Günün Email’i…

P90X-Türkiye olarak günde yüzlerce email alıyoruz. Ve mümkün olduğunca kısa sürede, her birini en doğru şekilde yanıtlandırmaya çalışıyoruz. Siz de ister P90X, ister beslenme ya da hemen her konuda sorularınızı info@p90xtr.com e-mail adresine yöneltebilirsiniz. Burada, “ne saçma soru, git Google Amca’ya sor!” demek yok :-)

Bu başlık altında, bize gelen e-maillerden, başkalarının da cevaplarından yararlanacağını düşünerek seçtiklerimizi (tabii ki isim belirtmeden), cevaplarıyla birlikte sizlerle paylaşacağız.

İşte Günün E-mail’i…

Tarih: 29/03/2014 – Saat: 14:18

Email: Merhabalar Aykut Hocam :)

Bugün 16. günümü bitirdim çok mutluyum, beslenmeme ve uyku düzenime çok dikkat ediyorum. İkinci öğretim olmama rağmen 1 haftadır gece 12’de uyuyup sabah 7 gibi uyanıyorum ve güne erken başlamak harika bir şeymiş :-) Hayatımın düzene girmesi gerçekten çok uzun zamandır istediğim bir şeydi ve bunu P90X’e borçluyum. Belki böyle şeyler demek için erken ama P90X’in verdiği mutluluğu, dinçliği ve pozitif enerjiyi hücrelerimde hissediyorum hocam :-)

1. gün ve 15. gün fotoğrafını sizinle ekte paylaşıyorum. Onun dışında sormak istediğim sorular da var tabi :-)

Öncelikle Eti Form’un mısır ve pirinç patlağı gün içinde ara öğün olarak tüketilebilir mi ve zararlı mıdır?

2. sorum ise hocam Nescafe 2’si bir arada zararlı mıdır ya da günde bir tane içilmesi uygun mudur?

Son sorum ise hocam kahvaltıda portakal suyu içiyorum, Cappy’nin şeker ilavesiz olanından :-) Peki Aykut Hocam siz ne düşünüyorsunuz, kahvaltıda hazır portakal suyu içmeye devam edeyim mi yoksa başka alternatifler mi deneyim?

Biraz başınızı ağrıttım ama heyecandandır hocam kusuruma bakmayın :) Bu arada 90. günüm biter bitmez ben de hazırladığım ve 90 gün boyunca notlarını almayı düşündüğüm küçük şeyleri paylaşmak istiyorum ama önce bi mezun olmak gerek di mi hocam :-) Şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler Aykut Hocam yorumlarınızı merakla bekliyorum :))

Mahir 1-15

Ve Cevabı…

Tarih: 29/03/2014 – Saat: 18:53

Email: Merhabalar XXXXX

Öncelikle 15. gün sonuçlarını paylaşmana ve de özellikle gördüğüm değişime gerçekten çok sevindim. Bayağı şişkin bir göbekten (pardon :-) şimdi 4-pack’ler çıkmış ve belli ki 6-pack’ler de yolda, 90 günün sonunda seninle olacak. Gerçekten gördüğüm en iyi 15 gün değişimlerinden. Ve yaşadığın diğer pozitif değişimler ve hayatını düzene sokması da bonus. Hemen sorularına geçeyim.

Bahsettiğin Eti Form’un yeşil paketlerde disk şeklindeki mısır ve pirinç patlaklarıysa, ben de onlardan zaman zaman tüketiyorum. Tam olarak bir ara öğün sayılmazlar, yani besin değerleri yok. Ama açlığı zararsız yoldan gidermekte birebirler. Üzerine bir de ayran içersen, o zaman daha bir ara öğün sayılacaktır. Hem midende hızla şişerek, gerçekten tokluk hissi oluşturacak ve zararlı alternatiflere yönelmeni engelleyecektir.

Nescafe 2’si 1 Arada’dan kastettiğin sanırım, şekeri olmayan, sadece kahve ve süt tozundan oluşan. Tabii ki ara sıra içilmesinde hiçbir sorun yok, şekersiz olması da bir avantaj ama çok endüstriyel (işlenmiş) bir ürün ve içindeki süt tozu da o kadar masum değil. Yine kahvenin de su tutucu etkisi olacaktır. O yüzden günlük bir rutin halinde değil de ara sıra keyif için tüketmeni öneririm.

Ve son olarak hazır meyve suyu… Buna cevabın kesinlikle hayır! Firmalar her ne kadar “şekersiz” dese de içinde mutlaka aroma kullanılıyor. Her türlü hazır meyve suları, hatta meyveli sodalar da dahil, P90X sonuçlarını baltalayıcı ürünler maalesef. Alternatif olarak kendin taze meyve suyu sıkmayı deneyebilirsin. Onu da şeker oranı yüksek tamamen portakaldan değil, mevsimine göre greyfurt, nar ve limonla karıştırdığında, çok daha sağlıklı bir alternatif olacaktır.

Tekrar başarılar. 15 gün sonuçları çok iyi gözüküyor ve tabii ki 90 gün sonuçlarını da zevkle Blog’da görmek isteriz.

Not: Hatta bu mailini de sitedeki “Günün Email’i” bölümünde yayınlamak isterim, senin için sakıncası yok ise :-)

8 Yorum

 1. Gerçekten 15 gün sonuçlarınız çok iyi. İnşallah bu istikrarla gidip sonuca ulaşırsınız.Motivasyonunuzun düştüğü anlarda p90x görselleri incelerseniz size çok faydası olacaktır.

  Cevapla
 2. ayhan3404

  yine güzel bir paylaşım olmuş hocamın da belirtiği capy vs tarzı içecekleri bende önermem nescafe hocamız bu konuda iyimser bile davranmış bana kalırsa ağzına bile sürme imkanın varsa gerçek kahveyle bu ihtiyacını gider derim içecek olarak ta 3 seçenek ya kendin meyve suyunu yapacaksın ya ayran yada soda meyvelisi güzel oluyor ::) nacizane notlarım

  Cevapla
 3. hocam blki buraya yazmak biraz abes olcak konuyla pek alakasi yk ozur dilerim ama sizi uzun zmndr takip edyrm ancak iletişim kurmk pek nasip olmadı sizinle nasil konusabiliriz baslamk istyrm ama aklımda asiri soru işaretler var o yüzden bilgi almk istyrm yrdimci olursanz ck sevinirim

  Cevapla
 4. merhaba hocam ben 14 yaşındayım ve p90x’e başlamak istiyorum sizce L-Carnitine kullanayım mı , benim yaşımdakinlere zararlımıdır ve kullanırsam hangi markayı tercih edeyim cevap verirseniz çok sevinirim.

  Cevapla
 5. Hocam egzersiz formunu yollamayı unutmuşsunuz galiba rica etsem yollarmısınız :) Hocam bide şınav çekmeyle ilgili bi blog varsa verirmisiniz

  Cevapla
 6. Kendi Blog’uma bir yorum yapayım :-)

  Eğer emaili sahibi isterse, benimle paylaştığı 15 gün sonuçlarını burada da paylaşabiliriz.

  Cevapla
  • Kendi Blog’unuza yorum da attınız :) O zaman 15 gün sonuçlarını paylaşalım hocam :)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız