En Güzel 30 Gün :-)

Merhaba arkadaşlar… İsmim Gökhan, 20 yaşındayım, Denizcilik öğrencisiyim. P90X’le tanışmam geçirmiş olduğum ön çapraz bağ ameliyatından sonra oldu. O kadar kilo aldım ki, cipsler, kolalar, biri gelip biri gidiyordu. Tabii sabah akşam yatarken insanın canı sıkılıyo :-) Böyle devam ederken, ayaklandıktan sonra tartıya çıkmamı istediler, çıktım. Ve sonuca “ohaaa” dedim! 4 ay önce 84 kilo olan ben, tam 106 kiloydum. İnanın kendimden nefret etmeye başladım. Kat kat göbek, hantallaşmış bir vücut, paso yemek isteyen bir mideye sahip olmak çok zormuş.

P90X’i, internette zayıflamak için çare ararken Youtube’da izlediğim videolarda gördüm. Google Amca’ya yazdığımda P90X’in Türkçe sitesinin de bulunduğunu görünce uzunca bir süre siteyi takip ettim. Burada bitirmiş bir abimizden mail yoluyla bilgi edindim, ardından Aykut Hocayla da telefonda görüştüm ve başlamamı önerdi. Öneriyi aldığım an siparişi verdim ve ertesi gün elime ulaştı. İlk gün sadece yapabildiğim kadar yaptım ama asla pes etmedim. 30 gün boyunca DVD’lerin son saniyesine kadar ayaktaydım ve pişman değilim. Eğer ki dayanmamış olsaydım pişmanlık hissine kapılırdım.

Beslenmeye gelirsek; ekmek, kola, şeker, tuz, un… bunları hayatımdan uzaklaştırdım. Alkolün dibine vururken ağzıma alkol sürmez oldum. Protein ağırlıklı bir beslenme dengesi içinde öğünlere dikkat etmeye başladım. Herkes önümde kızartmalar, cipsler götürürken, bir gün bile dönüp bakmadım. Bu iş bence biraz da irade işi, hiç bir zaman onların eksikliğini yaşamadım hatta hayatımı mahvettiklerinin farkına vardım.

Şu ana gelirsek, artık tişörtümü çıkardığımda herkes hayretle ve hayranlıkla bakıyor ve bu his hepsinden daha güzel. Bu imkanları bize sağladığı için Tony Horton ve Aykut Hocama ve de bütün P90X ailesine teşekkür ederim . Şu 1 haftadır elemeler sebebiyle her gün koşu antrenmanından sonra gram gücüm kalmadığı için P90X’e uzağım, yapamadım. Ama Salı gününü, elemelerin bitmesi için değil, tekrar P90X’e kavuşacağım için sabırsızlıkla bekliyorum. Herkese P90X’li günler :-)

Gökhan’ın 30 Günlük Sonuçları…

Gökhan 1

Gökhan 2

2 Yorum

 1. Merhaba Gökhan,

  İlk ben tebrik ederim… Çok güzel bir hikaye olmuş, 106 kilodan 6-pack’lere… :-)

  Programa, egzersizlere ve de beslenmeye yaklaşımın mükemmel. Çok doğru yoldasın, 90 gün sonuçlarının da mükemmel olacağına eminim.

  Başarılar,

  Aykut

  Cevapla
  • nomexis

   Yorumunuz için teşekkür ederim hocam:)elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıcam:)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız