Human Flag’de Son Nokta!

Yandaki fotoğrafta Photoshop yok! Ya da barfiks barına asılı dururkenki foto yan çevrilmemiş (öyle yaparsanız da aynı buna benzer bir efekt verecektir ama işin esprisi zaten orada). Gördüğünüz hareketin adı “Human Flag”…

Human Flag hareketi, kollar ile bara tutunarak, vücut tamamen yere paralel, insanoğlunun adeta canlı bir bayrağa benzemesinden alıyor ismini. Sanırız söylemeye gerek bile yok ki, inanılmaz bir üst vücut gücü gerektiriyor.

Korkmayın, P90X’te Human Flag hareketi yok :-) Biz P90X’çiler genellikle programdaki yine en zorlu hareketlerden biri sayılan “Crane – Kepçe” hareketi ile arkadaşlarımıza hava atmayı severiz. Ama dünkü yazıda “yeni yıl hedefleri”nden bahsetmiştik… Üst vücudu öylesine güçlendirip, arkadaşlara artık Human Flag ile hava atmaya başlamak, yeni yıl hedeflerinden biri olabilir mesela.

Bu arada, yine Human Flag ve türevleri ile ilgili araştırma yaparken, internette aşağıdaki videoya denk geldik. Yazının başlığı da ismini buradan alıyor. Human Flag’de son nokta! Bunu söylemekte haksız sayılmayız sanırım.

Hemen, hareketi gösteren jimnastikçi – dansçı Den Romanov’un da ismi verip, kendisini tebrik etmiş olalım. “Hah, kesin ip vardır!” demeyin :-) Disiplin, sıkı çalışma, azim… var. İp… yok!

Human Flag’de Son Nokta!

2 Yorum

  1. Ecem

    Pole Dance’a merakım var. Bir ara burada Muses’i de takip ediyordum, sahi ne oldu hocam Muses’e, yok mu artık?

    Cevapla
  2. SerdarD

    İp vardır ip!!! Zuhahahahahaha :-D

    Cevapla

Yorum Paylaşınız