Kışın P90X’e Motive Olmak…

Tam bu sene kış sanki hiç gelmeyecek diye düşünürken :-) soğuk bir anda kendini fena halde hissettirdi. Artık hepimiz az çok biliyoruz ki P90X’in bir numaralı kuralı motivasyon. Peki P90X için motivasyonumuzu özellikle bu zamanlarda nasıl yüksek tutacağız?

Şunu dürüstçe itiraf edebilirim ki, P90X’e mental motivasyon açısından belki de en zor mevsimsel dönem tam da bu dönemdir (Aralık ayı başı). Çünkü fiziğinizin en öne planda olacağı dönemler (plaj günleri) geride kalmış ve de yeniden gelmesine en uzak noktadasınızdır. Aynı zamanda istenmeyen kiloların ve de koca göbeklerin, kalın kıyafetler ve montlar altında da en kolay saklanabileceği dönemdir.

Oysa madalyonun diğer yüzüne bakarsak, bu dönem P90X’e başlamak için aslında aynı zamanda en mantıklı dönemdir. Düşünsenize, bu dönemde ya da Yılbaşı’nda yeni yıl kararı olarak P90X’e başlayan bir kişi, tam da havaların tekrar ısınacağı Haziran ayına 1 değil, tam 2 tur P90X Mezunu ve vücudunu baştan sonra transforme etmiş biri olarak girebilir.

Yine bu sayfalarda, geçen yaz ufukta gözüktüğünde yani tabir yerindeyse tam da yumurta kapıya dayandığında, “hocam çok acil kilo vermem lazım… günde 1 değil 3 tur P90X yapsam acaba 90 günlük sonuçları 30 günde alır mıyım?” diyenleri çok gördük :-)

O yüzden tavsiyem, önünüzdeki “büyük tabloya” bakmanız ve büyük düşünmeniz. Unutmayın ki, şimdilerde yeni yeni ortaya çıkan kalın kazaklar, paltolar… göz açıp kapayıncaya kadar yeniden çıktıkları yere girecekler. Her zaman ardında kalan ise sizin fiziğiniz olacak.

Tercih sizin… Ya, nasıl olsa kış geldi diye P90X’i gündeminizden düşürürsünüz ve yine yumurta kapıya dayanınca tozlu rafından alelacele çıkarırsınız; ya da harekete tam da zamanında “şimdi” geçerek vücudunuzla ve dolayısıyla kendinizle yılın 365 günü barışık kalırsınız… Tercih her zaman sizin…

5 Yorum

 1. BBatuhan

  Insanity’e son 5 gün.. Sanırım zamanı iyi ayarlamışım. Yeni yılın başında P90X’e başlamak beni çok ama çok heyecanlandırıyor. Bakalım sonuçlar nasıl olacak :D

  Cevapla
  • Sonuçlar süper olacaktır…

   Cevapla
 2. Tamda motivasyon için siteye girdim ilaç gibi geldi hocam elinize sağlık çok doğru bir konu .

  Cevapla
  • Her zaman :-)

   Cevapla
  • Pınar BAYTAR

   kesinlikle katılıyorum :)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız