P90X Cast (P90X Çetesi!) – 2

Tekrar Merhaba! P90X Çetesi’ni yorumlamaya devam ediyorum… Bir önceki yazıyı kaçırdıysanız, serinin ilk yazısını buradan (P90X Çetesi) okuyabilirsiniz.

22 Numara: Wesley

Tony, ısınma sırasında çete üyelerini tanıtırken Kenpo’yu Wesley’in yardımı ile hazırladığını söylüyor. Fakat video süresince Wesley hiç bir hareketi, diğer iki sporcu Vanessa ve Tony (ex-marine) kadar iyi yapmıyor. Yapamıyor değil, çünkü bence yapmıyor. Neden mi Çünkü bu adamın Kenpo üzerine 20 yıllık bir tecrübeyle 5. dereceden siyah kemeri varmış. Video süresince Tony sürekli “Where is your intensity” diyor ama Wesley’in onu pek ciddiye aldığını düşünmüyorum. Bu da benim gözlemime göre Wesley’nin tam bir “gamsız baykuş” oluşundan kaynaklanıyor.

Bu arada benim form durumum Wesley’in videodaki formu formundan çok daha iyi. Tabii ki bunu, onun kulağına gitmeyeceğini düşünerek söylüyorum :D

Wesley

Eminim bir çoğunuzun “Horse Stance”i Wesley’inkinden iyidir :-)

Jabs

Ya “Jabs”ına ne demeli?!

7 Yorum

 1. ben siteye yeni üye oldum ama bir süredir takip ediyorum sizin birçok yerde bilgi ve tavsiye verdiğinizi de okudum.Aykut hocaya mail attım aslında ama yurtdısında oldugundan pek bakamıyor acaba.iki sorum var cevaplayabiliyorsanız cok memnun olurum. Birincisi bayanlarda barfiks çekiyor mu biliyor musunuz. İkincisi de boyum 159 kilom 65 kesinlikle kas yapma gibi bir istegim yok sadece fit bir vücut için yapacağım ama kaç kg lık dambıl kullanmam gerekiyor?

  Cevapla
  • bu arada cevapla kısmından yazmayı unutmuşum sorum İbrahim beyeydi ama baska bilen varsa da cevaplarsa sevinirim, özellikle bayan üyelerden

   Cevapla
  • icten

   Merhaba Burcu,
   Bayanlarda barfiks çekiyor kesinlikle. ağırlık olarak 2-3 kg kullanabilirsin.

   P90X’in bayanlar için verilen ve sizin isteklerinize göre Aykut hoca tarafından hazırlanan program hiper kaslı bir vücut değil fit bir vücut için hazırlanmaktadır.

   Ayrıca Tonny’de vurguluyor , ağırlık ve hareket tekrarı kas mı yoksa incelme mi gerçekleştireceğinizi söylüyor size.
   Bu sebeple Aykut Hoca’nın size yazdığı programa aynen uyun.

   Cevapla
   • çok teşekkür ederim :)

    Cevapla
  • mesajını yeni gördüm ben yerinded olsam direnç lastigi kullanırım dambıl da olurda direnç lastigi başlangıç için çok daha iyi olur barfikse upper body vücudun üst bölgesini çalıştırır güzel güçlü bir sırt demek geniş göbek kısmında gerilip sıkılaşmasını saglar ve vücudun duruş şekli ve dikleşmesini saglar ayrıca egonuza yenık dusmeyın önce 1 veya 2 barfiks mi yapdınız hemen sandalye koyup devam her sette 20 30 saniyede barfiks tutun ayaklarinizi karnınıza çekin dizlerinizi buda alt karnınızdaki yaglarnızı yakmanıza saglar :D p90x insanity piyo turbofire beachbody ürünleri amaçdda zaten fit plaj vücudu size istediginizi fazlasıyla verirr başarılar..

   Cevapla
   • teşekkürler :)

    Cevapla
 2. bir hareket vardı unuttum ismini saga sola mı yumruk atıorduk tam hatırlamıordum sadece kol wesley o sırada hafif tekmelerde atıordu senk. gerenek bir hareketti ilk denemem de biraz şaşırtmışdım da sonra aynı şekil yapınca daha verimli bir de öne geriye yumruk ve one digeriye tekmede wesley k onuşturuor kendini:D:D
  ama senin dedigin gibi yapamayanlar için kolay vers. yapıor genelde

  Cevapla

Yorum Paylaşınız