P90X İle Hızlı Sonuçların Fazla Bilinmeyen 10 Sırrı!

Her zaman söylediğimiz gibi, bu bir zayıflama eşofmanı ya da bilmem-ne çayı değil! P90X çok (çok) iyi dizayn edilmiş ve sonuçları %100 olan bir Ev Fitness Programı. Ama “iyi” sonuçların da ötesinde, her gün burada Blog’larda gördüğünüz “mükemmel” sonuçlar için size avantaj sağlayacak bazı ipuçları da mevcut.

İster düzenli bir şekilde egzersiz programınızı uyguluyor ya da ister ara vermiş olun, birazdan sayacağımız bazı küçük ayrıntılara dikkat ettiğinizde, sonuçlarınız hem çok daha hızlı gelecek hem de kalıcı olacaktır.

1) Her zaman görüş alanınızda bir pet şişe su bulundurun.

Ve sadece susayınca değil, her aklınıza geldiğinde (bunun için göz önünde bulunduruyorsunuz) için. Sanılanın aksine, aslında susuzluğu giderecek en iyi şey, adı üzerinde sudur. Eğer ara sıra tadından sıkılırsanız (mümkün mü?) içine limon katmayı da deneyebilirsiniz.

2) Günlük P90X egzersizlerinize bir angarya olarak değil, zevk olarak bakın.

P90X’ten başarıyla mezun olmuş (bitirenlere mezun diyoruz) kişilere sorduğunuzda, size aynısını söyleyeceklerdir. Ne her gün ayaklarınızın geri geri gitti bir işte verimli olmanız, ne de angarya gelen bir egzersiz programında başarılı olmanız beklenebilir. P90X ile geçecek günün o bir saatini iple çekin. Kısa bir süre içinde sonuçları aynada görmeye başlamanız bunu oldukça kolaylaştıracaktır.

3) Günlük aldığınız kafein miktarını ve hatta pasif sigaraya maruz kalmayı sınırlandırın. 

Bu, bizlerden her zaman duyduğunuz bir öğüt değil, çünkü bir P90X ipucundan çok bir hayat ipucu. Ama Kafein’in fazlası ve de pasif sigara içiciliği, zararlıdır!

4) Kendinize kısa vadeli hedefler yaratın. 

P90X’e yeni başlayanlardan duymayı en son istediğim soru, “Eee, 90 gün sonra ne yapacağız”dır. Tabii ki P90X’in devam programları ya da bunun ikinci, üçüncü turları mevcut. Ama ilk konsantreniz, önce ilk 90 günü bitirmekte olmalı. 90 gün ne çok uzun, ne çok kısa, çok yerinde ve erişilebilir bir hedef. Ama önünüzdeki haftayı firesiz bitirmek gibi daha kısa dönem hedefler bile, sonuca ulaşmanızda faydalı olacaktır.

5) Günlük ne yediğinizin günlüğünü tutun.

Mevcut beslenme alışkanlıklarını değiştirme konusunda tavsiye arayanlara, bundan daha iyisini düşünemiyorum. Bir gün boyunca, sakız bile dahil boğazınızdan giren her şeyi not almak, ne kadar yanlış (ya da ileride ne kadar doğru) seçimler yaptığınızı size en iyi şekilde gösterecektir. Sırf bu madde bile, sonuçlarınız üzerinde fazlasıyla etkili olacaktır. İnsanlar, defterlerine bir paket cips yedikleriniz yazmak istemez, dolayısıyla (en azından kendi defterinize dürüst olacağınızı varsayarsak) yemez!

* Beğendiyseniz… Arkasın yarın…

007_photo_lg

4 Yorum

 1. BBatuhan

  İbrahim abi haklı bende günde 1 fincan sade türk kahvesi içiyorum. Fakat dediğiniz gibi azı karar çoğu zarar :)

  Cevapla
 2. en azından 1 bardak kahve candır ama sosyal medyada kafein uyarıcı yag yakımı hızlandırır pump etkisi yapar gibi yazılardan dolay millet olarak da aceleciyizdir hemen olsun diye çok tüketenler oluyor bana göre en büyük zararı kaba taslak içtimiz suyu kurutması güzel bir yazı hocam elinize saglık

  Cevapla
 3. Offf, yemin ederim en ihtiyaç duyduğumda P90X-Türkiye sitesi her zaman imdadıma yetişti. P90X’e başlayalı 10 gün oldu ama, acaba neleri yanlış yapıyor olabilirim ya da nasıl daha iyi yapabilirim diye düşünürken, işte tam da aradığım şey.

  O kadar motive oldum ki, yukarıdaki 5 maddeyi de bugünden itibaren deniyorum.

  (Hatta yarını beklemesek de diğer 5’ini de şimdi alsak olur mu :-)

  Cevapla
  • kesinlikle bence o beş de gelmeli şimdi :)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız