İmkansızı İste!

Merhaba Arkadaşlar.

Benim hayatımda inanmadığım tek bir şey varsa o da, birşeyi başarmanın imkansız olmasıdır. Ve bu yazımda bir nebze bu konu hakkında başımdan geçen bir P90X serüvenini kısaca sizlerle paylaşacağım.

Ben 2012 yılında üniversiteden mezun olmuş ve 4 senelik üniversite hayatım boyunca amerikan futbolu oynamış bir sporcuydum. Oynadığım pozisyondan dolayı kilomu maksimumda tutup son senemde 110 kg’larda sabitlemiştim. Üniversite bittiğinde direkt askerliğe başvurup yolcu oldum. Askerde resimlerde gördüğünüz gibi kiloma bir nebze daha kattım ve 2 aylık süreçte vücudumdan gerçekten haz etmemeye başladım. Bu süreçte çarşı izinlerinde ne yapabileceğim hakkında yaptığım uzun araştırmalar sonunda P90XTR sitesini buldum. Aykut Hocanın enerjisi ve motivasyonu beni aldı götürdü. Ve dedim ki ben de bunu yapabilirim!

Asker arkadaşlarım sadece dalga geçtiler, bırak askerliği normal hayatta bile böyle bir antrenmanın altından kalkamayacağımı ve hele bu içinde bulunduğumuz sıkı askeri disiplin içerisinde hiç imkanı olmadığını düşündüler. Ben hergün tuttuğum gece 02-04 nöbetlerimde çarşı iznimde edindiğim videoları, küçük cep defterime çöp adamlar çizip, hareketleri ezberlemeye başladım ve günlük spor saatinde tek başıma yüzlerce insanın önünde kendi kendime deli gibi P90X’e başladım.

60 gün boyunca hiç bırakmadım. Aykut Hocanın limon suyundan yağ yakıcı meyvelerine, kendi başıma yaptığım meyve süt vs takviyelerini full disiplinle uygulayıp, azmettim, gülüşlere aldırış etmedim ve askerliğimin tezkeresinde 93 kg. olarak, 17 kilomu geride bırakıp yoluma devam ettim.

Yalnız eve gittiğimde 1 aylık boşlama süreci yaşadım, ardından yarım kalan işimi tamamlamam gerektiğine karar verip, P90X-Türkiye’nin yardılarıyla, tam disiplin ve sizlerin önerileriyle motivasyonlarınızla… hayatımda belki de 10-11 sene sonra ilk defa 80’li kiloları gördüm.

Bu yazı çok gecikmiş bir teşekkür ve bir geri dönüş yazısıdır. Şu anda 101 kilo oldum, iş-güç stresini kendime bahane edip bunca zorluklar içerisinde savaşını verdiğim vücudumu, gene bir hiçe çevirdim. Ama gene geçen hafta uzun süreden sonra ilk defa yeniden p90xtr.com!a girdim ve dedim HADİ YENİDEN!

Yarın sabah gene bu zor mesai saatlerimde (07:30-20:30) sabah 6’da kalkıp “play” tuşuna basacağım. Sizler iyi ki varsınız, bu ortamda bu enerji olduktan sonra bizlerin önünde hiç kimse duramaz. Ve Aykut Hocam size sonsuz saygılar, sevgiler.

NOT:

1- Acemlikteki 110 kg halim.

2- Askerlik bittiğindeki 93 kg halim.

3- P90X, askerlik sonrasında bitirdiğimdeki halim.

4- Bonus! Ünviersitede amerikan futbolu oynarkenki 125 kg halim :-)

Cenk Asker FutbolCenk 3

12 Yorum

 1. Erkan

  Vixen askerliğini nerde yaptın sen?

  Cevapla
  • :-)

   Cevapla
  • viXen

   Devre olmadığımız kesin ama illa ki bilmek istiyorsan can kurtaran olarak yaptım :)

   Cevapla
   • A-ha! Ben de cankurtaran olarak yapmıştım, İncirlik Üssü’nde… Vixen benim alter-ego’m mu yoksa?! :-)

    Cevapla
    • viXen

     Sanırım sapık gibi sizi takip ediyorum Hocam…

     Cevapla
   • Erkan

    askerde saçma sapan eğitim yapıldığı kanısına nereden vardın?

    bugün p90x cd leri içerisinde yer alan pek çok hareket askerde ordu jimnastiği içersinde yada serbest spor eğitimlerinde yer alır.

    Cevapla
 2. Evet, süper bir P90X Mezuniyet pozu olmuş :-) Hem de askerde yapmak büyük başarı. Tıpkı Plyometrics DVD’sindeki tek bacağı protez olan Eric’in yapması gibi… Yani bahane yok baylar bayanlar! :-)

  Cevapla
  • hocam son attığım 2 emaile cevabınızı bekliyorum hala…

   Cevapla
   • Merhabalar Mete,

    Öncelikle pardon, dün ve önceki gün seyahat halinde olduğum iki güne denk geldiğinden maillerde biraz gerideydim ama şimdi ikisine birden cevap verdim :-)

    Sadece, mailde eklemeyi unuttuğum bir nokta; ilk günlerde (ve hatta haftalarda) tabii ki ekrandakilerin gerisinde kalmak son derece normal. Programın sloganlarından biri “elinizden geleni yapın, gerisini boşverin”… Aynen bunu yapın. Zaten performansınız da her geçen gün bir öncekine göre daha üstün olacaktır.

    Başarılar…

    Cevapla
  • Yalnız bugün başka bir yazınızda Eric’ in bacağının protez olduğunu yazmışsınız gerçekten ilk defa gördüm ve hayretler içerisinde kaldım… O adamın yanında bizlerin yaptığı hiç resmen hocam :) ve Pylo demişken o lanet antrenman yüzünden askerliğim uzayacaktı 1 çarşıya mal oldu bana; bölük komutanı görmüş pylo yaparken yanına çağırttı ne yaptığımı sordu. Kısaca özet geçtim ama o suratındaki boş bakışı görmeniz lazımdı, askeriyenin içerisinde önünde 10x5 kağıda bakarak yerinde zıplayan bir asker :))

   Cevapla
 3. viXen

  Vay canınaaa, çok başarılı. Tebrik ederim gerçekten hele ki askerde iken bu değişimi sağlamak müthiş.

  Aykut Hoca’nın yerinde olsam bu fotoğrafları alır, askeriyeye gider ve orada yaptırılan saçma sapan eğitimler yerine P90X programının yaptırılması için çalışmalar başlatırım.

  Cevapla
  • ViXen, çok teşekkür ederim yorumlarınız için ve hiç kolay bir süreç değildi. Evde spor yapmak gerçekten lüks gelmişti :)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız