Günün Email’i…

P90X-Türkiye olarak günde yüzlerce email alıyoruz. Ve mümkün olduğunca kısa sürede, her birini en doğru şekilde yanıtlandırmaya çalışıyoruz. Siz de ister P90X, ister beslenme ya da hemen her konuda sorularınızı info@p90xtr.com e-mail adresine yöneltebilirsiniz. Burada, “ne saçma soru, git Google Amca’ya sor!” demek yok :-)

Bu başlık altında, bize gelen e-maillerden, başkalarının da cevaplarından yararlanacağını düşünerek seçtiklerimizi (tabii ki isim belirtmeden), cevaplarıyla birlikte sizlerle paylaşacağız.

İşte Günün E-mail’i…

Tarih: 04/08/2014 – Saat: 23:14

Konu: Kıl

Email: 

Size bir soru soracaktım ama sporla ilgisiz biraz. Buradaki herkesin önceki sonraki fotolarına bakıyorum, siz de dahil öncekinde kıllı vücut varken diğerinde pürüzsüz. Kendiliğinden mi dökülüyor yoksa birşey mi sürüyorsunuz? Sürüyorsanız da markasını verirseniz çok sevinirim.

Ve Cevabı…

Tarih: 05/08/2014 – Saat: 00:41

Konu: Re: Kıl

Email: Merhabalar,

Çok da alakasız bir soru sayılmaz, aslında çok sık sorulur. Bazı kaynaklarda okuduğunuzun aksine kıl/tüy ile kasların ve gelişimin hiçbir ilgisi yoktur. Ve tabii ki P90X’in de, diğer tüm artılarının yanında bir “tüy dökücü” özelliği yoktur. Bu tamamen estetik bir seçim.

“Öncesi” fotoğraflarında, vücutlar daha kötü ve haliyle insanlar daha “salmış” vaziyette… “Sonrası” fotoğraflarında ise insanlar yeni fizikleriyle gurur duymakta ve daha “özenli”… Fazla kıllardan (kazaktan) arınmış bir vücut, tabii ki kasları daha define gösterecektir. Manuel yollardan kıllardan kurtulmanın çoğunlukla tercih edilmesinin sebebi budur. Benzeri genellikle daha bronz bir tene kavuşmakta da vardır. Yeni kazanılan daha fit bir fizik, özellikle yaz aylarında daha fazla güneşe maruz kalır. Biraz bronzlaşmış bir tenin de yine diğer örnekte olduğu gibi, vücudun daha “lean” ve define görünümüne katkısı vardır.

Son olarak, marka ya da yöntem sormuşsunuz… Eğer siz de fazla tüylerinizden/kıllarınızdan kurtulmayı tercih ederseniz, herhangi bir tüy dökücü krem vesaireye göre daha acılı olsa da, Veed Soğuk Ağda Bantları tarzı bantlar, zaten herhangi bir epilasyon çeşidine pek alışık olmayan bir erkek bedenini, uzun bir süre istenmeyen kıllardan uzak tutacaktır.

1 Yorum

  1. Valla benim de merak ettiğim bir konuydu, çok güzel açıklamışsınız hocam.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız