P90X İşe Yarıyor! Hem de Nasıl…

P90X’i ilk duyduğumda, televizyonlarda ve internette gördüğüm diğer programlar gibi reklamdan ve para kazanma duygusundan ibaret olduğunu düşünmüştüm… Birkaç günlük araştırma neticesinde bu program setini alıp başlamaya karar verdim.

Kilolarım ile ilgili çok büyük problemler yaşıyordum, nefes almakta zorlanıyor, ayakkabılarımı giyemiyor, merdiven çıkamıyordum. Günlük hayatta düzensiz beslenmem ve Fast-Food’a olan bağlılığımdan ötürü önlenemez şekilde kilo almaya başlamıştım. 104 kiloya ulaştığımda artık bi dur deme vakti geldi de geçiyordu. Bir an önce Aykut Hocam ile tanışıp kendisine sorunun ne olduğunu anlatıp yardım istedim, çalışma programım elime ulaştıktan sonra hemen işe koyuldum ve 90 gün süren kısa bir maratona başlamış bulundum.

Benim bu programa başlarken ilke edindiğim ve uyguladığım en önemli faktör bir gün bile programa ara vermemek oldu. Hayatımdan şekeri, ekmeği ve en önemlisi Fast-Food’u çıkardım. Plyometrics, sana bayılıyorum… Kenpo, senin geleceğin günü iple çekiyordum… Karın Parçalayıcı, sana daha çok ihtiyacım var… Yoga, seni sevmek istiyorum :-)

Başta bu programı bizler ile tanıştıran Aykut Hocam olmak üzere hepinize teşekkür ederim. 104 kilo ile başladığım bu maratonda şu anda 86 kiloya indim, daha düzenli bir hayata kavuştum. Yeni çalışma programım elime ulaştıktan sonra P90X’in ikinci sezonuna başlayacağım.

Teşekkürler P90X ailesi; ben yaptıysam siz de yaparsınız, lütfen bir kere de olsa deneyin, asla pes etmeyin…

90 Gün Sonuçları…

Faruk 1-90

Faruk 1-90 kg

13 Yorum

 1. crazyhero

  ikinci tur diyorum bende tartı tamam sıra kaslarda.hadi hayırlısı

  Cevapla
 2. Sevgili Faruk, P90X cabani ve sonuclarini gozlerimle gordugum icin kiskanmiyorum ancak seni takdir ediyorum. Bu is tamamen irade isi. Iradene hayranim.Sporun her turlusu hayat tarzi olmali Umarim devam ettirirsin ve ettiririz…Tebrikler…

  Cevapla
  • Tuğçe hanım teşekkür ederim İyi dilekleriniz ve temennileriniz için Sağolun, sizlerden de aynı performansı bekliyorum

   Cevapla
 3. teoman.T

  Farukk Tebrikler aramizahosgeldin :)) sende degisimler gorunus bakimindan da trti bakimindanda cok cok iyi :) gercektende tebrik ederim cani gonulden yetis bana ben 10. Gundeim :))) 2.turr

  Cevapla
 4. musess

  Harika bir sonuç aldığınız için çok mutlu olmalısınız başarılar devamı için…… İnanılmaz gösterdiğiniz çabayı taktir ederim

  Cevapla
 5. merverol

  Tebrikler, inşallah 2. Turuda bitirdiğinizi görürüz. Değişim gayet başarılı! darısı benim ve tüm arkadaşlarımın başına inşallah :))

  Cevapla
 6. icten

  Tebrik ederim sonuçlar harika.
  Tartıdaki değişimini kıskandım :(

  Cevapla
  • merverol

   Kesinlikle ben de kıskandım :)

   Cevapla
 7. Herseyde olduğu gibi p90x Programı’nın en önemli Püf Noktası asla pes etmemektir, bu programın hiç bi işe yaramayacağını dahi düşünüyorsanız Hayatımızda boşuna harcadığımız yıllardan sadece 90 Gününü bu sefer buna harcayalım, zaten 90 günün sonunda günlerinizi heba etmediğinizi görmüş olacaksınız, 90 gün boyunca isterseniz 1 gün dahi aksatmadan programı uygulaya bilirsiniz. Ben bu programı yaparken hem işime gittim, hem Master tezimi yazdım, hamde gezdim dolaştım.Bu arada yongadan bu kadar nefret etmeyelim bence, Tony hocanın dediği gibi ” ben 45 lik Bu vücudun yaptığım barfikslere değil yogaya borçluyum ” … BEN YAPTIYSAM SİZDE YAPARSINIZ ASLA PES ETMEYİN, sevdikleriniz ile paylaşın ve onlara tavsiye edin, ben kıskandığım insanlardan saklıyorum p90x i :))) 104 kilo ile başladığım bu programda 90 günden 87 kiloya düştüm, blog Yazım ve fotoğraflarım 1-2 gün içerisinde yayınlandı keşke 1-2 geç yollasaymışım şu anda 86 kiloya düştüm teşekkürler Aykut hocam, teşekkürler p90x ailesi…

  Cevapla
 8. Erkan

  Tebrikler. Ve en onemlisi taktirler… cok basarili bir sonuc almissiniz. Ilham olacak cinsten. Motivasyonumun dustugu su gunlerde kirbac gibi sakladi beynimde. Ikinci turda daha iyisi olacak cok belli.
  bu arada yoganin cani cehenneme :-)

  Cevapla
  • Erkan bey selamlar iyi çalışmalar herseyde olduğu gibi p90x Programı’nın en önemli Püf Noktası asla pes etmemektir, bu programın hiç bi işe yaramayacağını dahi düşünüyorsanız Hayatımızda boşuna harcadığımız yıllardan sadece 90 Gününü bu sefer buna harcayalım, zaten 90 günün sonunda günlerinizi heba etmediğinizi görmüş olacaksınız, 90 gün boyunca isterseniz 1 gün dahi aksatmadan programı uygulaya bilirsiniz. Ben bu programı yaparken hem işime gittim, hem Master tezimi yazdım, hamde gezdim dolaştım.Bu arada yongadan bu kadar nefret etmeyelim bence, Tony hocanın dediği gibi ” ben 45 lik Bu vücudun yaptığım barfikslere değil yogaya borçluyum ” … BEN YAPTIYSAM SİZDE YAPARSINIZ ASLA PES ETMEYİN, sevdikleriniz ile paylaşın ve onlara tavsiye edin, ben kıskandığım insanlardan saklıyorum p90x i :)))

   Cevapla
 9. P90X Mezuniyetini tebrik ederim Faruk,

  Sonuçlar, cepheden çok yandan daha da iyi fark ediliyor. P90X için her zaman “tartı” programı değil diyoruz ama senin sonuçların tartıda da çok iyi :-)

  Şimdi birazcık dinlen, ardından 2. tur…

  Cevapla
  • Teşekkürler Admin yazılarınız ve yorumlarınız beni daha da motive ediyor, ikinci turu sabırsızlıkla bekliyorum…

   Cevapla

Yorum Paylaşınız