P90X İle Hacim Kazanılır mı? İşte 30 Gün Sonuçları…

Öncelikle hepinize merhaba, P90X severler ya da sevmeye çalışanlar.

Bu programın farkını daha ilk günden fark edeceksiniz. Spor benim küçük yaşımdan beri hayatımda olan vazgeçilmezim diyebilirim. Daha önce çok farklı dallarda deneyimlerim oldu ama P90X bunların şahı diyebilirim. En başta ne kadar zorlayabilir ki diyordum, taa ki o ilk Bring It sesine kadar, Tony sağolsun :-)

Evet başta belki biraz, zor, yorucu ama bu sadece bir vücut geliştirme programı değil, bunu ilk önce fark etmek ve diğer programlardan ayırmak gerekiyor. Ben kendi adıma araştırmayı çok severim ve bu programa da başlamadan çok araştırdım. Öyle faydaları var ki o acayip dediğimiz hareketlerin. Sadece duruşumuzu, fiziksel görüntümüzü düzeltmek için değil, merkezi kaslarımızı, vücut dengemizi, duruş bozukluklarını, mesela kamburluk, Skolyoz gibi omurilik bozukluklarını, sinir ve sindirim sistemimizi ve daha şu anda aklıma gelmeyen nice faydalar sağladığını bilmemiz gerekiyor. P90X, her şeyden önce bir sağlıklı yaşam programıdır. İnsanı robota çevirme programı değildir :-) O yüzden çalışmalarımıza daha çok sarılmalıyız, sağlık ilk hedefimiz olmalı zaten gerisi gelecektir.

Beslenmeme gelince, ana öğünde balık, tavuk veya kırmızı et, en azından birinin olmasına dikkat ettim. Protein anlamında tabii ne kadar almanız gerektiğini kendiniz hesaplamalısınız. Sebze yemekleri de atlanmamalı tabii. Bu konuda daha doğru ve ayrıntılı bilgiyi Aykut Hocam verecektir. :-)

Bir karışımım var bunu sizlerle paylaşmak isterim;

1-1.5 bardak süt
Kendinize göre 2-5 arası yumurta beyazı
1 kaşık bal
3 kaşık yulaf
1 tane muz

Bunları blender ile kapıştırıp içiyorum, isteğe bağlı eğer kullanıyorsanız 1 ölçek de protein tozu konulabilir. Ben sabah kalktığımda ve gece yatmadan içiyorum, umarım işinize yarar. :-)

Ve P90X’in işe yarayıp yaramadığını merak ediyorsanız işte henüz 30 gün sonuçları…

Ozan 30

14 Yorum

 1. 30 gun icin mukemmel sonuclar tebrik ederim kardeş.İyi bir kas kütlesi için en az 4 kez P90Xi bitirmen gerek 30gunde bole olduysan 1yilda mukemmel kaslarin olacaktir.

  Cevapla
 2. ozan01

  Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum. :)

  Gerçekten çalışan ve isteyen herkes bu işi yapabilir. Aykut hocamında dediği gibi bu bir zayıflama programı değil. evet başta bende çekinmedim değil çünkü çok fazla kardiyo var daha sonra araştırdığımda böyle olmayacağını düşündüm ve başladım :)

  Ayrıca buradan benim gibi kilo almak hacim kazanmak isteyenlere söylemem gereken bir şey var. yemenize çok dikkat etmeniz gerekiyor günlük protein ihtiyacı kadar karbonhidrat ihtiyacını da unutmamanız gerekiyor her şey dengeli olmalı ve hiç aç kalmamalısınız. :)

  Tekrar teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için çalışmaya devam bring it ! :)

  Cevapla
  • Gelişme çok iyi tebrikler hocam.Çalışma programınızı kncndmr@outlook.com adresime gönderebilirmisiniz.

   Cevapla
 3. icten

  Kendi sonuçlarım da dahil olmak üzere çok fazla 30 gün sonucu gördüm ve bu gördüklerimin en iyilerinden diyebilirim.

  Cevapla
 4. Selam Ozan,

  Haftasonu sebebiyle biraz geç yorum yazabiliyorum. Öncelikle ilk 30 gün sonuçlarını tebrik ederim. Senin bu sonuçlarını görmekten özellikle mutlu oldum. Çünkü bazen P90X, yanlış olarak bir “kilo verme” programı olarak algılanır. Ama aslında çok iyi bir “vücut transformasyon” programıdır. Kilo vermek, daha doğrusu yağ yakmak için çok mükemmel bir program olmakla birlikte, aynı anda çok kaliteli kas kütlesi kazanmak amaçlı da kullanılabilir. Ki sen de aynen bunu yapmışsın.

  Sadece 30 günde bu kadar iyi sonuçları verebilecek başka bir program bilmiyorum. Ama azmini ve de devamlılığını tekrar tebrik ediyorum.

  Cevapla
 5. ozan01

  Öncelikle teşekkür ederim byram kardeşim. Başlangıçtan bu yana daha öncede söylediğim gibi 5 kg civarında aldım. Şimdiki kilomla olan farkını da 90 günün sonunda söylemek istiyorum çünkü daha yolun başındayım. :) ağırlık olarakda önce 3kg larla başladım daha sonra 5kg a çıktım.

  Serhat kardeşim, çiğ yumurta konusunda evet bende bir çok yazı ve makale okudum. Dediğin gibi zararlı olduğu söyleniyor ancak etrafımda uzun süredir kullanan arkadaşlarım var onlarda farklı söylüyor. Ancak her zaman doktorları dinlemek daha doğrudur bence bebe bisküvisi de kullanılabilir yumurta konusunda için rahat değilse hiç kullanma daha değişik şekilde yemeye çalış yumurtayı ama mutlaka ye. :)

  Cevapla
 6. serhat

  verdiğin karışımda çiğ yumurta var bende buna benzer birşey buldum ama benimkinde yulaf yerine bebe bisküvisi vardı araştırma yaptım çiğ yumurtanın zararlı olduğu söyleniyo ama kullananlar faydasını gördüğünü söylüyo bi yerde deneyim var bi yerde bilim var bilimsel gerçekler, gerçekten işe yardığını düşünüyo musun bende içmeyi düşünüyorum çünkü haşlanmış yumurta yiyemiyorum

  Cevapla
 7. kardeşim öncelikle tebrik ederim başlarken kaç kiloydun bi de ağrılılkların kaçar kiloyu bi aydınlatırsan sevinirim kolay gelsin

  Cevapla
 8. ayhan3404

  resimi nasıl ekliyorsunuz bende eklemek istiyorum

  Cevapla
 9. ozan01

  Gördüğünüz gibi bu daha 30 günlük bir süreç daha vücut yeni yeni alışıyor. 5 kilo net aldım ancak benim vücudumla alakalı şöyle bir şey var yememe dikkat etmediğim an hemen kilomda oynamalar oluyor yani çok net bir rakam veremiyorum. :)

  Cevapla
 10. Acaba kaç kg aldınız kaç kgden kaç kgye çıktınız ?

  Saygılar

  Cevapla
 11. hkn23slr

  57 kilo olarak spora baslayan biri olarak (şuan ki kilomu söylemicem tabi) kesinlikle kilo aldıryo :D

  Cevapla
 12. ozan01

  Öncelikle teşekkür ederim. :)
  Hayır hiç yarıda bıraktığım olmadı. Ama sınav haftamda yapamadığım 1-2 gün oldu.

  Cevapla
 13. Ben bisey sormak istoyorum bunlari yaparken hic yarida kapattigin yapmadigin gun oldumu
  Bu arada cok guzel gelisme var kutlarim seni

  Cevapla

Yorum Paylaşınız