P90XXX

Wooooahhh! Küllerimden yeniden doğuyorum resmen…

“Tırtlama” devam ediyor, sırt antrenmanında baya baya zorlandım, ilk turda 10-10-10 tekrar çıkartabildim ama bittim resmen. İkinci turda ise sandalye yardımını esirgemedim, bir işe yarasın öyle PC başında oturmama yardımcı olmasın sadece, arada partnerlik yapsın bana :-)

Hangi bölgeyi çalışıyorsanız o bölgeye odaklanın, hissedin, hatta 1-2 saniye duraklayın. Başkaları gibi olmak yerine kendiniz gibi olun, tarzınızı da antremana yansıtın. O zaman hem daha eğlenceli hem de daha yapılabilir hale gelir.

Ama çok iyi pump hissini yaşadım üst bölgenin her yerinde. Aslında telefona çekecektim. Kıpkırmızı olmuştum, kolumu kaldıracak mecalim kalmamış, direkt duşa attım kendimi. Nefes kontrolüm epey süre normale dönmedi ama muazzam bir his! Yalnız ben orda spora odaklanmış barfiks çekerken, kız kardeşim için hazırlanan pasta, börek, içli köfte beni cidden zorladı, motivasyon yerle bir oldu :-) Sadece ve sadece sabah kardeşimi kıramayıp nutella yedim, geri kalana da çok dikkat ettim beslenmeye. Tabi, maksimum derecede olmuyor, ilk haftanın günahı olmaz sonuçta. Uzun zaman sonra temiz beslenmek zorluyor insanı.

İlk gün karbonhidrat neredeyse hiç tüketmedim. (Not: Şu an bunu yazarken annem sen şimdi pasta yemiycek misin diyor? Mobbing mi dersiniz, psikolojik baskı mı…) Ama istediğime ulaşacağım, nefsime hakim olacağım. Yeşil çay içmeye başladım tekrardan, muhakkak ama muhakkak 10 bardak su içiyorum; ilk 2 gün uykumdan etmesine rağmen :-)

Halısaha maçlarım Perşembe günü olduğundan Yoga gününü o güne denk getirmeye özen gösterdim. Sabahları süt ürünleri tüketmemeye özen gösteriyorum elimden geldigi kadar. Ama cidden özlemişim P90X yapmayı, Tony-Pam-Dreya’yı görmeyi :-) Yaparken aklım hep geçmişe gidiyor, ilk yaptığım dönemlere. Hayatımda çok büyük değişikliklere sebep oldu olumlu yönden. Aslında bir kıvılcımın nelere sebep olabilceğini bir sonraki yazımda anlatacağım.

Bu arada final sınavlarımdan en düşük aldığım harf notum BA olmuş, bu da ekstra motivasyon verdi bana. Bir sonraki yazımda anlatacaklarım P90X dışında gelişen olaylar ama çok çok güzel şeyler, sosyal medyada beni tanıyanlar, hatta paylaşımlarımı görünce direkt sorular sormuşlardı. Hepsını anlatacağım, umarım sizin de hayatınızı bu denli etkiler…

увидимся :-))

8 Yorum

 1. nutella yerine içli köfteyi tercih ederdim ben :)

  Cevapla
 2. teoman.T

  vayy p90xtrnin efsanevi ismi iboo :D hosgeldin kardesim yazılarını okumaktan cok keyff alıyorum ama su antremana bi turlu baslamamaktan cok skıldım :( kilo almıyrum duzenli diyetimee arada sırada kacamaklarımda olsa yerimde sayırorum :D insallah en kısa zamanda aranıza donecegim :D

  Cevapla
 3. İlk hafta beslenmek gerçekten çok zor ya :)

  Cevapla
  • aynen aynen neyse ben bıraz da olsa beslenmemi toparladım başlama dönemimi bilerek ramazana yakın denk getirdim katkısı olcak dıye dusunuyorum

   Cevapla
   • Aynen abi bence de beslenme konusunda faydası olacak ama tabii bi yandan da antremanlar konusunda zorlayacak

    Cevapla
 4. Yazı sirasi bana geldi yani :))

  Cevapla
 5. Vay Kardeşim :-)

  Sen yazdıkça ben yaşamış gibi oldum. Bir sonraki yazıyı da şimdiden merak ettik.

  Rusçam iyi değildir, ne yazıyo orda? :-) Ağustos’ta bir haftalığına Rusya’dayım, bir bilene sorarız olmadı :-)

  Cevapla
  • agustosta belki bende moscow aktarmalı minsk geçebilirim;:D

   Cevapla

Yorum Paylaşınız