Hayatın Tadına Varamadım…

Öncelikle Hayırlı Günler…

Nereden başlayacağıma karar veremedim fakat dilimin döndüğünce sizlere bir şeylerden söz edeceğim. Ben 16 yaşında 1.81 boyunda ve 120 kilo ağırlığında bir yaşlıyım. Kendime yaşlı diyorum çünkü onlar gibi bir şeyler yapamayınca bahaneler uydurmaya başlıyorum. Bugüne kadar kilo veremememin nedeni de bu sanırım. En ufak bir zorluk gördüğüm zaman vazgeçiyorum.

Bundan 45 gün önce spor salonuna yazıldım. Bu 45 günün içinde toplasan 20 gün spora gitmişliğim vardır ya da yoktur. Ve aldığım sonuç 100 gram bile değil. Bunun nedeni tembel olmam, irademe ve nefsime hakim olamamak ve zorluklarla mücadele edememem sanırım.

Yaklaşık 3-4 gün önce motive olmak için önce-sonra videolarını izlerken P90X değişim videolarına denk geldim ve izledim. Bu kadar kısa süre içerisinde bu kadar şok edici sonuçların alınması beni cezbetti. Ve daha da iyisi en sonunda spor yapma hevesim geri geldi. Daha detaylı araştırma yaptım ve uygulama kararı aldım. Ve bu sefer diyetimi ve sporumu bırakmama adına yemin ettim. Hatta bununla da kalmadım buzdolabının kapağına, odamın girişinin karşısındaki duvara, masaüstü arka planıma Paint’ten yaptığım “Hayalindeki BEN’i yapmak istiyorsan pes etme…!” yazılarını astım.

Bu süreçte Allah’ın yardımı, ailemin desteği ve siz pek değerli insanların desteğini alarak yeni benliğimi ortaya çıkartmak çok keyif verici bir yol olacak. Şimdilik saygılarımla… =)

6 Yorum

 1. Orhan

  Gece gece uyku tutmadı içimden siteyi ziyaret etmek geldi.Bakayım insanlar neler yapmış ben yatarken kim ne kadar çalışmış görmek için :) Yazar:Orhan yazısını görünce çok şaşırdım :) Gerçekten çok şaşırdım :) Bu yazıyı 2013 ün ekim ya da kasım ayında yazmış olabilirim ki 16 yaşımda olduğumu söylemişim büyük ihtimal ekimin başı :) Vay be… 2013 ten bu yana köprünün altından gerçekten çok sular akmış…Şu an 18 yaşındayım 1.85 ve 130 civarıyım.21.günde bıraktım.Ben bıraktım p90x beni bırakmıyor.Düşünmeden edemiyorum bırakmasaydım keşke diye.Beynimde kıvılcımlar oluştu,başıma yıldırım düştü sanki şimdi müsaadenizi istiyorum biraz hayıflanmam gerek.Aykut hocam sizede teşekkür ediyorum beni dürttünüz farkında olmadan.İnsanların değişimlerini görmek için girerken kendi yazdığım bloğu görünce ve şoku atlatınca kendi kendime “Neden?” dedim.

  Hayırlı Günler…

  Cevapla
 2. Bunsur

  Umarım herşey istediğin gibi olur Orhan.

  Bu arada Aykut Hocam tekrar merhaba. Burak Ben. Hani şu 1 haftalık değişim geçiren burak. Dün p90x e tekrar başladım fakat 1.ay dışındaki çalışma takvimlerimi bulamıyorum. Yardımcı olma şansınız nedir?

  Aktif olarak blogta takılmaya başlıyorum ayrıca.Değişim fotoğraflarını göndermeye başlarım 1 haftaya kadar inş :)

  Cevapla
  • Merhaba Burak,

   Yardımcı olma şansımız yüksek :-) Program Takvimini yeniden gönderdim bile.

   Değişim fotolarını bekliyoruz :-)

   Cevapla
 3. viXen

  Orhan, çok güzel yazmışsin, oldukça etkilendim. Birçoğumuza senin yaşında olma şansını verseler hayatımızdaki her şeyi istediğimiź şekilde yapmak için pes etmeden uğraşırdık.

  Lütfen pes etme

  Cevapla
 4. Selam Orhan,

  Yanlış hatırlamıyorsam, sitede başka yazıların da vardı. Geçmiş defterleri karıştırırken :-) kontrol bekleyen taslaklar arasında bu yazına rastladım; köprünün altından ne kadar sular aktı bilmiyorum ama çok güzel kaleme aldığın için yayınlamak istedim.

  Umarım şimdi herşey yolundadır ve istediğin sonuçları alma yolunda ilerliyorsundur…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız