P90X’i Denemeniz İçin 5 Neden!

Aslında P90X’i denemeniz ve hayatınıza sokmanız için geçerli nedenler, çok rahat sayfalarca anlatılabilir; tıpkı Tony Horton ve 10 Kanunu yazı dizisinde olduğu gibi…

Yine P90X Programı’nın her anlamda hayatınıza katacakları ve sizde yaratacağı inanılmaz değişim genellikle anlatılmaz, yaşanır (bunu yaşayanlara sorabilirsiniz)… Ama biz burada, sadece bir kaçına kısaca değineceğiz.

Eğer siz de hala P90X deneyimine katılanlar arasında yer almadıysanız, işte size birkaç sebep…

1) Eğlence Faktörü: Spor salonlarında görmeye alıştığınız “kasıntı hocaları” unutun! Burada Tony Horton’dan (P90X’in yaratıcısı ve önderi) bahsediyoruz… Bir Brad Pitt vücudunu, bir Cem Yılmaz stand-up komedyenliği ile birleştirin ve alın size Tony! Egzersizlerden sonra vücudunuzda çalışmadık nokta kalmayacak ama nasıl geçtiğini de anlamayacaksınız.

2) Mükemmel Dizayn: Bu başlık kulağa daha çok bir “akıllı telefon” reklam cümlesi gibi gelebilir ama P90X gerçekten mükemmel dizayn edilmiş bir program. Nasıl artık 50 yıl öncesinin teknolojisini kullanmıyorsanız, “babadan kalma” egzersiz programları da artık sizi istediğiniz sonuçlara ulaştıramayabilir. P90X Programı, en mükemmel sonuçları en hızlı (ve güvenilir) şekilde almak için tasarlanmıştır.

3) Sadece Fiziğinize Değil, Ruhunuza da Hitap Eder: P90X’in fiziğinizde ne kadar hızlı ve ne kadar etkili değişikliklere yol açacağı aşikar, ama sadece bu kadar değil. Ve burada ruha hitapta, Yoga’nın “uhrani” etkisinden falan da bahsetmiyoruz… Ama her gün P90X egzersizini yapıp bitirmiş birinin hissedeceği “başarmışlık duygusu” gerçekten tarif edilmez; bunu yaşayanlara sorabilirsiniz.

4) Beslenme’ye Yaklaşımı: Bugüne kadar karşınıza çıkan piyasadaki tüm “diyet”leri bir kenara bırakın. Egzersizden yoksun diyetler kulağa hoş (tembelce) gelir. Ama uzun vadede kesinlikle işe yaramadıkları için her zaman yenileri belirir. P90X’te ise “şu dakika şunu yemelisin” tarzı vücudu aç bırakacak klasik diyetler yoktur. Vücudunuzu beslersiniz, ama sağlıklı bir şekilde. Bu bir “diyet” değil, bir “sağlıklı beslenme alışkanlığı” olacağından, alacağınız sonuçlar da geçici değili, kalıcıdır!

5) Ve tabii ki… %100 İşe Yaraması: İnanması zor ama P90X tam olarak 2003 yılından beri aramızda! İnternet ortamında, belki komşunuzun sevimli mi sevimli köpeği hakkında bile olumsuz yorum bulabilirsiniz ama P90X hakkında olumsuz yorum bulamazsınız! Bunun nedeni ise basit; P90X’in %100 sonuç veren program olması. Nokta!

4 Yorum

 1. merhaba aykut hocam geçen gün info@p90xtr.com mail adresine beslenme düzeni için mesaj atmıştım suan hazırım sizden gelen cevap doğrultusunda başlıycağım rica etsem mail’e cevap verir misiniz? simdiden tesekkürler

  Cevapla
 2. ayhan3404

  tüm maddelere kesinlikle katılıyorum özellikle beslenme olan kısma malesef elimden dolayı ara verdim o dönemde maşallah ne var ne yok yedim :) gerci bayağı hasret kalmışım ama hep dediğim tuz ,şeker cola vs hala uzak duruyorum işe yaraması kısmı kesinlikle doğru yapan ve gören biri olarak mesala hafif eğzersiz yapınca tekrar vucut şişmeye şekillenmeye başlıyor

  Cevapla
 3. Aykut Hocam bugün tekrardan başlıyorum ilk gün fotoğraflarımı çektim ve bu sefer 90 günü tamamlamak için kararlıyım.. ( Sınav senem bitti çok şükür :) ) Bu motivasyon yazıları hep devam etsin çünkü P90X artık benim hayatım…

  Cevapla
 4. Gerçekten yine çok motive edici noktalara değinilmiş :D

  Cevapla

Yorum Paylaşınız