Jason Statham Usulü Motivasyon

Jason Statham… Aksiyon filmlerinin aranan ismi, Hollywood’un belki de en karizmatik oyuncularından. Ama kendisi hakkında çok da bilinmeyen bir gerçek, onun sadece bir oyuncu değil, aynı zamanda gerçek bir sporcu, dalgıç, Kickbox ve Uzak Doğu dövüş sanatçısı da olduğu. Yani anlayacağınız aksiyon filmlerinde, iyi dövüşüyor “rolü” yapmıyor, iyi dövüşüyor! “Fit rolü” yapmıyor, fit! Transporter (Taşıyıcı)’dan Crank’a, 40’a yakın prodüksiyonda “dublör kullanmaktan” hoşlanmadığını ve büyük çoğunluğunda kendi dublörlüğünü yaptığını hatırlatalım.

Hadi tüm bunları geçtik, Jason Statham’ın 12 yıl boyunca İngiltere Milli Takımı’nda olimpik dalgıç olduğunu ve 1992 Dünya Şampiyonası’nda bu alanda dünya 12’incisi olduğunu çoğu kimsenin bilmediğinden eminiz! Özetle söylemek istediğimiz, Jason Statham’ın sadece karizmatik bir aktör değil, “kaya gibi sağlam” da bir sporcu olduğu. İşte bu sebeple, spor hakkında “bir-iki şey” bildiğine inandığımız Jason’un aşağıdaki sözüne kulak vermek istedik.

“İnsan vücudu, bir dinamite benzer… Tüm gün boyunca bir kurşun kalem ile vursanız hiçbir şey olmaz. Ama gerçekten sağlam bir çekiç darbesi indirdiğinizde… Patlar! Egzersiz yaparken de “ciddi” olun. Bir buçuk saatlik yarım yamalak birşey yapmak yerine, belki sadece 40 dakika “sağlam” birşeyler yapın. Farkı göreceksiniz…”

Şimdi Jason Statham, hiç P90X yapmış mıdır yapmamış mıdır, bilinmez… Ama onun bu sözünü duyunca nedense bizim aklımıza P90X geldi ister istemez! Abuk-sabuk işe yaramayan spor aletleri değil, göbeği titreten bantlar değil, zayıflama hapları değil, makyajlar bozulmasın diye asla terlenmemeye çalışılan sosyal spor salonları değil, koşu bantları değil…

Isınma ve soğuma periyotları çıkarılda, genellikle topu topu tam da 40 dakika kalan “sağlam” P90X egzersizleri geldi aklımıza!

P90X Jason Statham

11 Yorum

 1. Arkadaşlar bu adamın antreman tarzını bilen var mı? Crossfit mi yoksa fitness mi? Dövüş sporları olarak mma mi karate mi kungk fu mu boks mu nedir?

  Cevapla
 2. Size bir Jason sözü daha…..
  Ne zaman antrenmana başlasam,eyvah yine öleceğim.

  Cevapla
 3. gkniketya

  Biliyorum okuumustum görünce aklıma geldi bi laf atayım dedim

  Cevapla
 4. gkniketya

  Demekki vücut ağırlığıyla çalışmıyor kereta…:) p90x yapsaydı ince olurdu ..

  Cevapla
 5. gkniketya

  Aykut hocam bu adaminda beli çok kalın. :)

  Cevapla
 6. Erkan

  bu adam değil film çile çekse izlerim. ayrıca kendisi harbi hayvani bir sırta sahiptir. death race filminde barfiks sahnesinde görebileceğiniz üzere, hayvan gibi şiy yapmış.

  Cevapla
  • İlk filmini bir yere bakmadan kafadan söyleyene… Bravo! :-)

   Cevapla
   • Bana bravo! :-)

    Lock, Stock and Two Smoking Barrels… Mük-kem-mel filmdir! Daha da kariyerinin ilk filmi yani. Eğer Ocean’s Eleven, Italian Job ve Snatch türünde filmleri sevdiyseniz, bu dediğimi de kaçırmayın. Zekice bir senaryo!

    Bu arada gereksiz bir bilgi: Snatch filminde Jason Statham’ın karekterinin adı “Turkish” idi. Anne babası Türkiye’de tanıştığı için ismini Turkish koymuşlar. Dedim ya gereksiz bir bilgi diye ama olsun :-D

    Cevapla
 7. SerdarD

  Adamım!

  Cevapla

Yorum Paylaşınız