Otel Odasında Egzersiz!

Bayram tatilinin ufukta görünmesi ile birlikte, tatil planları yapanlar için P90X’i birazcık daha erteleme bahanesi çıktı sanıyorsanız… çok yanılıyorsunuz. P90X, herhangi bir spor salonu vs. gerektirmeyen bir “Ev Fitness” serisi, ama bu demek değildir ki illa bir “Ev”e ihtiyacınız var! Akrabaların misafir odası ya da daracık bir otel odası farketmez… Tatilde de egzersizlerinize ara vermek zorunda kalmadan devam edebileceğinizi hatırlatırız.

Herhangi bir ekipman olmadan, sadece vücut ağırlığınızı kullanarak P90X egzersizlerinin %50’sinden fazlasını zaten yapabilirsiniz. Ama eğer çok sık seyahat eden biriyseniz, yerleşik hayatta kullandığınız bir çift dambılın yanı sıra, bir de Direnç Lastiği (Egzersiz Bantları da denir) edinmeniz, seyahatlerinizde bile egzersizleri uygulayabilme oranınızı %100’e çıkaracaktır.

Her birinizin başına gelecek bir durum” yazısında da bahsettiğimiz gibi, tatiller-seyahatler gibi, aslında ideal sayılmayan durumlarda bile egzersizlerinize ara vermeden devam etmeniz, “meydan okuma” etkisi ile, daha normal ve ideal zamanlarda devamlılığınızı daha da kolay kılacaktır.

Otel Odasi

4 Yorum

 1. ayhan3404

  zamanında az kasa indirip kaldırmadım :) kol kası için

  Cevapla
 2. Rumil-Lessien

  Bir futbolcu için final maçı , bir boksör için şampiyonluk maçı neyse sizin içinde P90X o olmalı her günü farklı bir final olmalı , sizin çabanız size muhteşem bir vücut kazandıracak o yüzden basit bir yer değişikliği P90X’e ara vermek için bahane olmamalı , çaba gösterdiğiniz her saniye de , her harekette , her meydan okuma da kazanan siz olursunuz.

  Cevapla
 3. umtku

  Bayram tatilinde son aya girmiş olacağım yazlığa giderken dambılları götüremem ama direnç lastiğini valize atacağım 15 günlük tatil süresinde devam edeceğim bir şeye başladığımız zaman sonunu getirmek gerek bahanelere sığındığımız zaman yarım bırakıyoruz..bende başladığım işi bitirmeyi sevenlerdenim:)

  Cevapla
 4. Bu Meydan Okuma etkisi dediğiniz etkiye kesinlikle katılıyorum hocam. Çok işe yarıyor ve o gazla sizi uzunca bir süre de götürüyor aslında.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız