P90X’e Önce Mental Hazırlık!

P90X DVD setleri süperdir… Hem barfiks hem de şınavlarda kullanabileceğiniz barlar da… Ya da kendinize piyasadaki en şık krom kaplama dambıl setlerinden de almış olabilirsiniz… Ama P90X için en önemli şey olan mental hazırlığınız yok ise, hepsi boş olabilir. P90X DVD’lerinin şık kutusundan çok iyi bir kalemlik olur mesela! Krom dambıl ağırlıklarınızı da cereyanda kalan kağıtların uçmaması için ağırlık olarak kullanabilirsiniz! Ya da DVD’ler iyi birer toz toplayıcı olur!

Tamam, bu kadar karamsar tablo çizmemizin sebebi, size P90X için önce mental hazırlığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak. Aslında bu Blog’daki tecrübeli P90X mezunları ve de hali hazırda tam gaz ilerleyenler, bunu zaten çok iyi bilirler. Eğer hala okumadıysanız, P90X’te %100 başarı için 10 Kanun maddelerini bulup okuyun. Hepsi birbirinden önemli ama “AMAÇ” maddesi en önemlilerinden. P90X’e başlamadan önce mutlaka bir amacınız olsun.

Bu amaç aslında sizi motive edecek herşey olabilir. 2014’te daha çok daha sağlıklı olmak da olabilir, ya da 14 Şubat’a kadar süper bir vücut yapıp güzel bir kız (ya da erkek) tavlamak da! Daha 1,5 ay var, Blog’daki henüz 30 gün sonuçlarını paylaşan bay-bayanlara bakın da, 1,5 ayda neler mümkün görün. Aslında hedefiniz ne kadar “somut” ise o kadar iyi.

Başka bir mental hazırlık olarak, hangi gün başlayacağınızı, belki uzun Yoga’yı hangi güne denk getireceğinizi, tatil gününüzün hangisi olmasını istediğinizi vs. planlayın. Planlanan ve hazırlığı yapılan her şeyde olduğu gibi, P90X’te de başarı oranınızı bu şekilde çok ama çok arttırabileceğinizi hatırlayın.

Herkese tekrar başarılar…

2 Yorum

  1. okayselcuk

    Çok doğru, mental olarak piskolojik olarak hazır olmayan kimse p90x i bitiremez bitirsede olumlu olmaz.. Benim de dinlemene günü pazartesiydi, en sıkıcı gün sonuçta :) ama ben hiç tatil günü yapmadım esnemeyi her Pazartesi yaptım , bence önemli

    Cevapla
  2. Ramadan

    Benim tatil günüm salıya denk geliyor tam beden eğitimi dersinin olduğu gün ve böylece okuldan yorgun argın geldiğimde rahatça dinlenebiliyorum ve 1,5 saatlik yoga cumartesine denk geliyor rahatça yapabiliyorum. Siz de uygun bir başlama günüyle yapma imkanınızı kolaylaştırabilirsiniz

    Cevapla

Yorum Paylaşınız