P90X 45. Gün

Herkese Merhaba;

Buraya ilk geldiğimde biraz eleştiri, biraz merak ve biraz umut içindeydim. Eleştirilerden sıyrılıp, merak ve umuda sarıldığım o gün Aykut Hoca ile temasa geçtim ve bu programa dahil olmak istediğimi, buna hazır olduğumu kendisi ile paylaştım ve gerekli prosedürü tamamladık :-)

23 ocak 2013 Çarşamba sabah 05:00’de yeni bir hayata uyandığımın farkındaydım ve çalışmaya başladım. İlk 1 hafta biraz acı ve biraz da şaşkınlıkla geçti. Şaşkındım çünkü her yerim acısa bile üzerimde garip bir dinçlik vardı, şaşkındım çünkü sabahın 5’inde kalkmama, spor yapmama ve işe gitmeme rağmen akşam eve döndüğümde hiç bir yorgunluğum yoktu. Bilakis o kadar dinçtim ki, anlatamam…

Buraya geldiğim ilk günlerde bir yazı paylaştım. Kilosu ile sıkıntı yaşayan herkesin aslında içinde yaşadığı şeyleri yazdım, bunlar bizim gerçeklerimizdi sonuçta, yüzleşmek zorunda olduğumuz gerçekler.

Biraz gerçek, biraz gaz ile yolculuğa başladık. İlk 1 hafta bunca güzel duyguya rağmen kötü duygular da oldu tabii ki. Onun içinde bir yazı yazdım, sırf destek görmek için, insanların, bu programı yapanların desteğini yanımda hissetmek için. Umutsuzluğa kapıldım evet ve sağolsun buradaki dostlar yorumları ile bunu aşmamı sağladı.

Günler geçtikçe güçlenmeye başladım, hem mental açıdan hem de direnç bakımından. Sonra iş’ten istifa ettim, hemen akabinde hasta oldum ve 10 gün yataktan çıkamadım. Hasta ve işsiz olmak değil de spor yapamamak hakikatten üzüyordu beni! Hastalığı atlattım ve spora geri döndüm. Yapamadığım haftayı tekrarladım ve hala devam ediyorum.

Takvim olarak 45.günde olsam da aslında 37-38. gün içindeyim. Halen yolum var hedefe. Açık konuşmam gerekirse programı layıkı ile yapmıyorum. Yani öyle hissediyorum :-)

Hissetmek ayrı, gerçek ayrıdır ve ben aynaya baktığımda gördüğüm gerçek hissettiğimle ters orantılı. Göbek büyük bir ölçüde eridi, kollar, bacaklar ve omuzlar da gelişti.. Yüz kısmı da gidiyor tabii ki :-)

Programı yapan veya yapacak olan dostlara tavsiyem inancınızı, umudunuzu ve inadınızı koruyun. Geride bıraktığım 45 günün gerçekliği ile bunları söylüyorum. Ben şu anda 90 günün sonunda nasıl bir vücuda sahip olacağımı hayal ederek devam ediyorum. 45 günde böyle bir gelişim olduysa 90 günde nasıl olacak inanın bu beni heyecanlandırıyor.

Yılmayın ve elinizden ne geliyorsa onu yapın…

Telefondan yazıyorum bu yazıyı, eğer yazımda bir bütünlük ve akıcılık yoksa kusura bakmayın bu yüzden. Kendinize iyi bakın ve sağlıklı bir hayatı hayal ederek çalışmaya devam edin.

90 gün sonunda görüşmek üzere :-)

İbrahim…

14 Yorum

 1. DarthVader

  Herkese güzel temennileri ve motivasyon cümleleri için teşekkür ederim..

  Aykut hocam, inşallah bir mani olmaz ise bitirmeye kararlıyım, az kaldı zaten. Şu saatten sonra bitirmemek büyük aptallık olur. Yalnız aklıma takılan bir şey var, 10 kilo kadar verdim ama sabitlendi kilo artık ,veremiyorum.. Metabolizma belli bir kilo kaybından sonra kendini kilitler, kilo verme işlemi belli bir düzeyden sonra durur biliyorum ama sonra devam eder kilo vermeye.. Benim ki biraz uzun sürdü sanki:) Beslenme ile ilgili de bazı endişeler var kafamda.. Mail ile size bu soruları sormak istiyorum, bana bir yol gösterebilirsiniz inancındayım..

  Kendinize çok iyi bakın, yılmak yok, acı yok ve nihayet sonunda zafer bizim olacak..

  ” la vittoria sara nostra”

  Cevapla
 2. Ben programı 1 kere bitirdim. 2. turumda 62. günümdeyim. Bu motivasyonunu kaybetme güzel sonuçlar alacağından eminim. Özellikle 60. günden sonraki 4 haftalık karışık program sayesinde inanılmaz sonuçlar alacaksın. Azmini kaybetme ve 90 gün bitince bizlere güzel bir yazı daha hazırla ki yeni arkadaşlarımızda senden feyz alsınlar :) Tabi ki değişim fotolarınla birlikte…

  Cevapla
 3. Yazınız çok güzel bir yazı olmuş. Bende yarın 22. günümü tamamlıyorum. Umarım istediğimiz sonuçları alırız.. :)

  Cevapla
 4. Önemli olan istenilen sonucu almak değil midir zaten? :) İçine sinmese de sen yapmaya devam et, etkisi olduğunu sen bile anlamışsın bak. Ben bu dvd’yi içime sinmeden, istemeden aldım ama resmen bağımlısı oldum diyebilirim. :) Bu arada benim de 30. gün bitti. 2 gün sonra da sizin yorumlarınızı alacağım ben hayırlısıyla :)

  Cevapla
 5. umarım herşey istediginiz gibi olur geçmiş olsun hastalığınız için önemli olan düşmek değil yeniden kalkmak başarılar…

  Cevapla
 6. ilayda

  teşekkür ederim hocam inanın simdiden değiştirdi yarısına geldim sayılır programın :) bende o tişörtü giycem inşallah

  Cevapla
 7. ilayda

  istesemde bırakamıyorum yapmadıgım gün cok mutsuz oldugum icin devam ediorum ;)
  iyi gidiyor bomba resim bekleyin hocam ;)

  Cevapla
  • İşte bu gerçekten süper haber. Senden haber alamayınca üzülmüştüm. P90X sonunda sadece vücudunu transforme etmekle kalmayacak, komple hayatını değiştirecektir.

   Cevapla
 8. ilayda

  çok güzel yazı olmuş tebrikler aynı seyleri yasıyoruz ama devam dimi durmak yok

  Cevapla
  • İlayda Selam,

   Asıl senin nasıl gidiyor, onu merak ettim. Yarım bırakmış dahi olsan her zaman tekrar başlayabileceğini unutma. P90X bir kere senin kanına girdi çünkü :-)

   Cevapla
 9. İbrahim Merhaba,

  Bu güzel yazıyı telefonun klavyesinden bizimle paylaşman bile motivasyonunun hala ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor.

  P90X her ne kadar önce 90 günlük bir serüven olarak gözükse de, aslında tüm hayatı değiştiren bir deneyim. Bunu başarıyla bitirdiğin ilk günün sonunda, daha da fazlasını isteyerek sen de göreceksin.

  Son olarak, P90X’in onca egzersize ve yorgunluğa rağmen, seni ne kadar enerjik yaptığını çok güzel betimlemişsin. Bu kesinlikle doğru ve sanırım bu sitede bu yazıyı okuyan tüm P90X’çiler de buna katılacaktır.

  Programının geri kalanında başarılar… Artık bu aşamadan sonra yarım bırakmayacağını biliyorum.

  Teşekkürler,

  Aykut

  Cevapla
  • Harika bi yazı olmuş bence , bende 16. günündeyim bugün ve harika mutlu hissediyorum.12. günümde 4 kg verdiğimi öğrendim ve çok mutlu oldum.Büyük değişiklikler var hem fiziksel hemde moralim artıyor hergün .Hergün foto almayıda ihmal etmiyorum.Aykut hocam programı bir arkadaşım aracılığıyla temin ettim.Siteyi görür görmez dahil olmak istedim.30. günümde fotolarımı paylaşmak istiyorum.Hem kendim hem diğer arkadaşlar için moral olması için.Teşekkürler

   Cevapla
   • P90X’teki gelişmeleriniz için tebrik ederim. Aslında herkes ilk başta P90X’in fiziksel sonuçları üzerinde durur ama sizin de söylediğiniz gibi mental, yani psikolojiye pozitif etkileri de hiç yadsınamaz.

    P90X yorumlarınızı bir Blog yazısı ile paylaşmanızı çok isteriz. Başarılarınızın devamı dileğiyle…

    Cevapla
    • Çok teşekkür ederim hocam.Çok büyük etkisi oldu hayatımda sabah yapamadığım zaman akşam yapamazsam diye korku oluyor içimde :D.Bunlar hoş şeyler tabi.. 30 günümde 1 blog yazısı paylaşmayı düşünüyorum belki daha da erken olabilir :)

     Cevapla

Yorum Paylaşınız