P90X… Bir Hayat Felsefesi, Bir Yaşam Tarzı

Herkese Merhabalar… Evet, fotoğraflarımdan da anlayabileceğiniz gibi ben bir P90X mezunuyum. 90 günlük P90X sonuçlarım o kadar tatmin ediciydi ki, şimdi ikinci turuma başlayalı 3 gün oldu.

P90X’i ilk olarak çoğu kişi gibi netten tesadüf eseri keşfettim. Sonrasında Aykut Hocamla irtibata geçtim, seti aldım ve çalışmaya başladım. İyi ki de başlamışım… Gerisi, gördüğünüz gibi :-) Artık kendime daha çok güvenim var ve aynalarla barışığım, göbeğim yok ve mutluyum.

P90X yaparken benden desteğini esirgemeyen Aykut Hocama teşekkür ederim. Aslında P90X’i burada uzun uzun anlatmak isterdim ama P90X anlatılmaz YAPILIR! Saygılarımla…

90 Gün P90X

11 Yorum

 1. bende p90x yaptım ama yasam tarz ıasla olaamaz..1 bitti 2 bitti 3 bitti ya sonra ne yapacaksın* tekrar mı yapacaksın uzgunum ama kasla buna ceva pbıle vermez ve ıelr ısevıyeye geçemezsın..alt yapı ıcın p90x gayet ıyı ama yasam tarzı dıyorsan bı yolunu bulup salonda calısman lazım.. veya kendıne p90x 1 den 3 e kadar tum hareketlerı dızayn edıp program yapman lazım.

  Cevapla
  • bence yaniliorsun hatta bildim.bir kac kisi var modellikde yaomaya baslamislar p90x oznellestirip zor versiyonlarini yapiorlar isimlerinide verebilirim yoga da nesela herzaman daha fazlasini dahada kendini gelistirebilirsin.agirlik ant farkli calisma metodlari ile vucudunu gelistirebilirsin

   Cevapla
  • faruk1453

   Tavsiyen için teşekkürler Muhammet ama ben p90x seviyorum hiç bir spor salonuna değişmem. p90x yaparken ki kadar terlediğimi hiç bilmiyorum. Ve bu terleme benim hoşuma gidiyor. p90x benim beklediğim tüm sonuçları bana verdi. hem birincisini yaptım şimdi Aykut hocamın tavsiyesiyle ikincisini yapıyorum. Kendi kafama göre bu işi yapmıyorum Aykut hocaya danışıyorum. ikinciden sonra ne yapacağımı nasip olursa gene Aykut hocaya danışacağım sana değil. Elbetteki p90x biryaşam tarzı bir hayat felsefesi.

   Cevapla
 2. erayakca

  Faruk kardeş, herşey iyi hoşta şu vücuda duyulan özgüvenimizi güzel yüzlerimiz için de kullanalım :) Haddime olmasa da bi tavsiyede bulunmak istiyorum.Üst vücut tüy/kıllarını bir sefere mahsus olsa bile almanız sizi daha çok motive edecektir her ayna karşısına geçtiğinizde daha çok gülümseyeceksinizdir.Ve son olarak tebrik ediyorum başarılı bir 90 gün sonucu almışsınız özellikle sırtınızın görüntüsü beni motive etti bugün 30. günümdeyim ve azimim arttı teşekkürler.

  Sağlıklı günler, başarılar :)

  Cevapla
  • faruk1453

   göğsümün kıllarını seviyorum :) ama bakalım ikinci 90 günden sonra belki alırım bir hafta oldu ikincisine başlayalı. yüz meselesine gelince mesleğimden dolayı yüzümü göstermemek zorunda kaldım. Sanada başarılar dilerim özellikle beslenmene çok dikkat etmeni tavsiye ederim ben çok etmedim ikinci turda daha çok dikkat ediyorum grşrz

   Cevapla
 3. faruk1453

  Arkadaşlar ilk turda 5 er kiloluklarla çalışıyordum şimdi yeni turda 12.5 kiloluklarla yapıyorum artık geçmişe göre ne kadar kuvvet kazandığımı düşünün. Başlamadan önce bir tane bile barfiksi çok zor çekiyordum şimdi 10 taneye yakını rahat çekiyorum. ve ikinci turu daha profesyonel yapıyorum koridar barfiksi filan aldım yeni dambıl ve ağır antremanlardan sonra kullandığım biten protein tozu yerine yenisini aldım. Aykut hocanın taktiğini uyguluyorum sabah 5 te kalkıyor Antremanı yapıyorum. Aykut hocanın bir gününü anlatan yazısını okumuştum. o nasıl çalışıyorsa bende öyle çalışmaya gayret ediyorum. Beslenme tavsiyelerine elimden geldiği kadar uygulamaya çalışıyorum. Kısacası ben bu p90x seviyorum.

  Cevapla
 4. Tebrikler faruk abi 2. turunda başarılar dilerim.

  Cevapla
  • faruk1453

   çok teşekkür ederim herkese p90x tavsiye ederim.

   Cevapla
 5. Hemen 90 gün sonuçlarını tebrik ederim. İlk 90 gün için sonuçlar bence süper ki, zaten ikinci turuna başlamışsın, eminim onun sonunda sonuçlar bir gömlek üste de çıkacaktır.

  Aslında, 90 günün sonunda çoğu kişinin başvurduğu taktiğe başvurmamışsın :-) Dikkatli P90X takipçileri, P90X mezunlarının (tabii ki gönüllü olarak) genellikle göğüs kıllarından kurtulduklarını gözlemlemişlerdir. Ki bu basit taktiğin, definasyonu ve kazanılan yeni kasları daha net gösterdiği doğru. Ama zaten nasıl geliştiğini ve iyi sonuçlar aldığını sırt pozundan görmek fazlasıyla mümkün. Resmen vasat bir sırttan, bir Fight Club (hadi bu referansı çok kullandım diyelim, bir Beachbody) vücudu çıkmış ortaya.

  Tekrar tebrikler ve 2. tur sonuçlarını da bu sayfalarda görmek isteriz.

  Cevapla
  • faruk1453

   Çok tşkler Aykut hocam. Keşke p90x le daha önceden tanışsaydım diyorum. p90x fiziksel görüntünüzün yanında çalışma hayatınızıda olumlu yönde etkiliyor. Daha dinamik daha jinde daha enerjik ve fit bir görüntü. 2.tur sonuçlarımıda burdan sizinle paylaşacağım işAllah.

   Cevapla
  • faruk1453

   Aykut hocam p90x mezunlarına p90x tişörtü gönderdiğinizi duydum bende istiyorum hocam adresi mailinize atacağım.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız