P90X Fenomeni… Central Park!

Daha önce pek çok yazımızda P90X’in bir erkan başına bağlı kalmak zorunda olmadığını ve aslında bunun çok ötesinde bir program olduğunu söylemiştik. Bugün ise P90X’in dünyada nasıl çığ gibi büyüyen bir fenomen olduğunu bir kez daha ilk elden yaşamış olduk.

Türkiye’nin ilk ve tek P90X Sertifikalı Eğitmeni sıfatıyla gerçekleştirdiğimiz Beachbody sertifikasyon yenileme seyahati kapsamında bugün belki yüzlerce P90X’çi ile New York Central Park’ta topluca P90X yapma şansı bulduk. Ortamın pozitifliğini ve sıcaklığını tarif etmek kolay değil. Ama zaten hayatına bir şekilde sağlıklı yaşam / sporu ve de özellikle P90X’i sokmuş kişilerin, tüm hayatlarında da ne kadar pozitif bireylere dönüştüklerine 2 yılı aşkın bir süredir bu sitede hepimiz şahit olmaktayız.

Benim kişisel dileğim, dünyanın her tarafında sadece vücutları değil, beraberinde hayatları da değiştiren bu inanılmaz programın, Türkiye’de de farkındalığının artması ve benzer organizasyonlara ev sahipliği yapması. Burada herkese görev düşüyor… Siz de sevdiğiniz – sevmediğiniz herkese bu programın varlığından bahsedin. Gerekirse yazın geldiği bu günlerde Yoga’nızı, Plyometrics’inizi ya da Kenpo’nuzu dışarıda açık havada yapın.

En sevdiğim sözlerden biridir… “Change your body, change your life”. Yani, vücudunu değiştir, hayatın değişsin! Bunun doğruluğunu ben ve aramızda pek çoklarımız ilk elden yaşadı. Darısı diğer herkesin başına…

Not: Bu arada yazı ile yeri gelmişken, 2 Haziran’a kadar sürecek olan seyahatimiz boyunca saat farkından dolayı gecenin köründe çalmakta (titremekte!) olan cep telefonuma maalesef cevap veremediğimi hatırlatır ve yine önümüzdeki günlerde Beachbody P90X Sertifikasyonu ve sonuçları hakkında ayrıntılı bir yazının da burada yer alacağının bilgisini vermek isterim :-)

Central P90X - Aykut

Yukarıdaki karede, P90X Koç’larından gönüllü biri çevresindeki halkaya Plyometrics’in “Airborne Heisman” hareketini anlatırken…

7 Yorum

 1. Pınar BAYTAR

  allah allah orda olmak vardı hocam iboya katılıyorum bizde isteriz :) inanılmaz bir motivasyon :) bu arada yazıma az kaldı hocam sıkı çalışıorum sevgiler :)

  Cevapla
 2. ayhan3404

  25 mayıstı hocam sanırım uzadı çok güzel bir yazı olmuş bu arada ibrahime katılıyorum umarım böyle bir organizasyon bizde yaparız sonuçları bekliyoruz: ::)

  Cevapla
 3. Amerikaya gezimiz olduğu sıra rockefeller center’da çok oyalandığımız için iki sokak aşağıdaki central parka gidememiştik. Aykut Hocam bizim için de gitmiş gezmiş oraları sağolsun.. 22haziran lys fen sınavı sonrası bende bu heyecana ortak olacağım tekrardan.. #P90X coming soon…
  Bu Arada bugün sabah birden aklıma takıldı ‘P90X’deki ‘P’ ne anlama geliyor, ? Düşündüm düşündüm bulamadım :))

  Cevapla
  • ‘Power’ yani güç manasına geliyormuş nasıl aklıma gelmediyse :) neyse bu sorunu da hallettiğime göre yazın sırf keyif içinde P90X yapabilmek için ders çalışmaya dönebilirim :-)

   Cevapla
   • kardeşim iyi güldürdün beni:D önce soru sordu sonra kendi buldu cevabı:D aslında tony horton wiiki yapsaydın ilki power 90 ant sonra p90x felan bende öle ögrenmiş ondan önce hep mat. pi aklıma geliordu:D

    Cevapla
 4. BBatuhan

  keşke bizde de insanların toplu spor yapabilecekleri bu tarz parklar olsa, iyi eğlenceler aykut hocam :D

  Cevapla
 5. cok guzel manzarali bir motivasyon yazisi olmus hocam :) newyork meshur central.parkinda p90x keyfi woow:))
  Ins ileride turkiyedede belirli yerlerde toplanip yapabilirz abd canadada bu trz organizasyonlar cokk oluuormus sizden guzel.haberler.beklioruz koç:)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız