O Yapabiliyorsa, Sen de Yapabilirsin! – 8

Motivasyonunuz ya da inancınız mı azaldı? O zaman izleyin! Öyle bir video ki, yetişkin bir adamı ağlatabilir! Yoga’ya inanmıyor musunuz ya da gereksiz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Alışık olmadığınız için ve birazcık zorlandınız diye içinizden pes etmek mi geçiyor? Pes etmek yapacağınız en kolay şey! Biz ise, zoru sevenleri seviyoruz. İlk engelde yarım bırakanları değil, devam edenleri… Sonuç alacaklarını bile bile, üşengeçliklerine yenilip rahata düşenleri değil. Artık biliyorsunuz… O ya da onlar yapabiliyorsa, “sen” de yapabilirsin! Hergün sonuçlarını paylaşanlardan hiçbir eksiğin yok. Aksine “bir” karar ve biraz irade kadar uzaksın. Ve en önemlisi… Kendine inan ve ASLA pes etme!

O’nun Hikayesi…

15 yıl boyunca, doktorlar bana

bir daha değneksiz yürüyemeyeceğimi söylediler.

Ve ben de bunu kabul ettim…

47 yaşında, engelli bir gaziydim.

Ve artık herşeyi bırakmıştım…

Körfez Savaşı sırasında paraşütçü olarak sakatlanmıştım.

Çok fazla atlayış, en sonunda sırtıma ve dizlerime etki etmişti.

Kilo aldım… Oldukça fazla kilo…

Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?

Koşamaz ve yürüyemez durumdaydım.

Egzersiz yapabilmek imkansızdı.

Hemen tüm eğitmenler beni geri çevirdi.

Bir tanesi hariç!

Beni tanımıyordu ama bana inandı.

Başka hiç kimse inanmadığında…

Pek çok kereler düştüm.

Ama sonra tekrar kalktım!

Hayatta herşeyim mümkün olduğuna inanmaya başladım.

Birşeyi “bugün” yapamamam “bir gün” yapamayacağım anlamına gelmez.

Herkes yanıldı! Herşey mümkündür…

Kendinize inandığınızda neler başarabileceğinizi asla küçümsemeyin.

Ve ASLA pes etmeyin!

 

17 Yorum

 1. İzleyince kendimden utandım resmen,biz bile 90 günü nasıl tamamlayacağız diye gözümüzde bile büyütürken,sakat bir insan bile onu başarabiliyor demekki bizde bile onun ki kadar azim yok

  Cevapla
 2. Şantiyede benim gözlerimi doldurdunuz ya daha ne diyim.
  Gerçekten harika bir azim ve değişim örneği. 2. hayat dedikleri işte tamda bu bana göre.

  Cevapla
 3. Bu videoyu ilk izlediğimde p90x’i tanımayan birisi olsaydım kesinlikle yalan derdim. Tanımama rağmen acaba mı diyorum. Ön yargılar demek ki bu derece yüksek insanlarda. Belki de sadece bendedir orasını da bilmiyorum :) p90x’in sadece spor değil bir yaşam biçimi olduğunu da apaçık ortaya koyan bir videodur bu. Teşekkürler.

  Cevapla
 4. Metehan

  Kesinlikle ama kesinlikle sadece bir vücut transformasyonu, değil adeta bir yaşam transformasyonu diyorum.
  Saygılar
  Metehan

  Cevapla
 5. Tüylerim diken diken oldu izlerken…

  Cevapla
 6. Her şey istemekle bitiyor, düşünün hiçbir şey olmamış gibi yan gelip yatabilirsiniz ama eğer gerçekten bizlere verilen 1 kereye mahsus kullanmak zorunda olduğumuz bu değerli hayatı farkındalık içinde yaşamazsak basit insanlar oluruz. Ve Yaratılış gereği insan bir Meleğe de eşdeğer olabilir hayvandan farksız da olabilir. Bu sadece bizlere bırakılmış bir seçimdir eğer kendimiz bu seçimi doğru yaparsak ve zorlukların (inandıktan sonra zor diye bir şey olduğunu düşünmüyorum) üstesinden rahatlıkla gelebiliriz. Misal ben Fen lisesi son sınıfa geçmiş ve gelecek sene sınava girecek biri olarak bu inancımı , hedeflerimi, motivasyonumu kaybetmemek için elimden geleni yapıyorum. P90X programımı akşam saatine aldım ve görmelisiniz şuan sırf Spor saatim gelsin diye kendime ders çalışma hedeflerimi koyuyorum ve ardından P90X yapmak benim için ödül gibi geliyor. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözünü layıkıyla yaşıyorum spor sayesinde. İnanın hedeflerinizi büyük tutun ve asla yılmayın. Önce kendinizi geliştirin sonra dünyayı değiştirin :-)

  Cevapla
 7. İnsanın inanınca neler başarabileceğinin ve programın kalitesini ortaya çıkaran mükemmel bir yazı olmuş,elinize sağlık hocam.

  Cevapla
 8. Aykut Hocam son andaki koşma anı benide çok etkiledi :) gerçekten şimdiye kadar gördüğüm videoların hiç biri beni bu kadart motive etmemişti harika bir paylaşım

  Cevapla
 9. Helal olsun, hemen kalkıp kenpo mu yapıcam…..

  Cevapla
  • ben bu video sayesinde ramazanda bırakmayı düşündüğüm halde devam ettim

   Cevapla
   • Ne mutlu o zaman! Ramazan kesinlikle P90X’e ara vermek için bir sebep değil. Kararınız ve devamlılığınız için tebrikler.

    Cevapla
 10. Duygulandiran bi basari hikayesi :) su son 3 haftamin gecmesini iple cekiyorum artik bende devam etmek istiyorum :)

  Cevapla
 11. glz00

  helal olsun adama yapamıyorum diyenlere ibret olsun

  Cevapla
  • Teşekkürler… Zaten sırada da sizin 1 ay sonuçları var :-)

   Cevapla
 12. İnsanın istedikten sonra yapamayacağı şeyin olmadığını gösteren bir motivasyon ve başarı hikayesi daha.. Allah izin verirse ben de Ramazan ayı sonrası kendi P45X’imin sonuçlarını paylaşmayı düşünüyorum ve eminim ki o da buradaki arkadaşlar için yeterli motivasyonu sağlayacak :-)
  Durmak yok, İnanç ve Azim . Hepimiz başaracağız .. BringIt!

  Cevapla
 13. Öncelikle bu videoyu benimle paylaştığı için İbrahim’e çok teşekkürler.

  Tam “O yapabiliyorsa, sen de yapabilirsin”e uygun bir video…

  Ve özellikle sonlardaki o koşma anının beni “vurduğunu” itiraf etmeliyim.

  Cevapla
  • çok güzel bir video ilk izledigim before afterlardan benim dikkatimi videonun başında adamın yüzündeki o hayatta olan soğukluğunu beklentisiz olduğunu görüyorsun ama sonra nasıl değişiyor mutlu bir insana dönüşüyor bence o ayaklarınnın gelişmesi 1 dereceden yoga diye düşünüyorum ayrıca spor salonu ve ev yazısı bu çok iyi örnek bu adam spor salonunda nasıl spor yapabilir? o son koşması insanın tüyleri diken diken oluyor..

   Cevapla

Yorum Paylaşınız