P90X’çiler İçin Ev Yapımı Enerji İçeceği

Bazen egzersiz yapacak enerjiyi kendinizde göremiyor musunuz? Ya da egzersizlerden sonra bitkin mi hissediyorsunuz? Bolca ter attıktan sonra vücudunuzun mineral ihtiyacını karşılamakta zorlanıyor musunuz? Size vereceğimiz bu tarifle enerji rezervlerinizi çabucak yenileyebilir, kaybettiğiniz mineralleri geri kazanabilirsiniz. Küçük bir not, besleyici ve tok tutucu değeri de yüksek olduğundan, eğer tercihiniz spordan önce tüketmek ise, içtikten sonra 30 ila 45 dakika kadar beklemeniz önerilir.

Ve son olarak, eğer siz hala piyasadaki hazır Enerji İçeceklerini içenlerdenseniz, aslında ne tükettiğinizi ve içlerindeki rafine şeker miktarlarını gözler önüne seren “İçmeden Önce Düşünün!” yazısını okumanızı da tavsiye ederiz.

Malzemeler

1 adet elma

1 adet muz

500 ml yağsız süt

Bal

1 şişe maden suyu

Tarçın

Hazırlanışı

Elmayı blendere koyup sütün içinden az bir miktar ekleyerek tamamen öğütün.

Ardından diğer malzemeleri de blendere ekleyin ve hepsi öğütülünceye kadar çekin.

Üzerine biraz da tarçın ve 2-4 kaşık bal ekleyerek karışması için biraz daha çekin.

İsterseniz karşıma biraz da buz ekleyebilir ve “milk-shake” tarzı bir içecek elde edebilirsiniz.

Kalori Notu

Tarifteki içecek bir “diyet” içeceği değildir. P90X gibi ekstrem egzersiz programını takip edenlerin enerji ve mineral ihtiyacını karşılamaya yönelik bir içecektir. Ama zaten P90X yapıyorsanız, sizin “diyet”e değil, sadece “sağlıklı beslenme”ye ihtiyacınız var, ki bu sağlıklı içecek alternatifi tam da size göre olacaktır!

1 Yorum

  1. icten

    Çok lezzetli görünüyor, acaba içine bir parça da dondurma koysak ?

    Cevapla

Yorum Paylaşınız