Tembellikte Son Nokta!

İnsanların daha iyi bir fiziğe olan arzusunu anlarım. Çünkü benim lügatimde daha iyi bir fizik demek aslında, daha sağlıklı bir fizik, daha sağlıklı bir hayat, daha büyük bir özgüven, daha fazla enerji, genellikle daha sosyal bir çevre, daha iyi bir cinsel hayat (doğru!)… özetle daha kaliteli ve uzun bir hayat demektir.

Ama insanların sadece “6-Pack”lere olan obsesyonunu anlamam. Özellikle de, bunu başarmak için, oturdukları yerlerinden kalkıp sıkı çalışmak ve fedakarlık yerine, 6-Pack implantları edinecek kadar çıldırmış olmalarını anlayamam!

Evet, bu bir şaka değil. En son olarak İngiltere’nin ünlü Mr. Paparazzi’si Darryn Lyons, bizdeki Biri Bizi Gözetliyor’un İngiliz ünlüler versiyonu “Celebrity Big Brother”da, implant ile yerleştirilmiş 6-Pack baklavalarını gururla sergilerken, sanırım bu obsesyonun seviyesini en abartılı şekilde gözler önüne sermiş oldu.

Bunun, ne kadar güzel bir görüntü olduğu yorumunu sizlere bırakıyoruz (bana kalırsa Teenage Ninja Kaplumbağa’larına dönmüş) ama asıl olan, insanoğlunu bu kadar tembelliğe iten ne? İyi bir fizik ve de illa beraberinde “6-Pack” istiyorsanız… Bunun için çalışacaksınız! Bu kadar basit.

indir

Kaldı ki, 6-Pack implantlar bunun ilk ve tek örneği değil. Yurtdışında tahmin edebileceğinizden çok daha fazla satışı olan “Ab-Hancer” denilen göbeklilere, t-shirt altından sahte 6-pack görünümü veren plastik aparatlar mı, göbek kıllarını 6-Pack illüzyonu yaratacak şekilde kesen erkekler mi, yine solaryum yatağında karın kası imajı yaratacak şekilde yanık izi oluşturan kızlar mı, yoksa konserinde göbeğine 6-Pack makyajı uygulayan Mariah Carey’i mi istersiniz?!

Öte yandan, dönüp kendi Blog’umuza baktığımızda, İbrahim’i, Metehan’ı, Furkan’ı, 30 günlük sonuçlarında bile 6-Pack’leri çıkan Muhammed’i, geleceğin Beachbody’si Umut’u, Burak’ı, Derya’yı, Güliz’i… ve daha ismi şu anda aklıma gelmeyen bir sürü gerçek başarı tablosunu görüyoruz.

Yani, gerçekten iyi bir fizik istiyorsanız, buna o kadar uzak değilsiniz. Hatta düşündüğünüzden çok daha yakınsınız.

Sahte 6-Packler

20 Yorum

 1. vallaha şunları görünce göbeğimi daha çok sevdim :)

  Cevapla
 2. Hocam gerçekten acınası bir haldeyiz bu bir gerçek ama yapacak çokda birşey yok :D

  Bugün 6.günü tamamladım Kempo X vardı çok rahattı bu baya hoşuma gitti hele o Ab Ribber X’den gibi bişey varken cennetteyim gibi geldi :D

  Benim bir sorum olucak şimdi hocam ben bu legs&back antremanında barfiksi kapıya monta edemedım daha dogrusu evdekı kapılarda olmuyor bı ara denıyım nolucak dedım kapının cercevısıyle beraber aşşağı indim :D sonra silikonla onu geri tamir ettimde bu sebebten bende direnç lastiği ile yapıyorum baya kolayıma gidiyor açıkcası bir sorun olurmu acaba illa barfiks lazımmıki?

  Cevapla
  • Son sorumu unutmuşum hocam markette satılan ton balıkları ne kadar zararlıdır bu dardanel’in falan varya kücük kutularda yagını süzdürsek oda yenirmi çok fazla kalori yaparmı yani besin tablosunda yoktuda ton balığı :D

   Cevapla
   • Evet haklısın, biraz daha araştırıp, P90X Beslenme Tablosu’nda doğru kategoriye ekleyebiliriz. Ama ön bilgi olarak, yağı iyice süzüldükten sonra, doğal bir protein kaynağı olduğu ve fazla katkı maddesi içermediği için, tüketilebilir. Porsiyonunu azaltıp, güzel bir salatanın üzerinde de deneyebilirsin. GDO’lu olmadığından emin olduktan sonra, mısır da ton balığına çok yakışacaktır :-)

    Cevapla
  • Öncelikle ilk haftalarımızda benzer duyguları istisnasız hepimiz yaşadık (aramızda Robocop olan yoksa :-) ve giderek her hafta daha iyi olduğunu sen de göreceksin.

   Diğer konuda, Direnç Lastiği’nin Barfiks’in vereceği tüm etkiyi veremeyeceğini söyleyebilirim. En ideali, barfiks çekebilecek bir lokasyon bulmandır, ama olmuyorsa, P90X’in tabii ki sadece Barfiks’ten ibaret olmadığını (normal koşullarda haftada 1,5 kez gibi karşına çıkacaktır egzersizlerde) ve yine de bitirdiğinde çok iyi sonuçların olacağını söyleyebilirim.

   Cevapla
 3. MrCaner

  teknoloji geliştikçe insanlar hep kendi zararına şeyler üretiyor buda bunun kanıtı. fakat eğer bizler p90xden olumlu sonuç alıp ( ki p90x programını düzenli yapıp diyetide uygulursak %100 olumlu sonuç ) çevremizdeki insanlarıda yönlendirebiliriz bu yüzden ben sadece bu sporu önce kendim için sonra çevrem için yapıyorum :)

  Cevapla
 4. fat pack :D

  Cevapla
 5. Mesut

  Bir şey daha sorucam bu adamda six pack mi var eight pack mi one öyle ^^

  Cevapla
 6. Mesut

  Allah’ım cidden bunu mu kullanıyorlar? Izgara yapılmış tavuğa dönmüşler, midem bulandı bundan sonra ızgara tavuk yemiyicem ^^

  Bu kadar saçma bir şeyi ne diye kullanıyorlar ki cidden çok çok çok saçma 0-o

  Cevapla
  • Ninja Kaplumbağaları’na dönmüş demiştim ya, bakın bakalım :-)

   Ninja

   Cevapla
   • :-) :-) :-) Hocam bu foto tam olmuş işte, çok güldüm yaa… Yine çok güzel ve değişik bir konuya değinmişsiniz. Elinize sağlık.

    Bu arada sayenizde ilk ayımda tam 5 kilo yağ kaybettim (ölçtürdüm) ve kendimi hiç olmadığı kadar enerjik hissediyorum.

    Ve tahmin edin? Aynı dediğiniz gibi, Yoga artık favori egzersizim :-)

    Cevapla
   • Mesut

    hahaha Süper hocam :D

    Cevapla
 7. Ben anlamıyorum , bu ürünleri kullananlar gerçekten güzel göründüğünü mü zannediyor ? ‘Doğal’ six-pack olmadıktan sonra ne sağlıklı ne de fit görünüyorlar :(
  Belli ki P90X’i duymamışlar ya da tembelliklerinden araştırmamışlar bile :-)

  Cevapla
 8. Mayıs sonunda P90X e başladığımda tek kalıp bir göbeğe sahiptim.

  Şu an P90X mezunu ve insanity 2.haftamın içindeyim. Başlangıçta çok yağlı olduğum için sadece dümdüz bir karın ve üstte 2 baklava ile devam ediyorum şu an. Ancak insanity sonunda 1 tur daha p90x ile 6 packlere ulaşabileceğimi düşünüyorum.

  Umarım 5 ay sonra hedefime ulaştığımda sizlerle paylaşma imkanı bulurum..

  Cevapla
 9. Çok teşekkürler Aykut hocam. Bugün tekrardan 1. günüm :)

  Cevapla
 10. Yine gayet güzel ve ilginç bir konuya değinmişsiniz Aykut hocam :)

  Cevapla
  • Teşekürler Muhammed. Her Blog yazısının Türkiye’de eşsiz olması için çalışıp araştırıyoruz.

   Bu arada bu seferki P90X raundunda çok başarılar.

   Cevapla
 11. Gülerek okurken yazıyı birden neşem kaçtı ..
  Aykut hocamın aklına gelemiyorsak ilk çırpıda daha çok çalışmak gerek demekki.
  + Motivasyon sağladı bu konu bana :))

  Cevapla
  • Hayır, sen zaten oldukça çalıştın, ama belki son yazı olduğu için benim aklıma gelmemiş. Tekrar bak bakalım, fazlasıyla hak ettiğin şekilde seni de ekledim. Yapay 6-Pack yazısında, 90 günde doğal olarak çıkaran sen’in adının geçmemesi zaten olmazdı :-)

   Bu da sana motivasyon olsun ama.

   Cevapla
   • :) Şaka bi yana 2. turum için kendimi tam hazır hissettirecek bir motivasyon arıyorum :))
    Başladığım zaman burdan duyurucam zaten :)

    Cevapla

Yorum Paylaşınız