Olmuyor… Olmuyor…

Herkese Merhabalar :)

Ben, P90X’in çekim gücü içinde kalmak için uğraşan bir tur P90X mezunu, ikinci tura bir türlü başlayamayan bir adet Muses… Arada siteye giriyorum, yorum yapmaya fırsatım olmadan çıkıyorum. Sınavlar, ev ara, emlakçılarla uğraş, derslere git derken hiç zamanım kalmıyor şu ara…

Bilgisayarın bozulması ile birlikte P90X yapmam imkansız hale geldi. Televizyon ve DVD kullanmıyorum, doğrusu TV benim psikolojimi bozup başımı ağrıtıyor, yıllardır dizi izlemem ama keşke TV olsaydı dedim ilk kez evimde… Bilgisayar da tamir edilemeyince ortada kaldım. Dışarısı çok soğuk olduğu için koşu da iptal olunca, sadece pole antrenmanı ile geriye düştüm hep.

Neyse efendim madem 1 ay P90X yapamayacağım dedim spor salonuna gideyim, gittim de … Evet hayatımda ilk kez spor salonuna girdim ve girer girmez kimsenin pek gelişme kaydedeceği bir yer olmadığını anladım! Hele ki P90X’ten sonra deyim yerinde ise attan inip eşeğe binmek gibi. Neden peki? Hareketler çok yetersiz, aynı şekilde çeşitlilik yok, karın çalışmak yok doğru dürüst. Ben aklımda kalan karın hareketlerini yapıyorum P90X’in. Hani bilsem ki oradaki hoca kabul edecek, “hocam salondaki TV’de P90X yapsam olur mu” diye soracaktım; ayıp etmiş olurum dedim ve vazgeçtim.

Tabii ki gittiğim salonda işinin ehli insanlar vardır ona bir şey diyemem, salon sahiplerini küstürmeyeyim ama sevmedim. Antrenman bittiğinde iyi hissetmiyorum, enerjimi harcamış ve rahatlamış olmuyorum. Olmuyor yani, bedenim P90X istiyor… Orada bisiklet çeviren herkese, gelin P90X yapalım diyesim geliyor.

P90X’te çeşit çeşit hareketi arka arkaya bağlıyorsun, adam akıllı ısınma ve soğuma var, yok yok, herşey var. Esneme, germe, denge, zıp zıp zıplama, tekme yumruk, barfiks… Salonda ne var peki? Daha çok, indir kaldır çevir… Yahu olmadı!

Ankara’ya dönüp öğrenci sefaletinden kurtulur kurtulmaz başlayacağım ikinci tura. 11 Ocak gibi olacak herhalde… Sonra da bir yeni bilgisayar edinmem gerekecek, keşke telefonumun P90X videolarını kaydedecek kadar hafızası olsaydı, her yerde yapardım o zaman :-(

Hepinize iyi çalışmalar dilerim efendim… P90X yeri doldurulamayacak bir adet sevgili gibi. Koşulların iyileşmesi ile kavuşacağım :-)

Bir 90 Gün Nostaljisi…

vintage musess

23 Yorum

 1. Eren

  O değişimden sonra 2. turu hayal bile edemiyorum :) Her şey istediğin gibi gelişir inşallah, en kısa zamanda başlaman dileğiyle :)) Ya sormayım sormayım dedim ama çok ilginç geldi, daha önceki yazılarında da vardı sanırım sürekli ev değiştirmek niye :D Çok fantastik bir öğrenci hayatınız var gibi :D

  Cevapla
 2. Aslında spor salonları hakkında iyisiyle, kötüsüyle söylemek istediğim bir sürü şey var ama şimdilik sadece Muhammed Ali’ nin bir sözünü paylaşayım :-)

  “Şampiyonlar salonlardan çıkmaz. Şampiyonlar içlerinde tutku, hayal ve amaç olan insanlardan çıkar.”

  Cevapla
  • musess

   :)bu konu ile ilgili blog yazılarınızı bekliyorum…. Ama bu söz çok net bir biçimde anlatmış durumu zaten

   Cevapla
 3. Toy

  Tam da bugün Musess yenilerde hiç blog yazmadı dedim.Yazını okumak,senden bir haber almak güzel :-)
  Bilgisayarının bozulmasına çok üzüldüm.Benim de laptopumun ekranı kırıldı :/
  Bu hafta tamir ettireceğim.1 Ocak yeniden başlama günüm.Aslında 1 aralıkta başlayacaktım ama olmadı.Bu sefer pes etmek yok.Başlayınca detaylı bloglar yazacağım :)
  Havalar gerçekten soğuk,bende ne zaman dışarı çıksam donuyorum.Dışarı da çok fazla ayaz var güneş açsa bile.Şimdi koşu yapmak gerçekten zor olur senin için,hasta olabilirsin :/
  Aslında kapalı havuz varsa oralarda yüzmeye gidebilirsin.Bende başlayacağım ama tarihi kesin net değil.
  Sizleri hiç unutmadım,her gün blogları okuyorum.Yorum yazmaya benim de fırsatım olmadı.Hepinizi çok özlediğimi ve hep destekçiniz olduğumu unutmayın.Bu sefer bırakmadan başlayalım Musess :) Daha bir kararlılıkla olsun bu tur :)

  Cevapla
  • Toy

   Yazmayı unutmuşum,bence de spor salonları p90x ten sonra insanın gözüne çok basit geliyor.Gördüğüm herkese p90x yapın en azından ne olduğunu araştırın demek istiyorum.Spor salonunda çırpınan insanların bu fiziği (çok ileri seviyelerden bahsetmiyorum) üç ayda elde edebileceği halde 1-1,5 yıl uğraşmak zorunda kalması beni üzüyor.

   Cevapla
   • musess

    Evet bana da hiç sonuç alınabilir gidi gelmedi toy belki çok uzun zamanda dediğin çok doğru :) bende senden haber alsam ne yapıyor acaba diye düşünüyordum? 1 aralıkta başlayamamana üzüldüm bilgisayarına da ama olsun geç olsun güç olmasın……yeni yıla p90x \ile girmek harika olur bende arkandan gelicem inşallah 11 inde blog yazmak bırakmanı zorlaştırıyor bence ben birinci turunda şimdi ben nasıl havadis vereceğim yapmazsam diye bırakmadığımı hatırlıyorum…….eksikliğini hissediyorum ben şahsen toy ;)

    Cevapla
  • musess

   :)kapalı havuza haftada bir gün gidebiliyorum o da çok zaman alıyor kışın saçını kurut giyin soyun yazacağın blogları keyif ile okuyacağım :) güzel bir gün geçirmeni dilerim toyyyyyy :)

   Cevapla
 4. musess

  Tooooyyyyyyy nerdesin! :)

  Cevapla
  • Toy

   Burdayıımmm :)

   Cevapla
 5. umtku

  Muses ben telefonuma bile yükledim hafıza kartını yükseltip :) heryere götürüyorum anlatırken izletiyorum ama moral bozmak yok 1 tur bitirdin zaten 20 gün sonra başlayacaksın :) beklemek sıkıcımı dersen çok sıkıcı çokkk ama sabırla bekleyeceğiz ve 2. Tur 3. Tur devam edeceğiz p90x olmadı mı eksik hissediyorum pufff

  Cevapla
  • musess

   Umtku bende senin gibi yapacağım misafirliğe mi gittin yolculuğa mı çıktın mekan mı değiştirdin çok güzel olur her yerde yanında evet motivasyonum düşmedi değil ama belki bu ara bitirmeye daha kararlı başlamama neden olabilir süreç içinde aksilikler karşısında bir zaman sonra iyice hırs yapmış oluyorum. 1 ay ilk deneme sonrası 2 ay sakatlık tan sonra daha çok motive hissetmiştim başlamak için

   Cevapla
   • umtku

    Motivasyonun artacak emin olabilirsin.. instagramda blue_yagoo ve barstylez bu ikisine bakarsan motive olacaksın hergün bunları izliyorum ve hareketleri yapacağım günleri iple çekiyorum:)

    Cevapla
    • musess

     Kesinlikle izleyeceğim ve inceleyeceğim :) zaten hemen gaza gelirim ben……. Pikaçuu diye çatılardan atlayan çocuklar yada ben bir farkımız yok her hareketi yapmak istiyorum nedense

     Cevapla
     • umtku

      Hahaha pikaçuu iyiydi :)) ben sakaltlanmadan önce şınav vardı bitane izledim yaptım yapınca acaip mutlu oluyorum :)

      Cevapla
      • musess

       O duygu çok tatmin edici ilk kez yapabilmek bir şeyi :)bazen diyorum ki keşke sirket çalışsaydım :)nasıl bir şınavdı bende deneyeyim :)

       Cevapla
       • umtku

        Şınavı çekerken çok yukarı çıkıyorsun ellerini belinde birleştirip tekrar aynı pozisyona geliyorsun:)

        Cevapla
        • musess

         Anladım sanırım :)

         Cevapla
         • umtku

          :) ) videoyu bulursam instagramda söylerim:)

          Cevapla
 6. The Rock

  bence hatırladıgın kadarıyla egzersizleri yapabilirsin hiç yoktan iyidir :)

  Cevapla
  • musess

   Denedim bir kaç gün ama çok yarım yamalak oldu birde psikolojik olarak tony ve çetesi ile yapmak daha güvende hissettiriyor beni kendi başıma daha çabuk biliyorum,,,,,, karın hareketlerini yapıyorum şuan sadece :)

   Cevapla
 7. Selam Musess…

  Güzel paylaşım için çok teşekkürler, ben de değişimini bir hatırlatmak istedim tek bir vintage kare ile…

  Ben de hiç spor salonu hayranı sayılmam. Çok az adım atmışlığım vardır, onda da ayna karşısında P90X yapmışımdır :-)

  Yakında sahalara yeniden dönmeni belki senin kadar ben de dört gözle bekliyorum.

  Yeni yıldaki en iyi transformasyon yarışmasında birinciliğin dışında yan ödüller düşünüyorduk. Mesela sağlam bir microsd kart bir tanesi olabilir :-)

  Cevapla
  • musess

   Hocam :) olmuyor spor salonu bana gelmedi sadece tek olumlu yani geniş olması ve bir sürü ağırlık olması:) yarışma da rakiplerim çok güçlü ama yan hediyeler de beni kalbimden vurabilir p90x yapmıyorken blog yazmaya devam kopamadım bir türlü kesim bu sitede face deki gibi bilinç altı mesajı var :)

   Cevapla
  • musess

   Bu arada bu motivasyon işini çok iyi biliyorsunuz koç aykut teşekkürler :)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız