Evet, P90X Sizi Daha Yakışıklı da Yapar!

Tamam itiraf ediyorum, biraz sansasyonel bir başlık atmak istedim! Ama doğruluk payı, köküne kadar var… Bunun örneklerini yerli ya da yabancı, neredeyse tüm P90X “Önce & Sonra”larında gözlemlemek mümkün.

Tabii ki yakışıklılık ya da güzellik, biraz da göreceli kavramlardır. Ama bir P90X mezuniyetinin ardından yüzünüze yansıyan özgüvenin yanı sıra, göstereceği fiziksel değişimi de yadsınamaz bir gerçek.

Örneğimize geçmeden, bir kuralın altını çizmekte fayda var. Her nerede ne aldatmaca duyduysanız bilmiyorum ama, bölgesel zayıflama diye bir şey YOKTUR! Yani konu yağ kaybetmek ise, göbeğinizden her ne kadar yağ kaybediyorsanız, yüzdesel olarak ortalama, varsa “gıdınızdan” da aynı oranda kaybedersiniz.

Gelelim yine güzellik ve yakışıklılığın göreceli olmasına. Fotoğraftaki şahıs Amerika Virginia’dan, genellikle oyun aplikasyonları hazırlayan mütevazi bir bilgisayar programcısı olan Jesse Warden. Şimdi Jesse’nin ilk fotoğrafındaki “tonton” halini daha şirin bulan da olabilir. Ya da tamam, ikinci fotoğrafı için de Mr. Virginia yakışıklılık kralı(!) seçildi demiyoruz. Ama söylemek istediğimiz, P90X sonuçlarının size kazandıracağı özgüven ile harmanlanan fiziksel değişimin, sizi kuşkusuz daha karizmatik ve çekici yapacağı.

Bunu bugüne kadar istisnasız herkeste gördüğümüzü söyleyebiliriz. Bu sayfalarda Derya’nın, İbrahim’in, Teoman’ın sonuçlarında, hatta tabii ki kendimde! (Koç Aykut’un Transformasyonu & Aykut Hoca’nın Arşivinden) Bu yüzden ne kadar sansasyonel olursa olsun baştaki sorumuza dönelim; P90X sizi daha yakışıklı ya da güzel yapar mı? Tabii ki yapar! Hiç şüpheniz olmasın…

P90X 365

İlk fotoğrafta gerçekten bir bilgisayar kurdu gibi durduğuna şüphe yok! Ama sonuncusunda daha çok Michelangelo’nun Rönesans Çağı Kral David heykelini andırıyor… Öyle değil mi?

1 Yorum

  1. maLibu

    Hocam yazı çok güzel olmuş :) Fotoğraftaki kişide kaş göz tabii ki aynı ama P90X in ona katmış oldukları çok bariz mükemmel olmuş :) Ben de 90 gün sonunda saçlarımı da değiştirmek istiyorum :)) Kadınlarda vardır bu şuan bile kendimi beğenirim P90X mezunu olunca kendime aşık olmaktan korkuyorum :)))

    Cevapla

Yorum Paylaşınız