Dünya Kupası Başlıyor…

Ve dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri sayılan FIFA Dünya Kupası bugün başlıyor… Blog’un hanımefendi kitlesi hiç de az değil, bu yüzden merak etmeyin burada futbol konuşmayacağız. Zaten hemen her konuyu bir şekilde P90X’e bağlamakta üzerime yoktur, o yüzden şimdi gelin dinleyin… :-)

Halı saha olayını aslında çok tasvip etmem. Çoğu halı sahaların nizami olmamasından ve türlü türlü sakatlıklara davetiye çıkarıyor olmasından. Ama her Türk genci gibi, benim de bir zamanlar halı saha ritüellerim olmaktaydı. Ve şansıma, o günlerin tam da P90X mezuniyetime, yani 90 günün en “peak” günlerine denk geldiğini hatırlıyorum. Tahmin edebileceğiniz gibi, 13 hafta boyunca Plyometrics’ini yapmış, Yoga’sını ihmal etmeyerek esneklik kazanmış, haftanın 6 günü egzersiz ile kondisyonu zirve yapmış biri… halı sahada da basılmadık cm2 bırakmaz. Çoğu arkadaşımın daha o dönemde ciddi ciddi “sırrımı” sorduklarını hatırlıyorum. Tabii ki sır 4 harfli (2 harf + 2 rakam), artık siz tahmin edin! :-)

İşte bugünlerde ekranlarda izleyeceğimiz, iyinin de en iyisi oyuncuların, bir şekilde çalışmaktan kaçmayan, başarı için gereken her şeyi yapan karakterler olduğunu tahmin edebiliyorum. (Bakınız: Cristiano Ronaldo. Adam bir futbolcudan çok bir Beachbody Model’ini andırıyor). Ve yetenek bir yere kadar ama hayatlarında bir yerlere gelmiş birileri, genellikle böyle doğanlar değil; bunun için gerçekten çalışanlar. Ronaldo

Şimdi arkamıza yaslanıp sadece izlerken, belki biz de bir şeylere bir yerlerden başlamayı aklımızdan geçiriz…

Son olarak bir küçük Dünya Kupası notu…

– Maçlar Güney Amerika’da, dolayısıyla Türkiye saatiyle biraz abuk sabuk geç saatlere denk gelecektir. Gece yarıları bira – meze tabakları hazırlarken bir kez daha düşünün!

Herkese iyi seyirler…

5 Yorum

 1. tariquinho

  Geç saatlerdeki maçlar P90X için de iyi bir fırsat bence. Maçtan 2 saat önce egzersize başlayıp, duştan sonra enerji içeceği ile TV’nin karşısına yayılmak çok keyifli olacak.

  Bildiğiniz P90X mezunu olan bir futbolcu var mı dünya kupasında? Benim bildiğim bir tek Beckham var, o da dede oldu :)

  @ibrahim, bacak antrenmanı gerçekten çok faydalı oldu. 60.güne yaklaşıyorum ve güçlü bacakların dayanıklılığa olan etkisini hissediyorum. Ağrıları da daha bi başka tabi :)

  Cevapla
 2. Empelyalist

  Her ne kadar-babam sağolsun-futbol oynamayla pek alakam olmasa da izlemekten büyük keyif alırım.Hırvatistan-Brezilya maçını bekliyoruz bakalım…

  Cevapla
 3. kesinlikle katiliorm ab buyuk takimlarina bakin ant genelde fitness.vardir abd deki farkli sporlarda ole artik.fiziksel.gucun daha on planda oldugu yillardayiz daha hizli.daha guclu daha kondisyonlu p90x guclu bacaklar ve kondisyon saglior.legs ve plyo ant olmazsa olmaz sirt biraz.kos sirtin.agrir veya darbede yikilirsin ama back ant.ile guclu sirt ani.hareketler ve esneklik gereken hareketlerde yoganin faydasini.hep.gordum

  Cevapla
 4. Ah ah Türkiye Turnuvada olacaktı ki hop oturup hop kalkarken iyi kalori yakardık :D

  Cevapla
 5. Hocam günün mana ve önemine dair güzel bir yazı olmuş :)

  Özellikle son maddeye katılıyorum. Gece gece yeme içmeyi fazla abartmamak lazım.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız