Koşubantlı Çalışma Masası? Kaldı Patronu İkna Etmesi!

Koşu bantlı çalışma masası mı dediniz?… Aslında böyle bir şeyin varlığından, belki de ilk olarak Victoria Beckham‘ın (hani şu futbolcu David Beckham’ın ikoncan eşi) Twitter’da paylaştığı, prototipini kendi yapmış olabileceği koşu bandı – çalışma masası kırma mobilyası sayesinde haberdar oldu dünya!

Egzersize, harekete teşvike her zaman varız da; koşu bandında o 15 cm ince topuklu ayakkabılar olmamış be Victoria! Yok, cık! Ama biz devam edelim… İşte ikoncan ablamızın bu furyada katkısı ne kadardır bilinmez ama, yürüyüş/koşu bantlı çalışma masaları, kendini “modern” hisseden kimi firmaların ofislerinde yer almaya başladı bile.

Tamam uzmanlar zaten, çağımızın sorun kaynaklarından sayılan “masa-başı” işlerdeki uzun çalışma saatlerinde sık sık mola verip, kısa yürüyüşler ve esneme hareketleri yapmayı sağlık için öneriyorlardı ama, koşu bantlı çalışma masaları bu işi bir adım daha ileriye götürdü. Gerçi fotoğraflara bakıp da “Peh! Hangi işveren buna izin verir ki?!” dediğinizi duyar gibiyiz… Ama kontra görüşte, yukarıda bahsettiğimiz uzmanların tavsiye ettiği sık molaları vermek yerine, yürüyüşünüzü çalışmaya devam ederken yapmak, uzun vadede patronların hoşuna gidebilecek bir opsiyon olabilir mi? Beraberinde, yine uzman araştırmalarının bulduğu, fiziksel aktivite sonrası salgılanan hormonların işyerindeki motivasyon ve verimliliğe olan pozitif katkısını da eklersek…?

Tabii burası Türkiye! Henüz daha işyerlerinde “spor ayakkabı giymek” bile kıyafet yönetmelikleriyle vs tartışılırken, koşu bantlı çalışma masalarına biraz daha yolumuz var gibi duruyor. Ama en azından şimdilik, evinde eski atıl koşu bandı, klasik çamaşır asacağı olarak duranlar, basit bir düzenek ile onu bir “koşu bandı çalışma masası”na çevirebilir, bilgisayar başında (oyun oynayarak, sosyal medyada zaman öldürerek, online gazeteleri gezerek vs) geçirdiği zamanı, kuşkusuz daha verimli hale getirebilir.

Ya da kim bilir, biraz risk alın! İş yerinde partoncuğunuza, tercihen burnundan solumadığı bir anda yaklaşıp, “patron, ofise bir tane koşu bantlı çalışma masası koymaya ne dersin? Ben gönüllü olurum ki” deyiverin!…

Not: P90X-Türkiye sitesi, kaybedilebilecek işlerden ve sonuçlarından sorumlu değildir! Ama ne olursa olsun daha fazla hareketliliği teşvike devam! :-)

Fitili Ateşleyen Victoria Beckham!

VictoriaKosuBand


Ve Dünyadan Koşu Bantlı Masalı Ofisler…

Kosubandimasa2

Kosubandimasa3

Kosubandimasa1

HamsterMasa

Yok artık! Hamster mısın sen?!

1 Yorum

  1. thefuture

    Çoook havali ??

    Cevapla

Yorum Paylaşınız