Sonunda Ben de Başladım…

Belki aylardır yeni bir vücuda girmek ve yeni bir hayata başlamak için araştırıyordum. Derken günün biri bir abim (kuzen) P90X’i bana tanıttı. Başta pek birşey çözemedim, yapabilir miyim diye tedirgin oldum ama 1-2 gün araştırmadan sonra 3. gün direkt sipariş vererek setimi edindim.

Sonunda aradığım doğru şeyi buldum diye hissediyordum. Sağ olsunlar 2 gün sonra elime ulaştı. Tam istediğim gün Pazartesi geldi ve geldiği gibi de başladım. Ama ne yazık ki şu sıralardaki salgın 2. gün bana da bulaştı. Bir de sinüzit enfeksiyonum aktifleşince 2 hafta yapamadım. Sonunda bu hafta uzun bir bekleme sürecinden sonra amacımı gerçekleştirmek için en büyük adımlardan birini attım.

İlk günümü güzel bir şekilde bitirdim. Bugün 2. günüm Cardio-X günündeyim, kendimi biraz fazla kaptırmışım sanki, bugün doğru düzgün bir şey yemedim daha çabuk forma girmek için. Meğersem hata yapmışım, Cardio X’i yaparken Tony’nin en çok üstünde durduğu konuda hatam vardı. “Umarım yeteri kadar kalori almışsınızdır” diyordu Tony. Bütün antrenman boyunca yeterince beslenmediğimden dolayı her yerim titredi, baş dönmesine kadar gitti. Ama neyse ki tam fayda alamasam da, 1 dakika yerine 40 saniye yapsam da bugünü de tamamladım.

Artık durmak istemiyorum. Bunda da kararlıyım. Hedefim hayırlısıyla 20 Nisan 2014 tarihinde fit ve sağlıklı bir vücuda kavuşmak ve bunu yapmakta da son derece kararlıyım. Buraya her hafta başı bir konu açacağım ve hepinizi durumum konusunda bilgilendireceğim. Eğer başlama tereddütündeyseniz gözünüz kapalı başlayın.

Şunu da belirtmek isterim, 14 yaşındayım. Sporun yaşı yok, belki benim yaşlarımda tedirginler, kaygıda kalanlar vardır, onlara da yardımcı olmak isterim… Spor 7’de de yapılır 70’de de… Hepinizi sağlıklı fit bir gelecek dileğiyle… İyi sporlar…

8 Yorum

 1. Hocam Merhaba;
  p90x e başlamak istiyorum fakat okuduğum kadarıyla sabah yapılması gerekiyormuş. Ben işim gereği ancak 18:00 den sonra yapabilirim bu şekilde olabilir ?
  ikincisi de ben barfiks çekemiyorum, askerde dahi barfiksi çekemedim bu programın bana bu şekilde nasıl katkısı olur?

  Cevapla
  • Merhabalar Ersin,

   Öncelikle P90X’e ilgin için teşekkürler. Ancak “P90X’i sabah yapmak gerekir” gibi bir durum tabii ki doğru değil. Aslında her saat yapılabilir ve çok iyi verim alınacaktır. Biz sadece önünüze bir mani çıkmaması açısından genellikle gündüz yapmayı, o açıdan tavsiye ederiz. 18:00’den sonrası da gayet uygun.

   Barfiksi “şu an” çekememek sorun değil. P90X’e sıfır barfiks ile başlayan pek çok kişinin programı 15-16 barfikslerde bitirdiğini çok iyi biliyorum. DVD’lerde başlangıç için alternatif hareketler gösterilecektir ama program, sonunda size barfiks çektirecektir.

   Cevapla
 2. Metehan

  Aramıza hoşgeldin kardeşim :)
  Gerçekten çok şanslısın, daha bu yaşta P90X ile tanışmış olman hem seni 1. olarak diğer arkadaşlarından ayıracak en önemli özellikler düşünce gücün , sabır, özgüven,derslerindeki başarı,azmin çok daha gelişmiş, değişmiş olacaktır.
  Zaten bu saydığım özellikleri uzun vadede göreceksin yavaş yavaş.
  14 yaşındasın sigara ve alkol kullanmassan 28 yaşına kadar kemiklerinin gelişme ihtimali çok yüksek bunu bana basketbol koçum dedi ve bilimsel birşey.
  Tekrardan başarılar…
  Aklında herhangi bir soru olduğunda soru sormaktan çekinme bizler burda bunun için varız.

  Cevapla
  • Hoşbulduk :) Bende Basketbolla ilgileniyorum bloğu baya bi takip ettim p90x’in boy uzamasına yardımcı olduğu söylendiğinden azmim daha çok artıyor gerçekten :D Gösterdiğin İlgi İçin Teşekkür Ederim Biraz daha motive oldum şimdi :D

   Cevapla
 3. Merhaba Doğuş,

  P90X Programı’ndan memnun olmana çok sevindim. Ben de dahil pekçok kişi keşke P90X ile senin yaşlarında tanışsaymışız deriz her zaman :-)

  P90X çok iyi dizayn edilmiş bir program ve faydalarını hayatın boyunca göreceğine eminim.

  Başarılar…

  Cevapla
  • Açıkçası Daha 3.günümden değişimi farketmeye başladım.Gerçekten çok iyi bir program Başlamadan 1 barfiks çekemezdim daha 5.gün 2 barfiks çekebildiğimi farkettim bu kadar erken bir şey beklemiyordum ama oluyormuş demekki :D Ama ne yazıkki 6.günümde tatil dolayısıyla misafirliğe bir yere kalmaya gittim e kendi evin olmayınca ne verilirse onu yemek zorundasın full hamur işi koyuldu önüme kaçamadımda aç kalıcam -_- e spor yapıcak yerde bulamayınca aksadı.Neyse ki aklımı başıma topladım aslında daha kalıcaktım ama kafama tak etti bugün geri döndüm Bugün en baştan başlıyorum Bidahada böyle bir durumla karşılaşıcağımı düşünmüyorum dersimi aldım :D

   Cevapla
 4. brucelee14

  bana rakip çıktı desene :)

  Cevapla
  • Kaçıncı gün? :D

   Cevapla

Yorum Paylaşınız