P90X Öncesi Hazırlık ve Doğru Bilgiye Erişim…

Henüz Şubat’ın ortasında sayılırız ama yaz mevsimi ve ufuktaki plaj günleri daha şimdiden iyiden iyiye göz kırpıyor… Aslında genellikle bu zamanlarda değil de, daha çok yumurta kapıya dayandığında ve yaz gelip çattığında, Blog’da bazı yeni başlayacak olanlarda bir panik havası eser :-) “Hocam çok çabuk forma girmem lazım, günde 2 sefer P90X yapsam n’olur?” gibi mailler görmek hiç de nadir değildir.

İşte henüz o yumurta kapıya dayanmadan ve önümüzdeki yaza girmeden daha koca bir 90 gün vakit varken, şimdiden P90X’e doğru başlama ve doğru sonlandırma adına birkaç önemli bilgi…

P90X Öncesi Hazırlık…

P90X öncesi mental hazırlığın ne kadar önemli olduğunu sanırım her seferinde altını çizmişizdir (Tony Horton ve 10 Kanun). P90X’e başlamaktan daha önemli olan bir şey var ise, o da P90X’i “bitirmektir”. Bunun için de P90X öncesi hazırlığınız ve motivasyonunuz ne kadar güçlü olursa, devamlılığınız ve sonuçlarınız da aynı derecede güçlü olacaktır.

P90X Setine bir an önce ulaşmak için sabah erkenden MNG Kargo’nun kapısının önünde bekleyenleri de biliyorum, setinin kargolandığını unutanları da :-) Evet, P90X belki mükemmel dizayn edilmiş ve size istediğiniz sonuçları %100 getirecek bir program ama egzersizleri de bizler sizin adınıza yapamayız, teri asıl akıtacak olanlar sizlersiniz. O yüzden “kafa olarak” P90X’e hazır olduğunuzdan emin olun. 90 gün sonra aynada göreceğiniz ve gurur duyacağınız fiziği hayal edin. Motivasyonunuzun yüksek olsun ve hep yüksek kalsın.

Doğru Bilgiye Erişim…

Hayatta hemen her alanda doğru bilgi herşeydir, P90X konusunda da öyle. Şurada burada, Facebook’ta, şuna benzer muhabbetler olduğunu biliyorum.

A: “30 kilo fazlam var, Insanity’e mi başlamalıyım P90X’e mi?”

B: “Insanity kardeşim.”

A: “Çok teşekkürler, hemen başlıyorum.”

:-) Çoğu zaman, sorulan sorulara cevabın ne bir açıklaması, ne de cevaplayanların bir kredibilitesi vardır. Bizim önerimiz, her zaman en doğru bilgiye en doğru kaynaktan erişmeniz. P90X-Türkiye sitesi bugün sadece Türkiye’de değil, alanında dünyadaki en iyi kaynaklardan biri olarak gösterilmekte ve sitenin hemen her köşesi size faydalı olacak bilgilerle dolu. Konu egzersizler, beslenme, supplementler, motivasyon… her ne olursa olsun, alabileceğiniz en doğru bilgiye de her zaman sadece bir email kadar uzakta olduğunuzu hatırlayın. (Her türlü sorularınızı info@p90xtr.com adresine yöneltebilirsiniz.)

4 Yorum

 1. Bende 1 haftadır yapıyordum ama maalesef dizimdeki menisküs nedeniyle bırakmak zorunda kaldım. Doktor randevumu aldım bi şekilde tekrar başlamam lazım.

  Cevapla
  • Metehan

   Selam Furkan kardeşim problemin çok ciddi bir sakatlık menisküs deyip geçmemek en doğrusu Nba’de takip ettiğim ve en sevdiğim oyuncu vardır adı Derrick Rose Chicago Bulls’un oyun kurucusudur. 2 Sene önce sol dizindeki çapraz bağlarını kopartarak 2 sene sezonu kapattı ve 2 sene sonra döndükten sonrada bu sefer sağ dizinde menisküs yırtığı tespit edildi bu senede sezonu kapattı. Yani demem şu ki kendini çok iyi hissettiğinde yapman çok iyi olucaktır. Dikkatli ol umarım önemli bir problem değildir. Burada bilgilendirmek için örnek verdim Derrick Rose’dan. Amacım göz korkutmak ve ya yaptırtmamak değil.
   Önünde çok 90 gün olucak dikkat et. Çok iyi hissettiğinde yapman çok daha iyi olucaktır.

   Cevapla
   • Bilgileriniz için teşekkürler. Pazartesi gününe randevumu aldım doktora gidip göstericem. Spor yapabilmek adına her türlü tedaviyi sabırla uygulamaktan kaçınmıcam. Tabi en doğrusunu yine doktor söyleyecektir.

    Cevapla
 2. Ugur_K

  Merhaba hocam çok güzel bi paylaşim olmuş özellikle “kafa plarak p90xe hazir olmak” bu benim bizzat yasadgim birseydi ilk yapisimda 15 gunde biraktim simdide bildiginiz gibi bitirmeme cok az kaldi önce kafada bitirmemiz lazim o 90 günü:) benim 4 en önemli gordugum seyde inanç, motivasyon, beslenme, antreman bunlar olsun gerisi geliyorrr:)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız