Gerçek Ken ve Barbie? İstemem Kalsın!

Bir yıl kadar önce “Tembellikte Son Nokta!” başlığında benzer bir konuyu ele almıştık. Bu sefer ise biraz daha “X-tremi” var… İlk kahramanımız Ken (Barbie’nin Ken’i). Daha doğrusu o kendini Ken sanıp asıl ismini kullanmaktan nefret etse de, gerçek adıyla Justin Jedlica.

Justin, Barbie’nin erkek arkadaşı Ken’e benzemek adına, 100,000 dolardan fazla para harcayarak ve 90’ın üzerinde operasyon geçirerek, bizce sonunda daha çok Yılmaz Morgül – Angelina Jolie kırması bir şeye benzemiş… Geçirdiği estetik ameliyatlar arasında, biceps implantı, triceps implantı, 6-pack implantı, göğüs ve popo implantları da var… Tabii spor yapmak çok zor olduğundan, kendisi bu yolu daha uygun görmüş; siz hala P90X diye debelenin :-)

İkinci kahramanımız ise, gerçek hayat Barbie’si, Ukrayna’lı Valeria Lukyanova… Ken’in aksine, gerçek hayat Barbie’si, sadece ve sadece tek bir estetik ameliyat olduğunu iddia ediyor (tabi, tabi…) Ama aşağıda göreceğiniz plaj fotolarında Photoshop olmadığı doğru (GQ editörlerinin gözetimi altında çekildiğinden). Barbie ölçülerinde olabilmek adına yıllardır ağzına tek bir lokma dahi koymayan (%100 sıvı diyetinde olduğundan) Valeria’yı, gençlere verdiği yanlış imaj ve mesajdan dolayı, hem feminist örgütleri hem de nütrisyonistler gördükleri yerde bir kaşık suda boğacak durumdalar; artık hangisi daha önce yakalarsa…

Barbie ve Ken’in gerçek hayat buluşması ise, birbirlerine ilk görüşte aşık olacakları beklentisinin tam aksine, tam bir soğuk hava rüzgarı ve felaket ile sonuçlanmış; bunu birlikte çekildikleri fotoğraflardan da az çok görmek mümkün :-)

Son olarak sözün özü, diyeceğimiz odur ki, aman diyelim siz bırakın Barbie’yi Ken’i, siz siz olun, sadece kendiniz olun. Tabii ki fiziğinizi ve hayatınızı daha iyi kılmak adına egzersiz yapın, sağlıklı beslenin vs… Ama bunları her zaman önce kendiniz için yapın. Ve ne olursa olsun kendinizi sevin.

Ken - Barbie

6 Yorum

 1. Toy

  İkisi de ne kadar korkunç ve yapay gözüktüklerinin farkında değiller galiba :)

  Cevapla
 2. tariquinho

  “…sonunda daha çok Yılmaz Morgül – Angelina Jolie kırması bir şeye benzemiş…” :))))

  hazır bıçak altına yatmışken beyin naklini de aradan çıkarsalarmış keşke

  Cevapla
 3. icten

  ikisi de çok itici görünüyor.

  Cevapla
 4. Erkan

  Gercekleri gibi kollari bacaklari sokulup takilabiliyor mu acaba? Eger oyle degilse buyuk eksiklik olmamis o ameliyatlar.

  Cevapla
 5. musess

  Çok gerçekçi bebekler,

  Cevapla
 6. Değişik ve güzel bir yazı olmuş Aykut Hocam. O daha önceki yazınızı da hatırlıyorum, BBG evi gibi bişeyde çıkan adamın 6-pack ameliyatı olmasını. Olsun, biz debelenmeye devam :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız