durum varsa oda önce mutlu ve hevesli olmak gerektiği koşullar buna uygun değilse egzersize asılarak atlatmak gerektiği bu ikisinden Biri olmalı mutlaka,,, umarım önemli bir sağlık problemi yoktur…. Ve başladığınız çoğu şeyi tamamlayamamaktan bahsetmişsiniz kim ne derse desin ben biraz kaderciyim ve şuna inanıyorum bir takım şeylerin bir zamanı var siz elinizden gelen herşeyi yaptığınız halde olmuyorsa çokta kurcalamamak gerek diye düşünüyorum…. Şans dolu bir gün dilerim

  Cevapla
 3. ayhan3404

  Slm ziya bey ben dun 3 turumum ilk gugununde bas donmesi goz kararmasi vs ama.inatla 2 gunumdeyim. Ayrica bel fitigi ameliyati oldum. en kotusu belirtileri tekrar cikti. E gari : daha ne desekki bilemedim:)

  Cevapla
  • ziinal

   vallla siz de dahil herkes söylencek şeyleri söylediler artık bana da artık
   e gari harekete geçmek düşüyor.

   Cevapla
 4. Eren

  Merhabalar, hoş geldiniz tekrardan diyelim :) Öncelikle zihninizde sporu 90 güne sığdırmamak ile işe başlasanız çok faydasını görürsünüz. Sporu sadece eski halinize dönme aracı olarak görmekten ziyade sürekli sağlıklı olarak kalmanızı sağlayan, keyif aldığınız ve her antreman sonrasında mutlu olduğunuz bir hobi haline getirmeniz tüm hayatınız için çok daha güzel olacaktır :) Şimdiden başarılar ve motivasyonunuzun düştüğünü hissederseniz burda sizi bekleyen kocaman bir p90x ailesi olduğunu unutmayıp, sık sık uğramayı ihmal etmeyin… Kolay gelsin…

  Cevapla
 5. Erkan

  Ziinal !!! Ben bile az once ikinci turun ilk gununu bitirmis ve ayri eve cikmaya karar veren kollarimla ve bicak saplanmis gibi agriyan bir kurek kemigiyle cebellesiyorum. Bak ben diyorum ikinci tur diyorum…
  Sen anla gari ( sivem de var )…

  Cevapla
  • ziinal

   ben anladım gari. :)

   Cevapla
 6. Ziya bey hiç bir bahane hiç bir sorun sizin sağlıginizdan daha önemli değildir diye düşünüyorum ki zaten çokta elle tutulur sebeplerinizin olmadığının farkındasiniz . Siz ki bu programı 60.gününe kadar yapmış birisiniz , daha başlamadan pes edenlerin olduğunu düşünürsek siz sağlığınızı geri kazanacak güçte bir bireysiniz. İnşallah bu sefer sporu hayatınızın bir parçası haline getirirsiniz başarılar dilerim

  Cevapla
  • ziinal

   tembelliğe yenik düşmek çok acı oldu ama her şeyi telafi etmek için önümde şansım ve fazlasıyla motivasyonum mevcut. eğer bu şekilde yaşamaya devam edersem ( hareketsiz , ve sağlıksız beslenme ) ileride büyük sağlık problemleri yaşayacağımın bilincinde olarak. artık daha güçlü bir şekilde dönüyorum

   Cevapla
 7. sehla

  Merhaba ziinal,
  Motivasyonunu bu kadar düşüren şey nedir bilemiyorum ama artık toparlanma vakti geldi demi:)
  Burada kocaman bir p90x ailesi var sana her zaman destek olacak. Lütfen kendini bırakma. Sağlığının bozuk olmasına çok üzüldüm, bende yakın bir süre önce kanser şüphesiyle çok büyük moral bozukluğu yaşadım. Umarım bu kadar ciddi bi sey değildir. .
  Hadi daha sağlam bi şekilde ayağa kalk. Elimizi uzatiyoruz hadi!!!!!!

  Cevapla
  • Valla (genelde eski fulbolcular gibi söze “valla” ile de başlamam ama) bu yazdıklarınız beni bile motive etti :-) Gece gece kalkıp Plyometrics yapasım falan geldi cidden :-)

   Bu dayanışma ve sağduyu ortamı için, yeri gelmişken teşekkür edeyim size ve diğer herkese… Teşekkürler.

   Cevapla
   • sehla

    Rica ederim koç Aykut.
    Burası bir aile ortami, biz kocaman p90x ailesinin birer uyesiyiz. Ben bu sitede yardımseverlik, dostluk ve güzel paylaşımlar görüyorum . Ayy kendi kendime duygulandim:)

    Cevapla
    • ziinal

     inanın mesajımın altına yazılanları gördükten sonra çok doğru bir yerde ve insanlarla birlikte olduğumu anladım. daha güçlü bir şekilde dönüyorum :)

     Cevapla
  • ziinal

   motivasyonumu düşüren şey kesinlikle tembellik bu başka hiçbir şey değil tembelliğe yenik düştüm.

   fazla kilo ve hareketsizliğin vermiş olduğu sağlık problemleri mevcut çok şükür şimdilik büyük problem olacak şey değil ama tabi bu şekilde yaşamaya devam edersem benim açımdan hiç iyi olmayacak.

   ben burdaki arkadaşların bana uzattığı eli tutuyor ve eskisinden daha sağlam bir şekilde dönüyorum.

   Cevapla
 8. Ziya Bey Merhabalar,

  Herşey bir yana, iyi ki bu yazıyı yayınladınız; bu bile bir başlangıçtır (bakın görün)…

  İnsanlar asla P90X’i işe yaramayacağını düşündükleri için bırakmaz, bu bir kere bile olmadı! Ama herkesin sebepleri vardır, hatta en kötüsü de “sebepsizlik”tir… Size de bu olmuş. Ama dediğim gibi; önemli olan kaç kere düştüğünüz değil, her düştüğünüzden bir fazla kere ayağa kalkmanız.

  Bu blog size bir başlangıç olsun.

  Not: İnsanları toplu maillerle sıkmak istemiyoruz ama dediğiniz başlıktaki toplu maile bakacağım, güzel bir maildi diye hatırlıyorum. Tabii ki sizi ve sizleri motive etmek adına elimizden gelen her şeyi yaparız :-)

  Cevapla
  • ziinal

   aykut hocam sizin ve değerli arkadaşların yazdıklarını gördükten sonra insan ister istemez bir motivasyon sağlıyor zaten.
   eskisinden daha güçlü bir şekilde programa başlamak için can atıyorum.

   Cevapla
   • Erkan

    hala can mı atıyorsun? Ben bu kadar destekten sonra cansiparane başlamışssındır demiştim :-)

    De haydi Tony seni çağırıyor.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız