En Kötü Örnek! (Ve 30 Gün Sonuçları :)

Tekrar Merhabalar,

Nihayet kendim için ve ağrılarım için birşeyler yapabilme azmim tavan yapmıştı. Elimde büyük umutlarla beklediğim P90X setim vardı ama sadece o vardı; ne bir mat ne de dambıl. Olsun P90X setim vardı ya… İlk gün Merkez Sinerjik! O da neydi öyle, 10 dakika daha sürseydi kendi terinde boğulan P90X’çi olarak tarihe geçecektim.

Başlayalı 1 hafta olmuş ama hala ne yoga matı ne dambılları almamıştım. Kendimi teselli ettiğim tek yön ise’, “her şeyin mükemmel olmasını bekleme mevcut imkanla çalış” sözüydü. Ve çalışıyordum zannedersem. 10. gün yoga matı ve dambıllarım gelmişti; o zaman kadar dambıl yerine çok şeyler denendi :-)

Tony’nin bütün ısrarlarına rağmen hiç bir şeyi not almıyor, sadece onlara uymaya çalışıyordum. İlk 15 günde kendimdeki performans beni de şaşırtmıştı. Sanki hayatımda sadece P90X vardı ve ilk başta daha kötü olacağımı düşünen herkes ne zaman P90X yapacağımı soruyordu. Nihayet 12. gün eşim de dahildi P90X’in büyülü dünyasına.

17. gün verdiğim 2 günlük ara sanki ecelim olmuştu. Tabii ki can simidi Aykut Hocaaaa’nın “devam edin kaldığınız yerden” sözü derin bir ohhh çektirmişti. Şeker kullanmayan biriyim ama iştahıma gem vuramamıştım hala.

Tam 25 gün olmuştu ve ben yine şehir dışındaydım. İçimi kemiren işe yaramazlık duygusu, P90X yapamayışımdandı. Döndüğümde 5 gün ara vermiştim ve Aykut Hoca’ya ne diyecektim? Biraz keh küh falan ve sonunda istediğim cevap yine geldi. Kaldığın yerden devam et! Bir 5 gün daha devam derken Kurban Bayramı geldi ve ben yine şehir dışına gidecektim. İlk Blog’umda bahsettiğim güç kaybım yarıya düşmüş, 83 kilo başladığım P90X maceramda 78 kiloya düşmüştüm. Hem de o kadar verdiğim araya ve bir türlü bırakamadığım sigaraya rağmen. P90X beni terketmiyor, vefasızlık yapmıyordu.

Evet ben disiplinsiz, başladığı işi bir türlü bitiremeyen ve hep şartların olgunlaşmasını bekleyendim (sanki şartlar olgunlaşınca ne değişiyorsa). Ama bütün benden kaynaklı olumsuzluklara rağmen ter akıttığınız sürece bu mükemmel program size hep daha iyisini veriyor.

Artık bir P90X gönüllüsüyüm ve şimdilik 5 kişi yapıyoruz, ama hedef 500 kişi!

Yoksa siz bu en kötü örnekten daha mı kötüsünüz?!

İşte En Kötü Örnek’in 30 Gün Sonuçları…

M 1-30

11 Yorum

 1. teoman.T

  Selam merhaba
  Gercektende supper bi degisim ilk 30 gunluk sobuclar cok iyi insallah hic ara vermeden ve aksatmadan 90,) li gunleride4 gozle bekluyiru :))

  Cevapla
 2. icten

  Sonuçlar çok iyi bence

  Cevapla
 3. stranger

  Herkese merhabalar ve teşekkürler.
  Hemen hemen her gün birilerine p90x anlatıyorum hem kendim hem onlar için.Karşılaştığım tepkilerden biriside ya yok bunlar kandırmacadır oluyor.Buyrun bu benim ve benim hikayem aydan değil kırşehirden.

  Cevapla
 4. En kötü örnekte böyleyse sıkı çalışan birisi 90 günde ne yapar artık bilemiyorum :))

  Cevapla
 5. Toy

  30 günlük sonuçlarınız çok güzel.Umarım istediğiniz fit vücuda kavuşursunuz.Sessiz sedasız 30 gün geçmiş,bloglarınızın devamını bekliyorum :-)

  Cevapla
 6. musess

  Tebrikler ve geçmiş olsun çok iyi sonuçlar almışsınız 30 gün için kaçırdığınız zamanlar olsada devam edip tamamlamışınız bu yüzden ayrıca taktire şayan bir de p90x çi çekme bonusunuz var ki tam beş kişi bravo beni p90x yaparken kan ter içinde gören herkes kaçtı doğrusu.

  Devamlılığınız bol fireniz az olsun!:-)

  Cevapla
 7. stranger

  Slm bir kenpox sonrasi harika olmus. Tesekkurler dedigim gibi en kotu ornek ama harika bir oncesi sonrasi klibi gelecek. Aykut hocam kizmasin ama ben simdiden pSonsuZ x yaptigim icin kilip 90 günü gecer bugün kenpoyla basladim kilibime.
  Destekleyen p90x aileme. Sonsuz Sukran.

  Cevapla
 8. umtku

  Başarılar gayet güzel vücut müsait yag gittikçe daha şekilli olacağı kesin… ben yeni bitirdim x streci :)

  Cevapla
  • Siz bayağı bayağı gececisiniz anladım :-)

   Cevapla
   • umtku

    Hocam gece daha keyifli benim için boş boş tv izlemektense p90x yaparak değerlendiriyorum :)

    Cevapla
 9. Bir günde 2 Blog! Geç oldu ama tam oldu!

  İlk 30 günlük sonuçlar gayet iyi gözüküyor. Yarım-yamalak yapınca böyle oluyorsa, bir de pür dikkat yapınca ne olur kim bilir? Tekrar tebrikler, koca göbeğin hantallığı gitmiş, bence yüz bile gençleşmiş, dirileşmiş.

  Bu ivme ile gittiğinde çevrenize 500 P90X’çi toplamanız zor olmayacaktır.

  Başarılar…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız