Cesaretimi Topladım, Hayatımı Değiştiriyorum…

Herkese Merhaba,

Yaklaşık üç ay önce P90X ailesine katılmanın sevinci ve 30 günlük inanılmaz sonuçları görmenin mutluluğu içerisindeydim. O kadar mutluydum ki sonuçlarımı bile benim gibi karar vermekte sorun yaşayan herkese yardımcı olması için Aykut Hocamın da yardımı ile sitede yayınlamıştım. (İlk 30 Gün Tamam…)

Gayet düzenli yemek ve spor alışkanlıkları edindiğimi düşünürken birden içimdeki şeytana yenik düştüm ve aman ne olacak işte, ben nasıl olsa yapabiliyorum, hem kilo verip hem sağlıklı beslenebiliyorum diye kendimi gaza getirip önce P90X’i bıraktım (en büyük hata) sonra da boş boğazıma hakim olamayıp yine kontrolsüz beslenmeye devam ettim. Sonuç tabii ki hüsran…

Yaklaşık 2 ay geçmişti ki yine eski halime yaklaşmıştım. Giysilerimden kondisyonumdan bunu anlayabiliyordum. Dayanamayıp kiloma bir bakayım dediğimde aslında çıkacak rakamları tahmin edebiliyordum da, eski kiloma gelebileceğimi düşünmemiştim. Aman Allah’ım o da ne, eski kiloma gelmişim, hatta utanmadan 1,70 kilogram da geçmişim.

Gözlerime inanamadım, yaklaşık 45 dakika boş boş bakındım durdum. Kendime geldiğimde aynaya karşı oturmuş o kocaman göbeği seyredip duruyordum. Ayağa kalktım ve kendi kendime “Utan Ümit, kendinden utan, böyle olmamalıydı, nasıl böyle bir hata yaptın, çabuk hatalarından ders al ve olması gereken doğruları yaparak bir an evvel sağlıklı ve fit” ol dedim.

Kesin kara verdim. Spor yapmaya ya da diyet yapmaya değil, hayatımı değiştirmeye. Sağlıklı ve fit olmaya, kendimden utanmamaya ve her zaman istediğini elde eden biri olarak irademe yenilmemeye.

Başardığım onca şeyi gördükten sonra bundan sonraki hayatımı pozitif yönde değiştireceğime inancım tam. Bugün itibari ile hiç bitmeyecek olan P90X serüvenime ve sağlıklı beslenme düzenine start verdim.

Umarım her şey istediğim gibi gider. Şimdilik hoş çakalın…

8 Yorum

 1. Erkan

  Pek adetim değildir ama olaya bu kez olumlu tarafından bakalım :-)

  P90X yapınca neler olabildiğini ve yapmayınca neler olduğunu gayet net biçimde öğrenmiş oldun. Artık kafanda soru işareti kalmamıştır. İşe yarıyor mu acaba? sorusu sanırım beynini meşgul etmeyecektir. Ufakta olsa sporla tanıştırdığın bedenin şimdi daha çabuk adapte olup daha hızlı sonuç verecektir.

  Niye bu kadar pozitifim bilmiyorum ama kesinlikle boyle düşünüyorum. Eser miktarda dahi olsa ironi içermez bu yazdıklarım.

  Tüm şişkolar toplanıp devlet kursak, dünyayı fethederiz ama p90X yapamıyoruz ne acayip insanlarız biz :-)

  Cevapla
  • umtcnl

   Yorumun için teşekkürler Srgl,

   Başkalarını yazılarını blog larını okudum ama deneyimleyerek yaşayınca çok farklı oluyormuş kazanmak ve kaybetmek çok ince bir çizgi.
   Tam kazandım derken kontrolü kaybedince bir anda en büyük kaybeden olabiliyorsun. Ama hatalarımdan ders aldım kaybeden kilolar olacak :)

   Cevapla
 2. Umit Bey merhaba,

  Bazen ilk basta alinan cok iyi sonuclar da demek ters etki yapabiliyormus programi birakma acisindan. Umarim bu sefer 90.gunu tamamlarsiniz bu motivasyonla.

  Basarilar.

  Cevapla
  • umtcnl

   merhaba john ,
   tamamen ego yüzünden kendimi kaybetti. Ama bu sefer başaracağım.

   Cevapla
 3. musess

  Çok iyi sonuç almışsınız zaten kesin tekrar başlamanız gerekirdi;)…bu sefer çok iyi motive olmuşsunuzdur eminim daha iyi sonuçlar alırsınız eminim

  Cevapla
  • umtcnl

   kesinlikle motivasyonum en üst düzeyde umarım istediğim gibi olur.

   Cevapla
 4. umtcnl

  Teşekkür ederim Aykut hocam.

  Umarım her şey istediğim gibi gider. bu sefer inancım ve azmimle başarılı olacağım.

  Cevapla
 5. Ümit Bey Merhabalar,

  İlk 30 günde bu kadar iyi sonuca rağmen yarım bırakmak adeta yazık olmuş ama problem değil. P90X’te geçmişten pay çıkarıp 2. denemelerinde son derece başarılı olan, adeta firesiz giden sayısız kişi tanıyorum.

  Bu blog deklarasyonu ile birlikte sizin için de böyle olacağını düşünüyorum.

  Tekrar başarılar…

  Aykut

  Cevapla

Yorum Paylaşınız