Katkı Maddelerinde Son Nokta… Pes Artık!

Daha önce de aynı fast-food zinciri hakkında bir yazımız olmuştu (Yeme Bizi Jared!) Kısaca hatırlatmak gerekirse, hani eskiden köyden bir tavuk alıp yemek yaptığımızda, tavuğun içinde tek bir içerik olurdu, o da “tavuk”; yani 28 farklı bileşen ve katkı maddesi değil!

Tabii tek bir markaya düşman ya da takıntılı değiliz. Genel olarak fast-food ve pakete girmiş ürünlerle ilgili; Biri Fast Food mu Dedi? Reklamıyla, Gerçeğiyle… ve Fast Food Severler… Afiyet Olsun yazılarımızı da okumuş olabilirsiniz.

Ama hadi bu sefer bütün bunları bir kenara bırakalım dedik… Yemeğiniz sizin olsun, belki sadece bir “ıslak mendil”iniz ile ağzımızı silelim dedik… Demez olsaydık…

Peki sizce “ıslak mendil”in içinde ne olmalı? Islak bir mendil değil mi? Yine yanıldınız! Söz konusu fast-food zincirinin ıslak mendilinin üzerindeki içerik yazısını görünce yine şok olduk (yoksa artık şaşırmadık mı?!) Aynen yazalım…

İçerik:

– Aromatik Uçucu Yağ

– Betanie

– Peg7

– Galguard nk2

– Cetac 29

– Di Propilen Glikon

– Gliserin

– Revers Osmos UV Filtreli Deiyonize Su

Sanki bilim-kurgu filminden fırlamış gibi mübarek. Sizi bilmeyiz ama biz bırakın yemeklerini yemeyi, mendilleri ile bir yerimizi silmekten bile vaz geçtik! Unutmayın ki, katkı maddeleri sadece ağzımızdan içeri değil, vücudumuzun en geniş organı sayılan “derimiz” yoluyla da içimize sokuluyor… Sonra kimse “kanser neden hortladı” diye sormasın…

SubwayIslakMendil

5 Yorum

 1. Eeee tabii oyle besinlere boyle mendil.

  O sattiklari besinlere temas eden parmaklar ve dudaklardan delilleri de ancak boyle bir mendil temizleyebilir :-))

  Sonra gorunur yerlerde bir alerji falan olur. :-))

  Cevapla
 2. Erkan

  Glikon ve gliserin zararli seyler degil. Uv filtreli su da keza oyle betain peg7 dr gliserol tabanli urunler ve deterjandan sabuna sampuna kadar her seyde var. O kadar korkulacak bisey yok yani adsm öldü vurmayin yeter :-) islak mendili yemediginiz surece ya da gunde 1 paket kullanmazsaniz sorun yok.

  Cevapla
  • İyiymiş bari… ;-) Gerçi Google’a “Glycerin Causes Cancer” yazdığımızda çok sonuç çıkıyor; ve Neutregena’nın el ve ayak kremlerinden o yüzden bu içerik çıkarıldı diye biliyorum.

   Günümüzdeki hiçbir şampuanı başınıza sürmeyin diyen de çok fazla kişi var; en iyisi kalıp yeşil sabun olmalı ama onu da biz yapamıyoruz :-)

   Neyse tamam, düşene bir tekme de biz vurmayalım o zaman… diyoruz amma, alışveriş merkezlerinde özellikle 2 büyük fast-food zincirinin önünde sürekli 10-16 yaş aralığı çocuklar…

   Cevapla
   • Erkan

    Gliserini yutssniz da zarar vermez hocam. Gliserin bazi kimyasallarla tepkimeye girerse tehlikeli olabilir. Gliserin e- sigaralarda kullanilan likitlerin de ana maddesidir. Yakilarak buhari tenefus ediliyor ve sorun yok. Ama dedigim gibi pakete girmis hersey zararli o yuzden mumjun oldugunca uzak dutmak lazim. Hos soludugumuz hava da bile bu kadar zehir varken takilacagimiz son sey islak mendil olsa gerek.

    Cevapla
 3. Ahahahaha :-) Islak mendilin içeriğine bakın yahu!!!

  Valla artık fast-food zincirlerinden değil yemek, önünden bile geçmiyorum. İleride çocuğum olursa, her “baba baba hamburger” dediğinde bi tane kafasına vuracağım ki, ileride nefret etsin :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız