Kargalar Kahvaltısını Yapmadan Uyanmak!

Günlerden Salı… Akşam spor yapmış olmanın mutluluğu içinde iş yerine geldim, bir günde fiziksel olarak değişim olması imkansız elbette ama ben sanki istediğim vücuda sahipmişim gibi hissettim bütün gün, çünkü başlayıp pes etmeyince sonucunun bu olacağını biliyordum. İş yerinde masa üstü takvimimin ilk çarpısı gün boyunca bana göz kırptı, bu sefer o çarpıları çoğaltmak gözümde hiç büyümedi hem de:) Gözümde büyüyen bitmek bilmeyen gündü, biran önce eve gidip sıradaki egzersizimi yapmak istiyordum.

Eve geldim, üstümü değiştirdim, odanın alanını spor yapmaya uygun hale getirdim ve DVD’nin play tuşuna bastım. Salı günü ve ikinci gün de tamam. Üstümü değiştirip odamı eski haline getirdim ve “Bir Kadın Bir Erkek Bir Çocuk” izleyeyim birazcık derken Whatsapp mesajı geldi. Bir arkadaşımız İstanbul’dan gelmiş, yarın toplanıyormuşuz. Eyvahhh… Ben gelemem desem olmaz, gidersem o saatte eve dönünce spor yapmam, biliyorum iki kere iki dört. Sigarayı bıraktım, alkol 90 gün yok. Ama orada olmam da lazım… İşte burada P90X’i yarım bırakıp yeniden başlamanın faydasını gördüm, hemen ipadimi kapattım, yatağıma girdim saati beşe kurdum, yanlış duymadınız sabah 5’e, çünkü 3 numaralı DVD günü Çarşamba olacaktı ve ben bu DVD’yi sabah yapmak zorundaydım.

Uyanmak bir ölümdü, uyandıktan sonra afyonumu patlatmak ayrı bir ölüm. Ev buz gibiydi, ısınana kadar canım çıktı. Ama çok enteresan şekilde daha zinde daha formda bir spor günü oldu. Şimdi iş yerindeyim, bu sabah takvimime iki çarpı attım ve bu çok eğlenceli geldi. Biraz uykum var, ama sabahları yapmak daha eğlenceli gibi geldi sanki…

13 Yorum

 1. musess

  Harika bir gün geçirmişsiniz enerjiniz hep yüksek kalsın, yazınız için teşekkürler

  Cevapla
  • icten

   Teşekkürler,
   Aslında bugün de sabah yaptım ve ben bu işi sevmeye başladım

   Cevapla
   • musess

    sabah sabah aradan çıkması insanı çok rahatlatıyor sorumluluğunuzu yerine getirmiş olarak gezmek gün içinde benzersiz:)

    Cevapla
 2. tariquinho

  Ernest Hemingway (gazeteci, fotoğrafçı, yazar, gönüllü sosyal işçi, konuşmacı ve rahmetli:)) bu kadar çok işin arasında o müthiş eserleri nasıl çıkardığını soranlara şöyle yanıt vermiş:

  -“Her gün ilk olarak en önemli işimi yaparım. Sabahın ilk ışığıyla kalkarım. Beni rahatsız edecek kimse olmaz. Hava soğuk olur. Isınmak için yazmaya başlarım, yazdıkça ısınırım. Böylece yazmak beni mutlu eder. Mutluyken güzel eserler ortaya çıkarırım.”

  Kulağa çok sade geliyor ama en önemli işi önce yapmak süper bir strateji :)

  Cevapla
  • icten

   çok güzel bir paylaşım olmuş bu…

   Kendimi mutlu etmek için uyanmak, güne kendim için bir şeyler yaparak başlamak bende çok pozitif bir etki bıraktı.

   Cevapla
  • Süper bir ankektod, teşekkürler…

   Cevapla
 3. Erkan

  Azminiz için tebrikler ama yazınızda dikkatimi çeken bir şey var.

  alkol 90 gün yok demişssiniz. 90 gün sonra alkol alacak mısınız? alacaksanız niye kendinize 90 günlük bir yasak koydunuz? içecekseniz bence spor yaparken için ki en azından aldığınız işe yaramaz kalorileri sporla atın. ukalalık olarak algılamayın. alkole karşı bir yobaz olduğumu da düşünmeyin. Hep sigaranın yerden yere vurulup, alkol ün daha az zararlıymış gibi lanse edimesine gıcık kapmışımdır.

  alko yada alkol alanlarla bir problemimi yok ama 90 gün alkol yok cümleniz garip geldi. 90 gün yoksa 91. gün de olmamalı bence.

  saygılar.

  Cevapla
  • icten

   Kalori hesabından dolayı alkol yok, 90 gün pasta da yemeyi düşünmüyorum mesela :) Ama daha sonrasında sporu bırakıp ohhhh haydi tüm sağlıksız besinler gelsin demeyeceğim. Kontrollü ölçülü ve sporlu bir gelecek planlamam var.

   Cevapla
   • Erkan

    vala 90 günden sonra ki kalori hesaplamanız şimdikekinden daha yüksek olmayacaktır mantıken. o halde daha fazla dikkat etmeniz gerekecek. hal böyle olunca alkol beslenmenizde cıssss bir seçenek olarak öne çıkar. içmeyin bence :-)

    Bence dedim dikkatinizi çekerim.

    Cevapla
 4. Paylaşım için teşekkürler İçten… Bana belki de en çok sorulan sorularından biridir, P90X’i sabah mı yapmalı, akşam mı yapmalı? Cevabı; sonuçlar açısından fark etmeyecektir, siz yeter ki yapın. Amma, devamlılık açısından sabah yapmanın daha avantajlı olduğunu biliyoruz. Akşama bırakanların her zaman önlerine bir engel çıkma olasılığı var. Sabah yapıp “kurtulursanız” ise, tüm gün kendinizi bomba gibi hissedeceksiniz :-)

  Cevapla
  • icten

   Evet hocam, kabul ediyorum sabah uyanmak çok zor ama uyandıktan sonra çorap söküğü gibi zaman geçiyor, üstelik kafa sadece spora odaklı oluyor yani tam konsantrasyon.

   Cevapla
  • ayhan3404

   hocam bence sabah yapmak en mantıklısı aksam iş yorgunluğu çok zor oluyor sabah es geçince akşamda es geçiyorum içden de böyle yapmakla en güzel kararı vermiş açıkcası yataktan kalkma anı ve sadece 5 dak sonrası bitmiş oluyor afyon batlaması kısmı :)

   Cevapla
   • icten

    Aynennn:-)

    Cevapla

Yorum Paylaşınız