P90X Kalbe İyi Gelir. Nasıl Mı?

Durmamalıyım… Eğer durursam sanki ışıklar benim için tekrar yanmayacak hiç. Var etmek için kendi kendimi, bunca uğraşmışken durmamalıyım. 2. DVD’yi takıp “play” tuşuna basmadım bugün. Bu yazıyı yazıp kendime gerçekleri hatırlattıktan sonra basacağım. İçimde doksanlık bir nine, gerçek hayatı bırakıp sadece hatıralarında yaşarken zıplamaya başlayacağım, kimse hiç bir şey fark etmeyecek.

Durmamalıyım… Doğrusu kendime söz verdim çünkü, zihnimi yiyen olumsuz duygu selinden kaçmak için durmamalıyım. Dünyadaki hiç bir şey heyecanlandırmadı hem beni, bunun sonunu görmeyi isteyecek kadar… Neye başladıysam manasızlığa boğuldu. Bu sefer ilk kez başladığımı bitirmek için, kalkmalıyım yerimden. Kendine sadık olamayan, neye ve kime sadık olabilir ki… Belki ilk kez, şu an bulunduğum yerden kalkmak için bir nedenim var.

Başkalarının uşağı olmayı doğarken kabul ettiğimiz, hatta bireylerin sayısına siyasi yaklaşılan bu coğrafyada, kendi kendimin efendisi olabilme şansı varken… Durmamalıyım.

Sahip olduğum tek şey! Benim olan sadece bedenim. Nasıl yaşadığımı o ele verecek, kim olduğumu anlatacak, kendime saygım olup olmadığını. Hem kendine iyi bakmayan, neyin sorumluluğunu alabilir ki!

Bedenim… bana destek olmalı, güçlü olmalı ki, o dayanmalı, kalbimin kaldıramadıklarına…

Ve saçmalamayı kesip kalkar… Hem kalbe, hem bedene iyi gelen, zıp zıp zıplatırken eğlendiren ikinci DVD’yi (Plyometrics – Zıplama Antrenmanı) takar… Mutlu son :-)

Sizin de sonunuz mutlu olsun.

9 Yorum

 1. teoman.T

  Cok guzel yazi olmuss ;)) bir kritik zaman ;)) bende baya bor cok olmustu ;)) ve site. Sayesnde aykut hocamon sayesinde duzeldi ya tony o cdde hic bir zaman boss konusmuyo play tusuna basin yeter geris gelir doyee ve bi cogu kes ben oyle yaptm tskler

  Cevapla
 2. ayhan3404

  her şey ilk 5dak yerinizden kalkıp 5 dak geçtikten sonra devam ediyorsunuz ben her sabah 7:30 ile 8arası kalkıyorum zor ama sonrası için güzel oluyor

  Cevapla
  • musess

   ..sabah yapmak çok daha rahat oluyor benim o gün çektiğim gibi işkence çekmiyor insan:)

   Cevapla
  • tariquinho

   Her şey ilk 5 dakikada bitiyor, tamamen katılıyorum.

   Newton’un 1.hareket yasası diyor ki:
   “Bir müdahale olmadıkça, hareket eden cisimler hareket etmeye; duran cisimler durmaya devam eder.”

   Kulağa basit geliyor ama, şöyle durup bir düşününce, insan “başlama”nın ne kadar önemli olduğunu anlıyor. Yani:
   Otururken oturmaya devam etmek kolay, kalkmak zor;
   Başladıktan sonra devam etmek kolay, durmak zor.

   Yani bıdı bıdı yapmayın, mevzuyu uzatmayın, 5 dakikada başlayın :)

   Cevapla
   • musess

    çok güzel bir yaklaşım olmuş hiç bu yönden bakmamıştım Newton un hareket yasasına,,,tuttum bu durumu ve yorumu :)her gün bıdı bıdı yapıp her gün yerinden kalkanlardanım bende….hep başlayalım efendim güzel ve faydalı şeylere hiç durmayalım:)

    Cevapla
 3. Erkan

  Motivasyonumun yerlerde süründüğü şu günlerde bana bir kıvılcım olur mu dedim ama malesef olamadı :) Düşündüklerim bu doğrultuda ama icraat yok. :)

  Cevapla
  • musess

   bakmayın benim motivasyonum da pek iyi sayılmaz; inanırmısınız dün öğlen 2 den gece 12 30!a kadar erteledim de erteledim erteledim sonra uykum da geldi ,,,,,,hiç halim de yoktu kendimden nefret ettim bu kadar saat yapmadığım için kim kalkıp yapıcak şimdi terle duş al ohoooo derken vicdan azabı çektim ve cd’2 yi takmış bulundum ..ilk 15 dakkika o kadar nefret ederek yaptım ki anlatamam zorla resmen …sonra bir baktım bitmiş …..kafamda ki saçma sapan düşünceler ve hüzünde gitmişti ama bitirdiğimde …..hepimiz için motivasyon diliyorum o zaman……

   Cevapla
 4. Bu da bugün henüz yerinden kalkamayanlara, play’e basamayanlara motivasyon olsun… Güzel yazı için teşekkürler Müge.

  Not: Orijinal şiir formatını yazıya çevirdiysem pardon.

  Cevapla
  • musess

   Asıl ben pardon aykut hocam :)doğrusu siz düzenleyip resim koyuyor ve bir sürü uğraşıyorsunuz…ben dün bunu kendi kendime konuşurcasına dağınık ve mutsuz bünyem ile yazdım biraz zıpladıktan sonra derdim tasam kalmadı:):):):):):):):):):):):) teşekkür ederiz …
   dün ikinci cd bittiğinde saat bir buçuktu hocam ama atlamadım ……. 90 a geliyorum…..

   Cevapla

Yorum Paylaşınız