Her Şeyi Yaparım! ……. Hariç

Biliyoruz ki çoğu kişinin gözü, bu yazıyı okumadan önce aşağıdaki görsele kayacaktır (doğru mu, öyle mi oldu?). O yüzden oradan devam edelim…

Her zaman söylüyoruz; P90X bir “kilo verme” programından çok, bir “vücut transformasyon” programı. Yani öyle ya da böyle, uygularsanız sizi ideal fiziğinize yaklaştıracaktır; kilo vermekse kilo vermek, hacim almaksa hacim almak… Ama şurası da bir kesin ki, genellikle yıllardır fazla kilolu olup kilo vermeye çalışanlar, vasat bir fizikte olup da bir fitness dergisinin kapağına çıkabilecek kadar iyi bir fizik yapma idealinde olanlara kıyasla… maalesef daha tembeldir! Ya da daha kibar deyişle, daha kolaycıdır.

Çünkü 2 kere 2’nin 4 ettiği kadar kesin ki, artık sağlıklı beslenip egzersiz yapmaya başlarsanız, vücudunuz da istesin ya da istemesin, iyi yönde değişecektir. Bu sebeple, eğer aynaya baktığınızda gördüğünüzden hoşlanmıyorsanız, bunun %99.99 oranda sebebi sadece “SİZ”siniz!. Ne “iri kemikliyim”, ne “su içsem bile yarıyor”, ne “benim metabolizmam yavaş”, ne de “bizim ailede herkes böyle”… Sebebi sadece “SİZ”siniz.

Bu sefer dost acı söylesin… bunun başka yolu yok arkadaşlar! Sizi ne mucize haplar, çaylar kurtarabilir, ne karnınızı titreten kemerler… Fiziğinizi değiştirmek istiyorsanız;

1 – Sağlıklı besleneceksiniz

2 – Egzersiz yapacaksınız

Ha eğer siz bu ikisini yerine getirmeye niyetliyseniz, işte ancak o zaman biz, size bunun en iyi ve başarılı yolunu gösterebiliriz. İşte “BİZ”im yaptığımız aslında sadece bu. Şimdi “SİZ”in ne yapacağınız önemli olan…

Herseyi Yaparim

8 Yorum

 1. merverol

  Herzamanki gibi Güzel bir yazı olmuş.su içmeyi bile unutan insanım :(( inşallah yakın zamanda dengeli beslenmeyi otuttururum.

  Cevapla
 2. Yeni yilda sitede dusen yag oranlarinin, six pack’ lerin, define olmus vucutlarin, en zor P90x hareketlerinin takir takir yapildigi degisim videolarini gorme umuduyla.

  Cevapla
 3. Erkan

  Konuya binaen bir küçük kıssa anlatmak isterim.

  Uhud savaşına saatler kala, Hz. Muhammed Zırhını kuşanıp sahabilerin karşısına çıktığında, savaşı saldırı savaşı mı yoksa, savunma savaşı mı yapalım diye tartışan sahabilerden biri kendisine ;

  ” Ya resulullah, isterseniz, şehirde kalıp, savunma yapabiliriz, savaş meydanına çıkmanıza gerek yok” deyince ;

  ” Zırhlarımı kuşandıktan sonra, savaşmadan bu zırhları çıkarmam, sebat edip, yeterince sabır gösterirseniz zafer sizindir” buyurur.

  Eşofmanlarını ( aşurtmen) giyip, play tuşuna basmış biri o dvd bitmeden o eşofmanlarını çıkarmamalı. Sabredin. Az yiyin bide. :-)

  Cevapla
 4. umtku

  Hocam sakatlanıp 2. Turu 3 hafta erken noktaladım hacim e başlayacağım bunun için ne kadar beklemeliyim..

  Cevapla
  • 1 hafta -- 10 günlük bir ara yeterlidir.

   Cevapla
   • umtku

    Teşekkürler hocam omuzum iyileşince başlayayım o vakit:)

    Cevapla
 5. icten

  Aslında çok kolay olan bir şey sağlıklı beslenmek ama hiç birimizin tercihi değil. Çünkü anlık zevkler ve kazançlar üzerine yaşamayı öğrenmişiz.

  Cevapla
 6. Yine damardan hocam!

  Cevapla

Yorum Paylaşınız