İnanmak Gerek…

Öncelikle Merhaba;

Sizlerle olmak çok güzel… Dilerim daha pek çok paylaşımda birbirimize faydamız dokunur. Benim yolculuğum başlayalı 1 yıldan fazla oldu aslında… Klasik durumdu benimki; evlen, çocuk doğur, sonrası saldım çayıra mevlam kayıra hesabı… Üstüne bir de günde 2 paket içtiğim sigarayı bırakınca, tartıda 92 kiloyu gören benim eteklerim tutuştu, soluğu bir diyetisyende aldım.

Günde 7 km yürüyüş, 100 mekik gram-gram uygulanan bir beslenme ile 7-8 ay gibi bir sürede ciddi başarı elde edip 58 kiloya kadar geriledim. Benim için büyük başarı oldu bu, zira senelerimi tombul biri olarak geçirdim… Şu anda 62 kilodayım 2 gün önce ise P90X’e başladım…

Zor olduğunu biliyorum ama bu kadar ham olabileceğimi aklıma getirmemiştim ne yalan söyleyeyim! Bu sabah vücuduma beton dökülmüş gibiydi, yataktan çıkarken epey zorlandım :-) Aklıma ilk gelen, 1 yıldır boşuna mı debelenip durmuşum ben oldu :D Şaka gibiydi, ama egzersize başlamamla beraber taa ki bitene kadar unuttum ağrılarımı.  İsabetli bir karar vermişim demek ki başlamakla. Nokta atışı olmuş hani…

Yarın 3. gün, hiç ağırlık çalışmadım ki ben hele barfıks korkutuyor beni… Ama biliyorum ben yaparım, hemen değil belki, yakında da değil ama muhakkak yaparım ;-)  Hedefimi belirledim, gözüm sonuçtan başkasını görmüyor şu anda :)

2 Yorum

 1. bjcaksontr

  Evet hocam kesinlikle haklısınız. .. barfixte okuduğum yazi cok işime yaradi tabiki cok zor ama elimden geleni yaptım… :))

  Cevapla
 2. Merhabalar Berat,

  Aramıza ve P90X dünyasına hoş geldin :-) Aynı yazında da bahsettiğin gibi P90X hemen hepimize, “daha önce boşuna mı debelenmişim ben” dedirten, mükemmel dizayn edilmiş ve sonuçları mükemmel olan bir program.

  Barfiks konusunda, tam da onunla ilgili “Barfiks Kabusunuz Olmasın -- Yardım Burada” yazısını öneririm.

  Çok başarılar,

  Aykut

  Cevapla

Yorum Paylaşınız