P90X İçin Neyi Bekliyorsunuz?

Merhaba, ilk önce kendimi tanıtayım. Ben Albek. Uzun zamandır evde yapabileceğim bir spor programı arıyordum ve sonunda bir arkadaşım sayesinde P90X’i duyup, Aykut Hoca’nın da yardımıyla başladım. Bu programın o kadar büyük artıları var ki benim için.

İlk önce başlama sebebimize gelelim. Her öğrencinin derdi ÖSS sınavı vurdu, 1 senede 20 kilo aldım, “Ye-İç-Ders-Yat” felsefesi sayesinde. Baktım olmuyor o dönemde spor salonuna yazıldım sanki zaman varmış gibi. 7 kilo verdim ama o yol, ders çok yordu. Bir de o yetmezmiş gibi 1 ay boyunca prinç lapası ve haşlanmış tavuk göğüsü yedim. Bırakınca da geri aldık kiloları.

P90x’de 2. Haftam geride kaldı, belki henüz tartıda istediğim sonucu göremiyorum. Kas kütlesi arttığı için fakat yağların gittiğini de görebiliyorum. Ailem bile 2. haftadan fark etmiş durumda, artık göbeğimi elimle tutamıyorum. Dışardan olumlu tepkiler alıyorum. En önemlisi kondisyonum sağlamlaştı. P90X’i yapıp aynı gün 2 saat sonra arkadaşlarımla halı sahada 1 saat maç yapabiliyorum. Ama bunların en önemli nedeni devamlılık. Ben artık spor yapmıyım dediğimde içimde bir birşeyler oluyor, rahat yatamıyorum ve kalkıp akşam 10’da yapıyorum. Bunlar çok önemli şeyler benim için. Bence artık bahaneleri bir kenara bırakıp istediğimiz giysileri giyebilmek için, özgüvenimizin sağlam olması için ve en önemlisi sağlıklı olmak için P90X’e başlayalım artık. İlerleyen zamanlarda fotoğraflarımı da paylaşacağım.

Bloğumda bazı aşçı doktor antrenör abilerimden öğrendiğim bilgileri de sizinle paylaşacağım, umarım yararı dokunur. Şimdilik iyi günler, ben bir Kenpo X – Karete yapayım :-)

8 Yorum

 1. ”P90X’i yapıp aynı gün 2 saat sonra arkadaşlarımla halı sahada 1 saat maç yapabiliyorum” Bu kısmı beni hayretler içinde bıraktı.Insan vücudunun çalışarak nereye gelebileceğinin göstergesidir bu!

  Cevapla
 2. Albek

  Bence de Haklısın :)

  Cevapla
 3. diyete uyarsak gerisi gelir ya bide azim O.O

  Cevapla
 4. Albek

  Bakalım inşallah bende aynı şekilde mutlu olurum. İlk ay belki kilo kaybetmedim ama vücudum düzene girdi. 2. ve 3. ay hedefim 5 er kilodan 10 kilo bakalım yapabilecek miyim =) ?

  Cevapla
 5. Bende uzun süredir beklediğim gelişmeyi aldım 3 kilo kadar kaybım oldu ve baya mutluyum :D

  Cevapla
 6. Albek

  Teşekkür ederim aykut abi sen olmasan şimdiye çoktan bırakmıştım. Kilo işine de gelince bence onun sebebi p90x ile alakalı değil tamamen bizle alakalı tartıda istediğimiz sonucu görmemiz için beslenme tablosuna %100 uymak gerekiyor ona da alıştığımız taktirde istediğimiz sonucu görebiliriz.
  İlerleyen zamanlarda fotoğrafta paylaşıcam ve bazı uzman abilerimden aldığım bilgileride paylaşıcam. 3-4 gün hasta olduğum için ara vermek zorunda kalmıştım şimdi telafi haftası olucak bu hafta şimdilik herkese iyi günler ve kolay gelsin :-)

  Cevapla
 7. Ben de 2 haftadir P90X yapmaktayim ve sonuclarim seninkine benzer. Henuz tartida buyuk degisim gormesem de (ki kilo verdim) cevremdeki herkesten cok daha fit gorundugume dair iltifatlar aliyorum. Bu da bana yetiyor :-)

  Daha 2. haftada boyleyse, 90 gunde ne olur diyorum!

  Cevapla
 8. Selam Albek,

  Yazın için teşekkürler. Sanırım telefon, email ve SMS’lerle en çok destek verdiğim P90X öğrencilerimdensin. O yüzden kesinlikle pes ettiğini görmek istemiyorum! :-)

  Her zaman ve her zaman söylediğim gibi, P90X salt bir “Kilo Verme” programından çok çok ötedir; ve ailenin bile (ki yakın çevren seni hergün gördüğü için genellikle en son farkedendir) daha 2. haftanda sendeki değişikliği görmesi bence çok önemli.

  Farkettiğin kondisyonundaki artış da gelişmenin en güzel göstergesi. Programı giderek daha seveceğinden ve final sonuçlarının da çok tatminkar olacağından hiç şüphem yok.

  Yeter ki sen de kendinden ve programdan süpheye düşme!

  Cevapla

Yorum Paylaşınız