P90X SüperXXX

Merhaba Arkadaşlar,

Şu an bu yazıyı okuyan herkes gibi ben de P90X’i duydum, gördüm ve araştırmak istedim. Tam da şu an sizin yaptığınız gibi yorumları okudum, öncesi sonrası resimlerine baktım.

1 seneye yakın düzenli olmasa da spor yapıyordum, kas çıkarmanın ya da sporla bir yerlere gelmenin zor olduğunu bilen birisi olarak, o öncesi sonrası resimlerinin çoğuna inanmadım. 1 sene spor yaptım, 3 ayda bu imkansız diyordum…

KPSS öğrencisi olduğum için spor salonunu bırakmak zorunda kaldım çünkü günde en az 2 saatimi alıyordu, git gel yol derken 3 saatimi buluyordu ve aylık 100 lira… P90X’i görünce dedim ki zaten salona 100 lira veriyorum yani Şuna bir sefer 100 versem ne olacak, evde 1 saatmiş, hem günlük spor salonunda zaman kaybım olmaz, evde 1 saatte sporumu yaparım, belki de gerçekten dedikleri sonuçları alırım dedim. Ve şunu da eklemek isterim, ben P90X’e başlamadan önce kendimi sporcu bilirdim, her sporu rahat yaparım bilirdim ama hiç öyle değilmiş arkadaş! İlk gün Merkez Sinerjik ile başladım, yarım saat sonra resmen küfür etmeye başladım. Bu ne ya dedim, böyle hareket mi olur, bu kadar da değil ama Tony Horton’un da dediği gibi başta nefret ettim ancak sonra çok sevdim.

P90X adeta vücudun her yerini çalıştırıyordu, öyle zamanla koşu yapmayı spordan saymamaya başladım. Koşacağıma P90X’in Plyometrics, Core Synerjik ya da başka bir şeyini yaparım diyordum. Ve şunu kesin bir şekilde söylemeliyim ki spor yaptıktan sonra kendime güvenim geliyordu, çünkü gerçekten spor herkesin yapacağı bir şey değil, azim istiyor, mücadele istiyor, istikrar istiyor, bi antremanı yarıda bırakmamak istiyor… Ve bu da insana mücadele gücü kazandırıyor.

KPSS çalışıyorken derslerden sıkıldığım zaman kalkıp spor yapıyordum biliyor musunuz, çünkü P90X mücadele gücümü kamçılıyordu. Sporu yaptıktan sonra adeta mücadele edesim geliyordu. Yazabileceğim daha çok çok çok şeyler var ama şimdilik bu kadar yeter :)

Kısacası ilk başta benim gibi çekinen, almaya karar veremeyen arkadaşlara sesleniyorum. Belki salona 1 aylık en az 100 lira veriyorsunuz, oysa P90X 1 sefer alıp ömür boyu kullanabileceğiniz bir şey. Ben şu an mezun oldum :) Ama P90X’i hayatımdan çıkarmayacağım. Spor yapan ya da yapmak isteyen tüm arkadaşlarıma tavsiye ettiğim bir şey ve özellikle de benim gibi göbekli-kilolu biriyseniz KESİNLİKLE DÜŞÜNMEDEN başlayın ve hayatınızın en iyi fiziğine kavuşun.

Saygılar, iyi günler :))

Yusuf’un Öncesi & Sonrası…

Yusuf 1-90

Yusuf 1-90-2

6 Yorum

 1. Aykut hocam nasılsınız nerelerdesiniz , iki gündür paylaşım yok hayırdır inşallah bi sorun mu var yoksa

  Cevapla
  • Selam Ensar :-) Sen de olmasan halimizi hatrımızı kimse sormayacak :-) Şaka şaka… Herşey yolunda, umarım sen de iyisindir?

   Cevapla
   • :) bende iyiyim hocam sağolun :)

    Cevapla
 2. Tebrikler. Ne tesadüf ki 2 hafta önce kpss dolayısıyla ben de salonu bırakmak zorunda kaldım, çok seviyordum ama spor salonunun çok zaman istediği bir gerçek. Eee salonu bıraktım ama sporu bırakıcak değiliz :). Nasipse yarın eski dost p90x’in yeni versiyonu p90x3 ile yeni bir serüvene başlıyoruz.

  Cevapla
 3. gkniketya

  Varooll kardeşimm tebrikklerr

  Cevapla
 4. Tebrik ederim Yusuf :-) Sonuçlar çok iyi, zaten yüzüne de yansımış :-)

  P90X’in çok işe yarayan Muscle Confusion (Kas Şaşırtması) prensibi gereği şimdi kendine bir hafta -- 10 günlük fiziksel bir ara vermen uygun olur. Ama tabii sağlıklı beslenmeyi elden bırakmadan.

  Devam programı ile ilgili sana mail attım, oradan konuşabiliriz.

  Tekrar tebrik ederim.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız