P90X’te Başarılı Ol-MA-manın 10 Yolu!

Ünlü ABD’li Star (actor / eski futbolcu) O.J. Simpson’un önce karısını ve sevgilisini öldürüp, sonra bir şekilde jüri oylaması ile cezadan yırtması, daha sonra da “Ben Öldürseydim – If I Did It” adlı kitabında, cinayeti nasıl işlemiş olabileceğini bir bir anlatıp adaletle dalga geçmesi gibi, biz de bugün biraz tersten gideceğiz!

Biz de P90X’te başarısız olmanın, başarılı olmaktan aslında çok daha zor olduğunu anlatmakla başlayalım. Zor… ama mümkün. Siz de aşağıdaki maddelere uymaya dikkat ederseniz, o çok istediğiniz başarısızlığa ulaşabilirsiniz.

İşte P90X’te Başarılı Olmamanın 10 Yolu…

1) Önce kesinlikle programı sevmeyin. Eğer programı severek yapma yanlışına düşerseniz, maalesef sonunda başarı ve çok iyi sonuçlar kaçınılmaz olacaktır… O yüzden hergün, sanki size zorla yaptırıyorlarmış gibi hissedin.

2) Programı kafanıza göre değiştirin. Çok çok iyi dizayn edilmiş bu programın dengesini bozmak için elinizden geleni yapın. Kardiyoları çıkarın, daha iyi gelişim için ekstradan ağırlık antrenmanları ekleyin (amman kaslarınız dinlenmesin), başlardaki ısınma hareketleri gereksizse onları atlayın, ya da sondaki soğuma hareketleri de saçma, DVD’de oraya geldiğinde yeter deyip aniden kesin.

3) Yine 2. madde ile ilgili olarak, kesinlikle Yoga’yı yapmayın! Bu konuya özel bir madde atamamızın nedeni Yoga X’in bu programdaki önemi. P90X’te başarısızlığı başarmak istiyorsanız Yoga-X’i uzun ve gereksiz bulup mutlaka atlamalısınız.

4) P90X’iniz için kafanızda belirli bir zaman planlaması yapmayın. Bazen sabah, bazen akşam, ne zaman vakit bulursanız o zaman yaparım anlayışı içerisinde olun. Özellikle sabah erken saatlerde yapıp aradan çıkarmak değil de, yorgun akşam üzerlerine bırakmak iyi fikir. Böylece mutlaka karşınıza bir mani çıkıp, program başarıyla sekteye uğrayacaktır.

5) Burası önemli… “1. Gün” fotoğrafınızı asla çekmeyin. Sonra maazallah, 30 ya da 60. günlerde geriye dönüp bakıp, ne kadar değiştiğinizi fark edip de programı sonuna kadar götürmek isteyebilirsiniz.

Evet, P90X’te başarısızlığı başarmak o kadar kolay değil, bu liste daha çoook uzayacak. Arkası yarın…

Homer

Yazıya O.J. Simpson ile başladık Homer Simpson ile bitirelim…

12 Yorum

 1. Pınar BAYTAR

  hocam yaaaa :D hiahahah :)

  Cevapla
 2. icten

  Homer Simpson tam da sahip olmak istediğim keyifte, ama vücudu V.Secret modellerinin ki gibi olmalı. Bir de hiç çaba harcamadan gel keyfim gel yapma kısmını atlamamak lazım, çalışmak da neymiş, para da bir yerden öyle aksın dursun…

  …. lütfen 5 dakika daha uyuyayım…

  Cevapla
 3. Bu yorumdan anladığım tarık hoca biraz kızmış :)

  Cevapla
 4. hocam size bişey sormak ıstıorum ben her spordan sonra yaklasık balla karısık 1 lt süt içiyorum sizce dogrumu yapıyorum

  Cevapla
  • Selam Mete,

   Antrenman sonrası ballı sütte hiç problem yok ama 1 lt sanki biraz fazla gibi.

   Cevapla
   • tamam hocam teşekkür ederim

    Cevapla
  • ben önceden okumuştum bal enerji verdigi için ant öncesi tüketirsen senin için fayda olur 1lt sütü de bölerek içersen daha faydalı olur bence.

   Cevapla
 5. tek kelimeyle yazıda kalite akıyor bir solukda okudum ..

  Cevapla
  • İbrahim bi tanedir :-)

   Not: Bu arada seyahat halinde olduğum için cep klavyesi ile uzun yazamıyorum ve uzun cevap gerektiren mailleri kısa bir süreliğine bekletiyorum. Arkadaşlara anlayışları için teşekkürler…

   Cevapla
   • tahmin etmiştim :Dsıkıntı yok hocam kolay gelsin herkes adına :D

    Cevapla
    • Mayıs ortası gibi ABD var, geliyor musun? :-)

     Cevapla
     • anlaştımız gibi hocam şuan müsaitseniz görüşelim bu konuyu:D

      Cevapla

Yorum Paylaşınız