Dün de “Yarın” Demiştin…

Bize her gün yüzlerce, belki daha fazla email (ve Whatsapp mesajı) geliyor… Hatırı sayılır bir bölümü “aslında daha önce görmüştüm, bir süredir de araştırdım (hatta aldım) ama bir türlü başlayamadım” temalı… Bu şekilde erteleyenler için aslında temelde 2 seçenek var; ya pişmanlığın acısı, ya da disiplinin hazzı! Yoksa bugüne kadar temelde egzersiz ve sağlıklı beslenmeye başlayıp da pişman olan 1 kişi dahi çıkmadı!

İşte bugünün motivasyon sözü de… çok doğru, tıpkı diğerleri gibi (kaçıranlar arama çubuğuna “Motivasyon Atasözleri” yazabilir). Bu söz, dün de “yarın” diyenler, yarın da “ertesi gün” diyecekler için…

Konu sadece egzersiz ya da sağlıklı beslenme vs. de değil… Bizleri hedeflerimizden uzaklaştıran, onlara meydan okuma şansı dahi tanımayan, aslında “atalet” ve de “yarına bırakma” durumu… Yoksa bu yarınların bir sonu yok. Ya da aslında var, bilinen tek sonu!

Bu yüzden sözümüz kısa ve öz… Dün de “yarın” demiştiniz, artık yapın! Yapmayı düşlediğiniz her ne ise…

Dün de “Yarın” Demiştin…

Dün ve Yarın

2 Yorum

  1. 2 gün önce ulaştı elime. Pazartesinin şanındandır bugün başladım :) Yarın güne bi kamyon dayak yemiş bi patates gibi uyanacak olsam da, bir sonraki video için sabırsızlanıyorum.. Dün ‘yarın’ dedim. Bugün ve bundan sonraki her gün ‘şimdi’ diyeceğim ! Ne demiş John abimiz ; “Hayat, siz planlar yaparken başınıza gelenlerdir.” Plan mlan yok bam bam bam ! Hoşgeldim madem :))

    Cevapla
  2. Ecem

    Bugün hangisi olacak, disiplinin hazzı mı, pişmanlığın acısı mı? Harika söz.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız